AirPods Max Nasıl? | AirPods Max Özellikleri

AirPods Max nasıl olmuş? Apple’ın yeni kulaküstü kulaklığı AirPods Max özellikleri ve fiyatı ile dikkat çekti. İşte AirPods Max hakkında her şey!

AirPods Max İncelemesi

AirPods Max Nasıl Olmuş?
AirPods Max Nasıl Olmuş?

Apple’ın her an tanıtması beklenen AirPods serisinin kafaüstü modeli nihayet tanıtıldı! Biz de AirPods Max incelemesi ile birlikte kulaklığa dair tüm detayları bir araya getireceğiz. Teknik özellikler, beklentiler ve fiyatlandırma gibi birçok konuyu bu yazımızda ele alacağız.

AirPods Max Tasarımı

AirPods Max, Apple tarafından resmi olarak duyuruldu. Hem tasarımı hem de fiyatıyla çıkar çıkmaz kendinden bir hayli söz ettirdi.

Bu kafaüstü kulaklığın özelliklerine geçmeden önce bir AirPods Max tasarımı nasıl olmuş bakalım ve değerlendirelim.

AirPods Max Tasarımı
AirPods Max Tasarımı

Doğrusu sıradan bir Bluetooth kulaküstü kulaklığa göre bir hayli büyük görünüyor. Yine de adeta bir moda aksesuarı olacağından şüphemiz yok!

Apple her ne kadar Beats markasının sahibi de olsa ilk kez bir kulaküstü kulaklıkta kendi imzasını taşıyan tasarım kullanmış diyebiliriz. Kulaklığın üzerinde bulunan “aktif gürültü engelleme” ve açma kapama tuşunun adeta bir iPhone veya iPad için üretildiğini görüyoruz. Aynı zamanda mikrofon ızgaralarını da son derece Apple imzalı olduğunu söylemek mümkün.

AirPods Max Nasıl? | AirPods Max Özellikleri

Sol tarafta gördüğünüz tam olarak Apple Watch mantığı ile çalışıyor. Çevirmeli yapıya sahip bu tuş ses düzeyini ayarlamaya, şarkı atlamaya, arama yanıtlamaya ve Siri’yi etkileştirmeye olanak sağlıyor.

AirPods Max Nasıl? | AirPods Max Özellikleri

Smart Case adlı kılıfı ile birlikte ultra düşük güç moduna geçiş yapabiliyor. Kılıf tasarımına bakacak olursak Apple yazın plajlar için hazırlanıyor gibi görünüyor(!)

AirPods Max Smart Case Tasarımı
AirPods Max Smart Case Tasarımı

AirPods Max Renk Seçenekleri

AirPods Max Renk Seçenekleri
AirPods Max Renk Seçenekleri

AirPods Max Renk Seçenekleri:

  • Uzay Grisi
  • Gümüş
  • Yeşil
  • Gök Mavisi
  • Pembe

AirPods Max Türkiye Fiyatı

AirPods Max Türkiye fiyatı resmi olarak açıklandı.

  • Apple’ın resmi sitesindeki fiyat 3 taksit seçeneği ile 5699 TL olarak belirlendi.

AirPods Max Özellikleri

Gelelim şimdi de AirPods Max özelliklerine! 5699 TL (559 Dolar) gibi uçuk bir fiyata sahip kulaklık ne gibi özellikler sunuyor da bu fiyat ile satışa sunulabiliyor bakalım. Tabii ki bu değerlendirmeyi yapmak için kulaklığı test etmek gerekiyor. Ama yine de teknik özellikleri üzerinden bir çıkarım yapabiliriz.

AirPods Max Özellikleri
Apple tarafından geliştirilen dinamik sürücü
ANC (Aktif Gürültü Angelleme)
Adaptif EQ
Ortam Sesi (Şeffaf Mod)
Çift Optik Sensör
Pozisyon Sensörü
İvmeölçer
Kılıf Algılama Sensörü
Jiroskop (sol tarafta)
9 Mikrofon (8’i ANC için Kullanılacak – 2 ANC ve 1 Ekstra Mikrofon ile ses yakalama için kullanılacak)
Çift tarafta H1 Çip
Digital Crown
ANC ve Şeffaf Mod İçin Tuş
Smart Case (Akıllı Kılıf)
ANC veya Şeffaf Mod Aktif Şekilde 20 Saate Kadar Batarya Ömrü
168.22mm x 83.44mm x 187.27mm | 384.8 gr (Kılıf 134,5 gr)
USB C Şarj Portu – 3.5mm Kulaklık Girişi
Kutu İçeriği: AirPods Max, Smart Case, Lightning – USB C Kablo, Kılavuz

AirPods Max Nasıl?

AirPods Max her ne kadar pahalı fiyatı ile gündem de olsa da birçok editörden yüksek puan almayı başardı. Malzeme kalitesi olarak son derece iyi.

Bunun yanı sıra ses sahne genişliği hakkında çok olumlu eleştiriler alıyor. En büyük rakiplerinden Sony WH-1000XM4 ile kıyaslandığında bu alanda öne çıkıyor. ANC Kralı olarak bilinen Sony XM4′ü de bu alanda tahtından etmiş gibi görünüyor.

Aktif Gürültü Engelleme Zararlı Mı?

Batarya süresi ANC açık şekilde 20 saat vaat ediyor. Ama şaşırtıcı şekilde bu kulaklığı tamamen kapatmanın bir yolu yok. Kılıfına koyduğunuz anda mıknatısla temas ediyor ultra düşük güç moduna geçiş yaparak çok az batarya tüketiyor. Bunun avantajı ise kulaklığı kılıfından çıkarttığınızda direkt olarak kullanabiliyorsunuz. Ama eğer kılıfına geri koymazsanız bataryası bitene kadar açık kalacaktır.

Konfor konusunda ise yine tam not almayı başardı AirPods Max. Özellikle üst başlık için gelen tabirler “sanki yokmuş gibi” oldu. Yine de yan taraflarda biraz ağırlık hissi var tabii.

Sünger kısımları ise zekice tasarlanmış. Bu süngerler AirPods Pro’da olduğu gibi mıknatıslı. Apple bu süngerleri 69 dolara ayrıca satıyor. Zarar gördüğünde değiştirebilir veya farklı renk kombinleri uygulabilirsiniz.

AirPods Max Nasıl? | AirPods Max Özellikleri
WidgetUp Google News'ü Takip Edin!
WidgetUp Google News’ü Takip Edin!
Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: