A Way To Be Dead Duyuruldu (Türk Korku Oyunu)

Türk korku oyunu A Way To Be Dead duyuruldu! Oyunun geliştiricisi Crania Games uzun süredir üzerinde çalıştıkları yeni çok oyunculu korku oyununu duyurdu.

Türk Korku Oyunu A Way To Be Dead Duyuruldu

Türk Korku Oyunu A Way To Be Dead Duyuruldu
Türk Korku Oyunu A Way To Be Dead Duyuruldu

Türk bir oyun geliştiricisi ve yayınlayıcısı olan Crania Games, yeni korku oyununu duyurdu ve bazı detaylar paylaştı. Biz de bu yazımızda oyun hakkında paylaşılan detayları ele alacağız.

Gelin birlikte bu oyun neler vaad ediyor bir bakalım!

A Way To Be Dead Nasıl Bir Oyun?

A Way To Be Dead Nasıl Bir Oyun?
A Way To Be Dead Nasıl Bir Oyun?
  • Bu oyun, Steam üzerinde daha önce oynamış olabileceğiniz Roots of Instanity oyunun evreninde geçen çok oyunculu bir 4 vs 1 korku oyunudur.

A Way To Be Dead Hikayesi

Dr. Riley‘i hatırlıyorsunuz öyle değil mi? İşte Dr. Riley oyunun ana karakteri olarak karşımıza çıkıyor. İlk oyunda yer alan karakterlerden birisi olan Dr. Riley geçirdiği epilepsi nöbetleri nedeniyle akli dengesini iyice kaybetmiştir. Zaten zombilerle, akıl hastalarıyla dolu bir hastanede olabilecek en kötü şeylerden birisi doktorun da kendini kaybetmesi değil midir?

Hikaye olarak güçlü bir giriş yapan A Way To Be Dead’te tek düşünmeniz gereken şey hayatta kalmak. Hayatta kalmak için seçeceğiniz karakter, hayatta kalma yönteminiz ve geliştirilebilir eşyalarınız oyuna önemli bir derinlik ekliyor.

Xbox Game Pass EA Play Oyunları Bilgisayara Nasıl Yüklenir?

Oyundaki birçok karakter Roots of Insanity dünyasından geliyor ama alışık olduğunuz o dünyaya bu oyun ile yeniden ve farklı bir perspektiften bakıyor olacaksınız.

A Way To Be Dead Oynanışı

Hayatta kalmak için kaçabilir, öldürebilir ve beslenebilirsiniz. Seçim sizin!

Outlast deneyimini çoklu oyuncu ile birleştiren A Way To Be Dead‘te yer alan birçok farklı patikalarda her defasında farklı bir kaderi takip edeceksiniz. Monotonluğu azaltan bu deneyim her oyun başında farklı bir yol göstererek canlı bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Bu oyunda stratejik olmak zorundasınız. Bazen hayatta kalmak için bir başkasının mezarını kazmanız gerekir. İşte bunu da diğer oyuncuların eşyalarını gizlemek gibi sinsi yollara başvurarak yapabilirsiniz. Hayatta kalmak için ne kadar ileri gideceğiniz size bağlı

A Way To Be Dead’te Kaç Karakter Var?

A Way To Be Dead Karakterleri
A Way To Be Dead Karakterleri
  • 3 farklı karakter tipi ile 3 ayrı oynanış imkanı sunan oyunda toplam 10 karakter yer alıyor. Oyunda kazandığınız puanlar ile karakterinizi geliştirebiliyorsunuz.

Özelleştirmeler Olacak Mı?

Evet! Daha öncede bahsettiğimiz gibi oyunlar esnasında kazanacağınız terapi puanları ile karakterlerinizi geliştirebileceğiniz gibi ayrıca her oyun öncesinde lobide, zombi sayısını, loot sayısını, odanın ışıklarının ne zaman söneceğini ve kaç tane kaçış yolunun olacağını düzenleyebiliyorsunuz.

A Way To Be Dead Ne Zaman Çıkacak?

Gelelim asıl önemli noktaya… Bu oyun ne zaman çıkacak?

  • Henüz net bir tarih belirlenmese de oyunun şu anda kapalı beta test sürecinde olduğunu oyunun geliştiricilerinden öğrendik. Planlarında bir aksilik yaşanmadığı sürece oyunu 2021’in ilk çeyreğinde satışa sunmayı hedefliyor Crania Games.

Özel Promosyon Teklifi

A Way To Be Dead fiyatı henüz belirlenmedi. Ancak Roots of Insanity oyunun sahiplerine ve Türkiye’ye özel ekstra indirim sağlanacak! Eğer Roots of Insanity oyununu oynamadıysanız aşağıdaki bağlantıyı kullanarak oyunu Steam’den satın alabilir ve gelecek oyun için özel promosyon teklifini yakalayabilirsiniz!

Roots of Insanity Satın Al | Steam

Daha fazla uzatmadan sizi Duyuru Videosu ile baş başa bırakıyoruz!


A Way To Be Dead Steam Sayfası İçin Tıklayın

Çıkışı için sabırsızlandığımız oyun tamamen hazır hale geldiğin bir süre test ettikten sonra inceleme yazısını da paylaşıyor olacağız. Yine de bir gelişme olduğu takdirde bu yazımızı mutlaka güncelleyeceğiz.

Sizin de oyun hakkında merak ettikleriniz varsa aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

A Way To Be Dead Duyuruldu (Türk Korku Oyunu)
WidgetUp Google News'ü Takip Edin!
WidgetUp Google News’ü Takip Edin!
Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: