Apple Card Diğer Ülkelere Geliyor!

Apple marka kredi kartını zamanla Avrupa ülkelerinde de kullanımda göreceğiz. Apple CEO’su Tim Cook’un “Apple Card Almanya’ya gelmeli” adlı bir haber başlığına yanıt olarak Apple Card’ın diğer ülkeler için de kullanılabilir hale gelmesi için çalıştıklarını söyledi.

Nedir?Apple Card (Apple Kredi Kartı)
Bilmen GerekenlerApple Card Globalleşiyor
Apple Card Diğer Ülkelere Geliyor!
Apple Card diğer ülkelere de geliyor!

Almanya’ya yaptığı gezide konuşan Tim Cook, Apple Card’ın Almanya da dahil olmak üzere diğer ülkeler için kullanılabilir duruma gelmesi konusunda çalıştıklarını doğruladı.

Ağustos ayında ABD’de kullanıma açılan Apple Card şimdilik sadece ABD’de kullanılabilir halde.

Apple Card Diğer Ülkelere Geliyor!
Tim Cook Apple Card’ın Hangi Ülkelere Geleceğini Doğruladı.

BILD gazetesine konuşan Tim Cook planlarının Apple Card’ı global hale getirmek olduğunu, fakat bir kredi kartının farklı ülkelerde kullanıma sunulabilmesinin bazı zorlukları olduğunu belirtti. Buradan da Apple Card’ın globalleşme sürecinin çok da hızlı olamayacağını çıkarabiliriz.

Özellikle sık seyahat eden kitleler için yurtdışı harcamalarında kesinti yapmaması avantajlı hale gelen Apple Card’ın sadece ABD’de kullanımda olması şu an için durumu kısıtlıyor.

Apple Card Diğer Ülkelere Geliyor!
Apple Card Almanya’ya geliyor!

Apple, Apple Card için ABD’de Goldman Sachs ile ortaklık yapıyor. Apple Card’ın ABD dışında ülkeler için kullanıma açılması demek Apple’ın o ülkede yerel bankalarla anlaşma sağlaması gerektiğini gösteriyor.

Apple Card’ın Almanya dışında hangi ülkelere geleceği henüz bilinmiyor. Ama “Apple Card Türkiye’ye gelecek mi” veya “Apple Card Türkiye’ye ne zaman gelecek” gibi sorulara en azından globalleşme sürecinin ilk etapları için maalesef hayır cevabını verebiliriz.

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: