Android 12 Beta Nasıl Yüklenir?

Android 12 Beta nasıl yüklenir bu yazımızda anlatıyoruz!

Android 12 Beta

Android 12 Beta Nasıl Yüklenir
Android 12 Beta Nasıl Yüklenir?

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Google, Android 12 Geliştirici Ön İzleme Beta sürümünün ilk versiyonunu paylaşmıştı. Çok heyecan verici yenilikler barındırmayan ilk sürümü yüklemek isteyenler için bu yazıyı hazırladık

Android 12 Beta Yüklemeli Misiniz?

 • Bu sorunun yanıtı genelde hayır olmalı. Beta sürümleri hatalı, eksik çalışabilir. Birçok hata barındırır ve normale kıyasla yavaş çalışabilir. Pil ömrünü ve bazı özellikleri önemli ölçüde etkileyebilir. Bu yüzden günlük kullandığınız bir telefona kurmanızı önermiyoruz. Yine de yenilikleri anında takip etmek isteyenler ve en önemlisi de geliştiriciler Android 12 Beta sürümünü indirebilir.

Kimler Şu An Android 12 Beta Yükleyebilir?

 • Android 12 Beta sürümü de her zaman olduğu gibi ilk olarak Google Pixel telefonlar için yayınlanır. Şu aşamada sadece Google Pixel telefon kullanıcıları bu güncellemeleri yükleyebilir durumda. Ancak zamanla diğer Android telefon üretici markalar da kendi beta süreçlerini başlatıyor.

Android 12 Ne Zaman Gelecek?

Aşağıdaki yazımızda Android 12 çıkış tarihi ve Beta süreci ile ilgili detayları paylaştık. Göz atmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Android 12 Ne Zaman Gelecek? | Çıkış Tarihi, Beta Süreci

Android 12 Beta Nasıl Yüklenir?

Android 12 Beta Nasıl Yüklenir - Talimatlar
Android 12 Beta Nasıl Yüklenir? – Talimatlar

İşte Android 12 Beta yüklemek için takip etmeniz gereken adımlar:

 • Bunun için önce Google Pixel telefonunuzda Ayarlar > Hakkında > Build Number sekmesine 7 kere art arda dokunun. Ardından Geliştirici Seçenekleri’nin aktif edildiğine dair bir uyarı alacaksınız. Telefonunuzda yedeğinizi aldıktan sonra Geliştirici Seçenekleri’ne gidin. UBS debugging veya USB hata ayıklama modu seçeneğini aktif edin.
 • Ardından Windows bir bilgisayarda buraya tıklayarak Android SDK aracını indirin. Zip dosyasını herhangi bir klasöre çıkartın. Ardından Shift tuşu + Mouse Sağ Tıka basılı tutup bırakın. Seçeneklerdeki “Powershell penceresini buradan açın” seçeneğine tıklayın.
 • Şimdi Google Pixel telefonunuzu bilgisayara kablo ile bağlayın. PowerShell’e şu komutu yazın”adb devices“. Telefonunuza gelen uyarıya onay verin ve tekrar aynı komutu girin.
 • Ardından buradaki linkten telefonunuza uygun OTA yazılımını indirin.
 • Şimdi Pixel telefonunuzu Recovery Mod’a almalısınız. Bunun için önce telefonu kapatın ve ardından kilit tuşu ve ses artırma tuşlarına aynı anda basın ve basılı tutun. Bootloder sayfası karşınıza çıktığında tuşlara basmayı bırakın.
 • Ses artırma ve azaltma tuşları ile menüden Recovery Mode seçeneğine gelin ve kilit tuşuna basın. Ardından ünlem işareti olan bir android robotu göreceksiniz. Şimdi kilit tuşu ve ses artırma düşüne 1-2 saniye basılı tutun ve sonra yalnızca ses artırma tuşunu bırakın. Artık recovery moduna giriş yapıyorsunuz.
 • Şimdi indirdiğiniz OTA yazılımını, daha önce indirip zipten çıkardığınız SDK klasörünün içerisinde yer alan “platform-tools” klasörüne taşıyın.
 • Eğer bağlı değilse telefonunuzu bilgisayara kablo ile bağlayın. Şimdi telefonunuzdan yine ses artırma ve azaltma tuşlarını kullanarak Apply update from ADB seçeneğine gidin ve kilit tuşuna basın.
 • Şimdi OTA zip dosyasının ismini update.zip olarak değiştirin ve PowerShell’e şu komutu yazın “./adb sideload update.zip“. Eğer her şey başarılı gittiyse telefon şu aşamada güncelleniyor olmalı. Bu birkaç dakika sürebilir sabırlı olun. Ardından recovery moda geri dönecek. Şimdi menüden “reboot now” seçeneğini seçin ve cihazı yeniden başlatın. Her şey hazır!

Bu yazımızda Android 12 Beta nasıl yüklenir adımlarla anlattık. Android 12 Beta kullanıcıları deneyimlerini aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilir.

Android 12 Beta Nasıl Yüklenir?
WidgetUp Google News'ü Takip Edin!
WidgetUp Google News’ü Takip Edin!
Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: