Apple Watch ile iPhone Kilidi Nasıl Açılır?

iOS 14.5 ile gelen özellik sayesinde Apple Watch ile iPhone kilidi nasıl açılır bu yazımızda adımlarla anlatıyoruz!

iOS 14.5 ve WatchOS 7.4 Özelliği: Apple Watch ile iPhone Kilidi Açmak

Apple Watch ile iPhone Kilidi Açmak
Apple Watch ile iPhone Kilidi Açmak

WidgetUp takipçileri biliyor ki çok uzun süredir iOS 14.5 sürecini birlikte, yakında takip ediyorduk. Bekleyiş bu kadar uzun sürdüğünden mi yoksa gelen özellikler mi çok işlevsel bilinmez gözlerimiz yollarda kaldı desek yeridir. iOS 14.5 yenilikleri uzun süredir bekleniyordu. Apple da bu süreci sıra dışı şekilde uzatarak 8 Beta güncellemesine kadar devam ettirmişti.

iOS 14.5 Yenilikleri

Güncelleme nihayet 26 Nisan akşamında yayınlandı. Bu güncellemede merakla beklenen özelliklerden birisi Apple Watch ile iPhone kilidi açma özelliğiydi. Apple Watch sahipleri Mac bilgisayarlarının kilitlerini bir süredir açabiliyordu. Bu da her defasında parola girmek veya parmak izi okuyucuyu kullanmaktan kurtarıyordu.

Eğer iPhone X ve sonrası bir iPhone sahibiyseniz maske ile telefonu kullanmak sizin için işkence oluyordur. Şifre girmek çok can sıkıcı oluyor. Hele bir de elleriniz doluyken… İşte tam bu derdi çözecek bir özellik iOS 14.5 Beta’sında gösterilmişti. Apple Watch sahipleri FaceID’li iPhone’larını sadece kolunda saati taşıyarak kilidini açabiliyordu. Bu bekleyiş sona erdi ve artık bu özellik yeni güncelleme iOS 14.5 ile gelmiş oldu.

Samsung Galaxy Fit 2 İncelemesi

Biz de bu yazımızda iOS 14.5 güncellemesindeki Apple Watch ile iPhone kilidi açma özelliği nasıl çalışıyor anlatıyor olacağız. Lafı daha fazla uzatmadan başlayalım!

Apple Watch ile iPhone Kilidi Nasıl Açılır? (iOS 14.5 ve WatchOS)

Apple Watch ile iPhone Kilidi Nasıl Açılır?
Apple Watch ile iPhone Kilidi Nasıl Açılır?

Başlamadan önce FaceID’li bir iPhone sahibiyseniz telefonunuz iOS 14.5 sürümüne güncellemelisiniz. Aynı şekilde Apple Watch’unuzu da WatchOS 7.4 güncellemesine yükseltin. Bu işlemleri tamamladıktan sonra adımlara geçmeden önce Apple Watch’unuzu kolunuza takıp henüz bir parola oluşturmadıysanız dört haneli bir parola oluşturmanız gerekiyor. Bu adımlar tamamsa aşağıdaki yönergeleri takip edin:

  • iPhone’dan Watch uygulamasına gidin. Ardından Parola sekmesine gidin. Daha sonra “Kilidi iPhone ile aç” özelliğini aktif edin.
  • Yine iPhone’unuzda ayarlara gidin. Face ID ve Parola sekmesine girdikten sonra “Kilidi Apple Watch ile Aç” seçeneğini aktif edin. Apple Watch’unuzda parolanızı girmeniz istenecek. Girdikten sonra birkaç saniye işlem sürebilir. Ardından işlem tamam. Artık Apple Watch ile iPhone kilidini açabilirsiniz!

iOS 14.6 Ne Zaman Gelecek?

Bunun gibi daha fazla yazıya erişmek için WidgetUp’ta biraz gezinmenizi öneririz.

WidgetUp Twitter Hesabı

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: