2021 Model Blackberry Geliyor

2021 Model Blackberry Geliyor ve Blackberry geri dönüyor! İkonik Blackberry telefonlar 2021 yılında yeni cihazı ve yenilikler ile sevenlerine dönüyor.

2021 Model Blackberry Geliyor
2021 Model Blackberry Geliyor

BlackBerry Yeni Modeli

2017 yılından beri Blackberry markasının adı altında Android telefon üreten TCL daha fazla Blackberry cihaz üretmeyeceğini açıklaması ardından Teksas teknoloji şirketi Onward Mobility ise yepyeni bir Blackberry telefonların geleceği sözünü verdi.

Blackberry’nin yeni cihazları 2021 yılında çıkacağı tahmin edilirken, net bir bilgi henüz yok. Özellik olarak ise 5G destekleyen bir cihaz olarak çıkacağını biliyoruz.

2021 Model Blackberry Geliyor

“Daha fazla bilgi için her şeyimi veririm, on senedir bekliyorum, 2020’de aldığım en güzel haber, bu markanın sonsuza dek yok olduğunu sanmıştım” gibi eleştiriler aldı.

Reddit’te abonesi 12.000 olan Blackberry’de paylaşıldığına göre bir diğer haber ise, yeni Mercedes otomobilinde Blackberry’nin ikonik orta tuşu kullanılıyor.

2021 Model Blackberry Geliyor
2021 Model Blackberry Geliyor

Yenilikler ve sorun giderme için kullanılan Blackberry Reddit’i aşağıdaki linkten takibe alabilirsiniz.

Blackberry Reddit

Eğer şu anda ya da geçmişte bir Blackberry cihaz kullandıysanız, neyi sevdiğinizi ya da nelerden rahatsızlık duyduğunuzu biliyor olmak gelecek yeni modele dair güzel bir referans denilebilir.

Tüm bunların yanında Blackberry tasarımı ve popüler olarak kullanıldığı dönemde ikonik hale gelmesi ile belirli bir kitlenin en sevdiği markalardan biri olmuştu.

Blackberry Neden Popülerdi?

Şüphesiz bu popülariteyi tetikleyen unsurlardan biri QWERTY klavyesinin yanında, 2007 yılına damga vurmuş Gossip Girl dizisinin ortalarına doğru pek çok sahnede yer verilmesiydi.

2021 Model Blackberry Geliyor
2021 Model Blackberry Geliyor

Dizide senaryosunun etkisi ile pek çok sahnede telefon ekranlarına yer verilirken, QWERT klavyesi ile çekici bir görüntüsü olan Blackberry telefonların popülaritesi bu dizi ile kuşkusuz ikiye katlandı.

2021 Model Blackberry Geliyor
2021 Model Blackberry Geliyor

Discovery Channel‘da çalışan Keyth David, “Markaya arkadaşlarımdan daha uzun yıllar tutunduğumu düşünüyorum” diyor. “Blackberry 10’u seviyorum. Hala destekleniyor olsaydı, devam ederdim. Yalnızca tüm uygulama üreticileri çekilmeye başladığında bıraktım. ”

Netflix Ekim Ayı Programı 2020 | Netflix’e Neler Gelecek?

Keyth’in ilk RIM telefonu, 2007 yılında satın aldığı BlackBerry Pearl (2006) idi. David sözlerine şöyle devam ediyor; “Ortadaki tuş benim için ana satış noktasıydı aynı zamanda fiziksel klavyeleri hep sevdim. Hala bugün dokunmatik ekranlardan nefret ediyorum. Hatta o çıktığında BB Classic’i satın almak için bir iPhone sattığım noktaya kadar. “

En sevdiği BB cihazı Classic olan ve en son bir 2018 çıkışlı KEY2 LE kullanan Matlock ise BlackBerry hayranlarının son birkaç yılda katlanmak zorunda kaldığı rahatsızlıklara ve temel kullanıcı sorunlarına da işaret ediyor: “Devam etmek için Blackberry’ye ihtiyacımız var ve bize çalışan bir telefon verin ve geçmişte olduğu gibi ödün vermek zorunda değiliz. İyi bir telefon deneyimi, bununla sınırlı değil, harika bir klavye ile tamamlanmalıdır. “

2021 Model Blackberry Geliyor
2021 Model Blackberry Geliyor

Bugün “30 Gün Ardından BlackBerry Key2!” Ve “2020’de BlackBerry” gibi başlıklara sahip YouTube videoları, incelemeciler için hala 200.000’den fazla görüntüleme almakta.

TechOdyssey kanalı yöneticisi Adam Matlock; hala markayı koruyor ve kendisini “BlackBerry’nin çok istekli bir destekçisi” olarak tanımlıyor. Matlock, BB cihazlarını kapsama talebinde bulunmasa da, “insanlar ikonik oldukları için BlackBerry telefonlarını bırakamazlar, onlarla anılarımız var, fiziksel klavyeler bir telefonda yazarken yeri doldurulamaz hale geldi. Üretkenlik ve iletişim ile eş anlamlıydı. ” sözlerini kullandı.

Blackberry İyi Bir Rakip Olacak Mı?

LM İletişim’in kurucusu olan Lara Mingay, geçtiğimiz Şubat ayına kadar şahsi telefonu olarak daha önce hiç iPhone kullanmamıştı.

BlackBerry’nin ilk cihazından son cihazına kadar hepsini kullandığını söyleyen Mingay, en sonunda 2014 model Blackberry Classic‘te pes etmiş ve Blackberry’si tamamen çalışmayı bırakıp, kapandığında “dayanamayıp” Apple’a geçmiş.

2021 Model Blackberry Geliyor
2021 Model Blackberry Geliyor

Sözlerine şu şekilde devam ediyor: “İkonik hale gelen QWERTY klavyesi mail göndermek için harika bir iş aracıydı ancak yine işim için Instagram’a girmem gerekirken cihazın girmemesi ise can sıkıcı hale gelmişti.”

Blackberry’nin en çok eleştiri aldığı nokta kendini yenilemeyi bırakması ve çağa uyum sağlayamaması, elimizdeki tek bilgi olan 5G destekleyen bir cihazla 2021’de kullanıcılarına sunulacak olması ise en azından bu konuda yenilikçi olacağını gösteriyor.

Android köşesinde kendini yenileyen ve her geçen gün rakiplerinin işini zorlaştıran markalar varken Blackberry’nin hem tasarımı hem de teknik donanımının nasıl olacağı merak konusu.

2021’de çıkması beklenen yeni model Blackberry özellikleri ve fiyatı, güncel bilgilerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

iPhone Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir? | Chrome, Firefox

Bulanık Fotoğraf Netleştirme Photoshop | Titreyen Fotoğrafları Düzeltme

Avatar
Büşra Güler

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Rehberliği mezunu, Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarım Kodlama öğrencisi. 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: