Adobe Illustrator iPad’e Geliyor!

Grafik çizim programı Adobe Illustrator iPad’e geliyor. Kullanıcılar Adobe Photoshop’un iPad’lere gelmesini dört gözle beklerken, Bloomberg’teki bir habere göre Adode, önümüzdeki ay Adobe Illustrator programının iPad’lere geleceğini resmi olarak açıklayacak.

Adobe Illustrator iPad'e Geliyor!
iPad’te çizim yapmak
Nedir?Yeni Microsoft Office Uygulaması
Bilmen GerekenlerOffice Uygulaması Excel, Powerpoint ve Word
uygulamalarını bir araya topluyor.

Profesyonel vektör çizim programı Adobe Illustrator iPad’e geliyor!. Çıkış tarihinin ise 2020 yılında olması bekleniyor. Bu da Illustrator’ün çıkışı ile daha fazla Adobe programının iPad’e gelmesi demek olabilir. Şu anda fotoğraf düzenleme uygulaması Adobe Lightroom, video düzenleme uygulaması olan Adobe Premiere Rush uygulaması ve Fresco uygulaması iPad’lerde kullanımda iken Adobe Photoshop henüz kullanıma sunulmadı.

Uzun süredir iPad’lere çıkışı beklenen Adobe Photoshop programı da 2019 yılının sonunda piyasaya sürülecekken aynı dönemde Adobe Illustrator için de bir ön gösterim yapılabilir.

Ayrıca iPad için Adobe Photoshop ön testlerinde programın bilgisayar versiyonuna nazaran bazı önemli eksiklerinin olduğu söyleniyor.

Adobe’un iPad’deki başarıları, programlarının ne denli hazır olmasıyla alakalı olacak. Eksik veya hazır olmayan bir Photoshop, kullanıcılar için hüsran olabilir. Bu sebeple Adobe, bilgisayarı çok aratmayacak özellikler sunmak zorunda. iPad için Adobe Photoshop programını test eden kullanıcılar her ne kadar eksik özellikler sebebiyle çok olumlu geri bildirim yapmamış olsa da, çıkışına kadar bu eksiklerin ve hataların giderilerek iPad ile çizim ve fotoğraf düzenleme konusunda piyasaya yeni bir boyut kazandırabilir.

Adobe Illustrator iPad'e Geliyor!
iPad ile çizim

Grafik tasarımcıların iPad ile çizim yapabilmesi iş hayatlarını ciddi derecede kolay ve pratik hale getirecektir. Bu aynı zamanda daha fazla kullanıcıyı da çizim öğrenme ve deneme anlamında dürtü sağlama anlamına da geliyor.

İlginizi Çekebilir

Yakında Adobe’den bir resmi açıklama ve duyuru gelecek. Bu açıklama geldiğinde yine bir makale ile sizleri bilgilendiriyor olacağız. Doğrusu ben Adobe Illustrator ve Adobe Photoshop uygulamalarının iPad’lerde nasıl çalışacağını ve bizlere nasıl bir deneyim sunacağını heyecanla bekliyorum. Ama daha öncede söylediğim gibi. Çabuk olmasındansa daha stabil ve hazır olmasını tercih ederim.

Dikkat ve odak isteyen bir iş olduğundan programın anormal hatalarla kullanıcıları hüsrana uğratması kesinlikle hoş bir durum olmazdı.

Bu yüzden Adobe acele etme ve elinden gelenin en iyisini yap!

Peki siz tablette çizim yapmak hakkında ne düşünüyorsunuz? Grafik çizim sektörünü sizce farklı bir boyuta taşır mı?

Görüşlerinizi aşağıdaki bölümden yorum atarak belirtmekten çekinmeyin!

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: