2020’de PS4 Alınır Mı? | Hala PS4 Alınır Mı?

2020’de PS4 alınır mı? Hala PS4 alınır mı diyenler buraya! Sizler için 2020 yılında PS4 hala alınır mı cevaplıyoruz!

2020’de PS4 Alınır Mı?

2020'de PS4 Alınır Mı?
2020’de PS4 Alınır Mı?

Bildiğiniz üzere gözler artık bu senenin son aylarında çıkışını yapacak yeni nesil oyun konsolları PS5 ve Xbox Series X tüm dikkatleri üzerine çekti.

Malum fiyatlara da zam geldi. Her zaman aklının köşesinde PS4 alsam mı diye düşünenler oldukça fazla sayıda. PS5 çıkacak ama hala PS4 alınır mı diye düşünenler de aynı şekilde.

Peki kalmış PS5 ve Xbox Series X konsollarının çıkışına yaklaşık 5-6 ay, şu an hala PS4 alınır mı? Tüm aklınıza takılan soruları cevaplıyor olacağız.

Neden 2020’de PS4 Alınır?

2020'de Neden PS4 Alınır?
2020’de Neden PS4 Alınır?

Kim ne derse desin şu an alabileceğiniz en iyi oyun konsollarından birisi hala PS4. Dolayısıyla PS4 Pro.

Üstelik Uncharted serisi, Marvel Spider-Man, The Last Of Us, God of War gibi mutlaka oynanması gereken PS4 özel oyunlarını oynamamış kişiler mutlaka bu oyunları oynamalı. Şu an oyunlar güzel indirimler de alıyor.

PS4 Özel Oyunları : God of War
PS4 Özel Oyunları : God of War

Aynı zamanda The Last of Us serisinin ikinci oyunu The Last of US Part 2 de yakında çıkış yapacak.

Kısacası müthiş bir oyun kütüphanesi hala sizi bekliyor. Eğer bütçenizde sorun yaşamıyor veya güzel bir fiyata ikinci el PS4 bulduysanız ben hala PS4 alınabileceğini düşünüyorum.

PS4 son oyunları ile çok üst seviyede oyun deneyimini size sunuyor. Hatta size çılgın bir iddia da atayım. Ama önce belirtmeliyim ki bu tamamen benim kişisel fikrim: bence PS5 ilk oyunları PS4 son dönem oyunlarından çok ciddi farklarla gelmeyecek.

En azından şu ana kadar görünen tablo o şekilde. Doğrusu ilk yıllarda ben PS3 ile PS4 arasındaki o ciddi geçiş farkını bu nesilde yaşamayacağımız kanaatindeyim.

Yeni nesil konsolların gerçek gücünü en az 2 sene sonra görürüz diye tahmin ediyorum. Bu yüzden 2020’de PS4 alınır, ama parası olana…

2020’de PS4 Almamak İçin Bazı Sebepler

PS4 Almamak İçin Sebepler
PS4 Almamak İçin Sebepler

Her zaman paranızı harcatmak için sizi gaza getirecek değilim ya, biraz da bazı gerçekleri ortaya dökelim.

Tamam yeni nesil konsollar geliyor. Şu an PS4 almayı düşünen herkesin aklının bir köşesinde acaba PS5 gelecek onu mu beklesem diye düşünenler olacaktır.

Aslında çok da mantıksız sayılmaz. Tamam muhtemelen iki konsol arasında ciddi bir fiyat farkı sizleri bekliyor olacak.

Ama PS4 ile oynamayı kaçırdığınız birçok oyun PS5 ile de oynanabilir olacak. En azından Sony öyle söylüyor. Umarız bu da PS4 gibi olmaz. Biraz Xbox’tan ders alsınlar. Ben bu kez Sony’e inanıyorum: aynı hatayı iki kez yapmazlar.

Zira PlayStation 4 sahibi bir kişi The Last of US Part 2’yi satın aldıktan 5 ay sonra PS5 için bir daha satın alma gereği duyar mı emin değilim. Öyle bir şey olursa son zamanlarda oyuncuların gönüllerine taht kuran Microsoft ve Xbox ekibinin ekmeğine bal, yağ, kaymak ne varsa sürmüş olurlar.

Tamam PS4 almamak için sebepler paragrafı olmadı şu ana kadar ama buradan sonraya dikkat!

PS4 Fiyatları Zamlandı

Şu an bir PS4 Slim 1TB fiyatı 4.000 lira. Gerçekten şaka gibi. Ben bu cihazın çift kollu versiyonunu 2 sene önce 2150 liraya aldığımda kalbim acımıştı. Resmen şu an iki katına satılıyor. Gerçekten son bir – iki yıldır PS4 almayı düşünüp şu an kesin karar verip de içi rahat olacak kimse tanımıyorum.

Bence sıfır almayı gerçekten en az 5-10 kez düşünmelisiniz.

PS4 500 GB versiyonu benim gözümde bir seçenek değil zira şu an yeni oyunların çoğu 100 GB+ üzeri depolama kaplıyor. Harici harddisk sahibi iseniz belki o zaman düşünülebilir.

PS5 Geliyor

Yukarı da bahsettiğimiz gibi PS5 2020’nin son aylarında çıkış yapacak. Türkiye’de varsayıyorum 6.000 tl ile çıkış yaptı. Ondan önceki nesil bir konsola gidip şu an 4.000 lira vermek bana mantıklı gelmiyor. Zira illa PS4 istiyorum diyorsanız da bence yine PS5’i bekleyin. PS4 fiyatları o zaman çok ciddi olmasa da indirimler yaşayacaktır.

Online Oyun Oynayanlar

Tamam kabul ediyorum Türkiye’de PS4 kullanıcı sayısı bir hayli yüksek, ama şunu bilmesiniz ki birçok oyun hala çapraz platform desteğine sahip değil.

Örneğin “ben FIFA 20 oynarım diyenler”: FIFA 20’yi sadece PS4 kullanıcıları ile oynayabiliyor olacaksınız.

Bu durum belli başlı oyunlar dışında popüler birçok oyun için geçerli. Sonuçta Türkiye’de PC oyuncu kitlesi hala en popüleri ve Xbox oyuncuları da yadsınamaz. Eğer arkadaşlarınızın birçoğu PC veya Xbox sahibi ise online oynayacağınız oyunların çapraz platform olup olmadığını bir kontrol edin derim.

Bu yazımızda 2020’de PS4 alınır mı sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Sizin de ilave sorularınız olursa aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanabilirsiniz.

2020'de PS4 Alınır Mı? | Hala PS4 Alınır Mı?
WidgetUp Google News'ü Takip Edin!
WidgetUp Google News’ü Takip Edin!
Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: