Biz Kimiz?

Zamanınıza Değer Veren Bir Ekip

Widgetmore 2 Ağustos 2018 tarihinde, yirmi iki yaşında, Hakan Altunok tarafından, kendi düşünce ve hayat felsefesi baz alınarak  kurulmuş bir haber web sitesidir. Widgetmore'un planları 2018 yılından beri oluşmaktadır. Yaklaşık bir yıllık süreç boyunca geliştirilip, planlanlanmasının ardından 2019 yılının Temmuz ayında yayına açılmıştır.

Haber kirliliğinden uzak, bilgileri direkt olarak okuyucuya aktarılması esas alınan Widgetmore'da sistem basitçe okuyucuyla empati kurmak üzerine gelişir. 

Ne Yapıyoruz?

"Kısayol"

Widgetmore'un temel amacı size, mobil, bilim, sosyal, sinema, müzik ve oyun gibi birçok teknoloji konusunda haberleri, vaktinizi gereksiz yere harcamadan almanız gereken temel bilgileri kısa yoldan sunmaktır. Widgetmore'un önceliği, abartılı haberlerden, göz yoran ve karmaşık görünümden uzak durarak, sade ve anlaşılır stiliyle okuyucuya kolaylık sağlamaktır. 

"Widget" kelime  olarak "bilgilerin kısayolu" anlamına gelmektedir. Makalelerimizde gördüğünüz üzere karşınıza ilk olarak çıkan Widget bölümü aslında makalenin, okuyucuya esas olarak verilmesi gereken bilginin, direkt olarak verilmesini amaçlayan bir kısayoldur.

"More" adlı bölümde ise, okuyucuya makale içerisindeki detayları,akıcı ve sade bir uslup ile aktarılması amaçlanır.