Apple 10 Eylül’de Neler Tanıtacak?

Apple 10 Eylül’de yapacağı yeni iPhone etkinliğiyle neler tanıtacak gelin beraber inceleyelim!

Apple 10 Eylül'de Neler Tanıtacak?
Apple 10 Eylülde Neler Tanıtacak

Apple 10 Eylül'de Neler Tanıtacak?

Ne?Apple iPhone Etkinliği
Ne Zaman?10 Eylül’de
Nerede?Apple Park
Bilmen GerekenleriPhone 11, Apple Watch Series 5, iOS 13 ve dahası

Apple 10 Eylül'de Neler Tanıtacak?

Her yıl eylül ayında tüm teknoloji dünyasının gözünü alan bir yer var. (en azından yeterince parası olanların) Apple Park’taki Steve Jobs Salonu. Apple’ın ürünlerini tanıttığı lansman alanı. Sadece seçilmiş ulvi insanların yer aldığı bu salonda çok çılgın şeyler olduğu söyleniyor.

Tabii Apple bildiğiniz üzere sadece iPhone üretmiyor. Tanıtacağı diğer cihaz ve geliştirmeler ise Apple Watch Series 5, Apple TV, iOS ve bir ihtimal yeni Macbook Pro ve bazı yeni teknolojiler.

Yeni iPhone’lar

Apple 10 Eylül'de Neler Tanıtacak?
iPhone 11 | 10 Eylül

Apple’ın her yıl tanıttığı iPhone modellerinin bu yıl hangi isimlerle geleceği merak konusu. Geçtiğimiz yıl gibi 3 modelin bizi karşılayacağını biliyoruz. İsimlerinin ise en güçlü söylentiye göre iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 olması tahmin ediliyor. iPhone 11 modelinin geçtiğimiz yıl düşük bütçe(!) modeli olan iPhone XR‘ın yerini alması bekleniyor.

Yeni iPhoneları bir makalemizde bir araya getirip detayları topladık. Siz de detayları öğrenmek için buradan makaleye ulaşabilirsiniz.

Apple Watch Series 5

Apple 10 Eylül'de Neler Tanıtacak?
Apple Watch Series 5

Geçtiğimiz yıl Apple Watch Series 4’te yapılan tasarımsal değişiklerin ardından bu yıl tasarımsal olarak pek bir yenilik beklemiyoruz.

S5 çip setin kullanılacağı modelin bir önceki modele göre daha yüksek performanslı olacağı biliniyor. Ayrıca yeni çip set sayesinde güç tüketimi konusunda da iyileştirmeler bizi bekliyor olacak. Renk ve seramik seçeneklerinin artması bekleniyor.

Apple Watch Series 5 detayları hakkında merak ettiklerinizi buradaki makalemizden öğrenebilirsiniz.

16′ Apple MacBook Pro

Bu cihazın tanıtılıp tanıtılmayacağı belli değil. Ama Apple’ın MacBook için 16 inçlik bir model üzerinde çalıştığını biliyoruz. Yepyeni tasarımla geleceği söylenen cihazın, bu lansmanda tanıtılır mı bekleyip göreceğiz. Belki de bu yılki One More Thing olayı budur.

Apple Tag

Apple 10 Eylül'de Neler Tanıtacak?

Bunu tam olarak açıklamak ve özetlemek gerekirse: yeniden yapılmış iPhone’umu Bul.

iOS 13 Beta’sından sızan kodlara göre Apple Tag adında arttırılmış gerçeklik (AR) teknolojisini kullanarak Apple Watch ve AirPods gibi kolay kaybolabilen aksesuarların 3 boyutlu olarak yerleri tespit edilebilecek.

Açıkçası bu özellik teoride olduğu gibi pratikte de iyi çalışıyorsa beni oldukça heyecanlandırdığını itiraf etmem gerekiyor.

Bir hayal etsenize sizin evi, arabayı satıp aldığınız o kablosuz kulaklıkların kaybolduktan sonra AR teknolojisiyle birlikte iPhone’nunuzu kullanarak nerede olduğunu canlı bir şekilde görünce gelen mutluluğu. Ötesi yok…

Özellikle kablosuz kulaklıkların bu kadar kolay düşüp kaybolabildiğini düşündüğümüzde bu özelliğin hayat kurtarıcı veya bir başka deyişle ülke standartlarını baz aldığımızda paranızın nereye harcandığını önemsemesine rağmen yine de bir kulaklığa verdiği onca parayı göz önünde bulunduran kişiler için de oldukça önemli bir yer alıyor.

Yazılım

Apple 10 Eylül'de Neler Tanıtacak?
Apple Yazılım Güncelleme

Apple’ın lansmanda tanıtacağı yazılımların iOS13, WatchOS6, tvOS ve MacOS Catalina 10.15 olduğunu biliyoruz.

Yeni Servisler

Apple 10 Eylül'de Neler Tanıtacak?

Bu yıl Apple, iPhone satışlarındaki kan kaybından dolayı insanlardan para almanın yollarını artıracak. Getireceği abonelik sistemi Apple Arcade oyun aboneliği ve Apple TV Plus aboneliğiyle birlikte paracıklarınız gidecek.

Ücret ve diğer detayları kesin olarak bilmiyoruz. Fakat bazı söylentilere göre Apple Arcade aboneliği aylık olarak 4.99 dolar olacağı yönünde. Ayrıca Apple TV Plus’ın ise yine aylık olarak 9.99 dolar olacağı konuşuluyor.

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: