Apple Music HiFi Aboneliği Geliyor

Apple Music HiFi son haftaların en çok konuşulan gelişmelerinden biri oldu. Önce iOS 14.6 ile ortaya çıkan Apple Music HiFi aboneliği için şimdi yeni bir iddia var. İşte detaylar…

Apple Music HiFi Dedikodusu Ortaya Nasıl Çıktı?

Apple Music HiFi Aboneliği Geliyor
Apple Music HiFi Aboneliği Geliyor

İlk olarak iOS 14.6 Beta 1 kodları arasında keşfedilen Apple Music için kayıpsız müzik kalitesini niteleyen HiFi aboneliğinin yolda olduğu öğrenilmişti. Bu sızıntıdan sonra gitgide güçlenen bu iddia için artık gerçek gözüyle bakılıyor.

Apple Music HiFi Aboneliği Nedir?

Aslında yeni bir şey değil. HiFi teknolojisi “yüksek çözünürlüklü ses” anlamına geliyor basitçe. Stüdyodan sizin evinize ulaşan kalite neyse o. Boyutunu düşürmek için AAC veya MP3 gibi kodlamalar kullanıyoruz genelde. Ki bu
Apple Music için AAC oldu hep. Teknik konuşmak gerekirse AAC ile 256 kbps maksimum kalite desteklenirken HiFi ile kayıpsız şekilde 1411 kbps kalite destekleniyor. CD kalitesi olarak tanımlanan bu kodlama ile uyumlu cihazlarınız varsa müzik tabiri caizse başka bir seviyeye atlıyor.

Tıpkı kameranızla çektiğiniz son derece kaliteli fotoğrafın Instagram’a atılınca yaşadığı kalite kaybı gibi…

Android Telefonlarda Instagram Hikaye Kalitesi Neden Düşüyor?

Ben yine de eminim ki bu teknoloji Apple ile birleştiğinde Apple Music HiFi yerine daha farklı bir isimlendirme alacak. Bekleyip görelim.

Apple Music Kayıpsız Ses Aboneliği Ne Kadar Olacak?

Gelelim bizim için asıl önemli olan kısma. Zira her şeyin daha da pahalı olmaya başladığı bu süreçte acaba Apple Music 2021 fiyatları nasıl olacak diye merak ediyoruz. Zira Apple Music şu anda en ucuz müzik dinleme platformlarından bir tanesi. Bir süredir zam yapmıyorlar. Özellikle öğrenci aboneliği ile 6.99 TL gibi bir ücret ödeyerek sınırsız müzik dinlemek mümkün. Peki ya Apple Music HiFi fiyatı nasıl olacak?

WidgetUp YouTube Kanalına Abone Ol

  • Açıkçası işin Türkiye tarafında pek bir detay yok. Ancak söylentilere göre hali hazırda Amerika’daki 9.99 Dolar olan Apple Music aboneliği HiFi ile değişmeyecek. Çok daha yüksek bir kaliteyi Apple aynı fiyata sunacak gibi görünüyor. Zira her gün yükselen büyük rakibi Spotify karşısında cesur bir hamle olacak gibi. Umarız ki aynı durum Apple Music HiFi Türkiye için de geçerli olur.

Apple Music HiFi Aboneliği Ne Zaman Gelecek?

Apple Music Lossless Ses Teknoloji HiFi Ne Zaman Gelecek?
Apple Music Lossless Ses Teknoloji HiFi Ne Zaman Gelecek?
  • İşte son günlerde gelen iddialara göre Apple Music HiFi aboneliği yeni üçüncü nesil AirPods ile birlikte 18 Mayıs tarihinde duyurulacak.

Güncelleme: Apple, 18 Mayıs tarihinde yaptığı duyuru ile Apple Music Lossless Ses (HiFi) modelini duyurdu. Haziran ayından itibaren başlayacak ve Dolby Atmos ve Uzamsal Ses teknolojisini de Apple Music bünyesine ekleyecek.

İlk açılışta yaklaşık 25 milyon şarkının bu desteğe kavuşması beklenirken bu rakam sene sonuna kadar tüm kütüphaneye eklenecek.

Spotify HiFi ile Neler Değişecek?

Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: