Apple Toplu Abonelik Paketleri Geliyor | iOS 13.5.5

Apple toplu abonelik sistemine geçiş yapıyor olabilir! Artık her pakete ayrı ayrı abone olmaya bir son geliyor.

Apple Toplu Abonelik Sistemi

Apple Toplu Abonelik Paketleri Geliyor
Apple Toplu Abonelik Paketleri Geliyor

Apple ekosistemi, özellikle iPhone kullanıcıları bazı Apple abonelik sistemlerine ihtiyaç duyabiliyor. Bir kullanıcı hem Apple Music hem de Apple Arcade kullanmak istiyor olabilir. Şu ana kadar yapması gereken şey ise Apple abonelik seçeneklerine teker teker abone olup takip etmekti.

iPhone 12 Nasıl Olacak? | iPhone 12 Özellikleri

Ancak iOS 13.5.5 Beta 1 kodlarında tespit edilen verilere göre Apple toplu abonelik paketleri üzerine çalışıyor. Bundle yani “paket” olarak adlandırılan bu Apple abonelik paketleri neler içeriyor?

iPhone İçin Toplu Abonelik Nasıl Olacak?

iPhone İçin Toplu Abonelik Nasıl Olacak?
iPhone İçin Toplu Abonelik Nasıl Olacak?

Şu an için Apple Music, News+ ve TV+ üyelikleri ayrı olarak alınabiliyor. Toplamı ise 30 dolar civarında bir aylık fatura yansıtıyor.

Hal böyle olunca da kullanıcılar 30 dolar ödemek istemiyor. Ama yeni toplu abonelik paketi ile daha düşük tutarlar ödenebiliyor olacak.

iOS 13.6 Ne Zaman Çıkacak? | iOS 13.6 Özellikleri

Türkiye’de ise News+ ve TV+ henüz yer almıyor. Benim asıl beklentim ise Apple’ın Türkiye için de en azından Apple Music ve Apple Arcade için bir ortak paket sunması. Bunun yanı sıra umarım iCloud Depolama Alanı ve Apple Music gibi abonelikleri tek bir paket halinde daha ekonomik şekilde sunmaları.

Apple Music öğrenci aboneliği şu anda aylık 6.99 lira fiyat etiketine sahip. Örneğin bu üyeliğin yanında 50 GB iCloud Depolama Alanı ile birlikte 9.99 lira gibi bir fiyat ile birlikte gelseydi harika olmaz mıydı?

Geçtiğimiz mart ayında çıkan bir habere göre Apple Toplu Abonelik Paketleri gün yüzüne çıkmıştı. iOS 13.5.5 kodlarındaki bilgilere göre bu konunun Apple’ın planlarında olduğu doğrulanmış oldu.

Ancak öngörülere göre yeni abonelik sistemi pek yakında gerçekleşmeyecek gibi görünüyor. Belki bu yıl içerisinde Apple yeni abonelik paket sistemini duyurabilir. Ama yakın bir zamanda gelmeyeceğini söyleyebiliriz.

Apple Glass Nedir? | Apple’ın Gizli Projesi

Peki siz Apple’ın yeni toplu abonelik paket sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de gerekli miydi?

Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz!

Apple Toplu Abonelik Paketleri Geliyor | iOS 13.5.5
WidgetUp Google News'ü Takip Edin!
WidgetUp Google News’ü Takip Edin!
Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: