Black Desert Online İncelemesi

Black Desert Online İncelemesi ile günümüzde en çok oynanan MMORPG oyununlarının başında gelen bu oyunu inceleyeceğiz.

En İyi MMORPG Oyun : Black Desert Online İncelemesi

Black Desert Online İncelemesi
Black Desert Online İncelemesi

Neredeyse ülkemize geleli 3 yıl olan MMORPG kategorisinde yer alan Black Desert Online, MENA sunucusu altında ülkemize hizmet veriyor. Kapalı betadan itibaren oyuncuların hevesle beklediği oyun olan Black Desert Online sunucumuzda günümüze kadar inişli çıkışlı günler geçirse de dünya gündeminde olan COVID-19 salgını, insanların yaşamlarının büyük bir bölümünü evlerinde geçirmesine neden olmakla beraber bu oyunun oyuncu kitlesinde ciddi miktarda artışa sebep oldu desek yeridir.

Biz de Black Desert Online incelemesi ile size, oyun hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatıyor olacağız!

Black Desert Online Ücretsiz Mi?

Black Desert Online Ücretsiz Mi
Black Desert Online Ücretsiz Mi

Black Desert Online kendi istemcisi üzerinden oynanabildiği gibi steam platformu üzerinden de oynanabilmekte. İki platform arasında bir kaç liralık ücret farkı bulunsa da oyunun ücreti ortalama 20 lira civarında. Ancak Black Desert Online ekibinin yaptığı şöyle bir güzellik var ki oyun bir süreliğine de olsa sık sık ücretsiz hale geliyor. Eğer oyuna ücret ödemeden sahip olmak istiyorsanız biraz takip ederek oyunu ücretsiz bir şekilde elde edebilirsiniz.

Size şöyle bir tavsiye vermek isterim ki, oyunu steam platformu yerine kendi istemcisinden satın alın. Çünkü bazı kampanyalar sadece istemci üzerinden oynayan oyuncular için gelebiliyor ve ilerde olur da hesabınızı elden çıkarmak isterseniz en azından steam hesabınızı da yanında vermek zorunda kalmazsınız. Ek olarak hesabınızı hiç kullanmadığınız bir e-posta üzerine oluşturmak, yine hesabınızı elden çıkarmak istediğiniz zaman hayat kurtaracak bir bilgi değerinde 🙂

Black Desert Online Sunucuları Kalabalık Mı?

Black Desert Online dünyadaki pandemiden oluşan karantina durumu sayesinde oyuncu sayısında oluşan ciddi artıştan bahsetmiştik. Geçtiğimiz günlerde oyunun sunucuları bu artışı kaldıramayarak sıkıntılara sebebiyet vermişti. Bu sebep dolayısıyla oyunun yönetim ekibi açılışından bu yana ilk defa oyuna 2 yeni test sunucusu eklemekte buldu çareyi. Yani oyun bir hayli kalabalık bir kitle tarafından oynanmakta şu anda.

Black Desert Online Yeni Karakter Duyuruldu (Mayıs 2020)

Black Desert Online dünyasının en sevdiğim yönlerinden biri olan karakter zenginliği gerçekten bu yönüyle kendini diğer oyunlardan ayırıyor desek yalan olmaz. Oyunda şu an mevcut olan 19 karakter, insanları herhangi birini seçmekte bir hayli zorluyor gerçekten. Ama sonuç olarak her oyuncuya istediğini veriyor diyebiliriz.

Black Desert Online Hashashin

Black Desert Online Hashashin
Black Desert Online Hashashin

Black Desert Online ekibinin bugün yaptığı global yayınında 20. karakterin yakın zamanda geleceğini duyurdu. Bir aksiliğin olmadığı taktirde temmuz ayı ortalarında oyuna eklenecek ve ağustosta uyanış beceresi eklenecek olan karakterin ismi “Hashashin” olacağı bilgisi verildi ve ardından karakterin sahip olduğu bir becerinin olduğu animasyon paylaşıldı.

Black Desert Hashashin Karakteri Geliyor

PvP&PvE ve Zanaat İçerikleri

Black Desert Online PvP ve PvE içerikleri bakımından epey zengin bir MMORPG oyunudur. PvE için her gelişim seviyesine uygun sayısız canavar avlama bölgesinin yanı sıra PvP bakımından hali hazırda bulunan 19 karakterin sayısız yetenekleri ile aşırı zengin bir savaş stratejisi sunuyor oyunu oynayanlar için. Bir diğer konu olan zanaat içeriği bence MMORPG kategorisine bambaşka bir boyut getiriyor. Black Desert Online dünyasında tüfekle avcılık yapma, gemi ve vagonlarla şehirler arası ticaret, balıkçılık, aşçılık, kimyager, çiftçilik ve daha sayamadığım bir çok yaşam stili sunarak oyunda AFK iken bile oyun içi gelişimi sağlıyor.

Black Desert Online P2W Mi?

Black Desert Online, dünyasında oynayan insanlar aralarında ticaret yapmasını sağlayan bir sistem bulundurmuyor. Böylece oyun içi para aktarımının önüne geçilmiş diyebilirim. Ancak oyun marketinde bulunan kostümleri paraya çevirmek mümkün . Fakat bu işlem gerçekten maliyetli oluyor ve açıkçası çok kazançlı olduğunu söyleyemem. Onun dışında oyunda gelişimi kolaylaştıracak bazı eşyalar mevcut ancak tüm yollar sonuç olarak şansınıza bakıyor diyebilirim. Çünkü bu eşyaları ne kadar alırsanız alın %100 gibi bir oran vermediği için olduğunuz yerden bir yere gidemeyedebilirsiniz. Eğer oyuna tek oturuşta 3-5 bin lira yatıracak maddi kazancınız yoksa oyun ciddi bir p2w kategorisinde değil diyebilirim.

Black Desert Online Genel Değerlendirme

Black Desert Online MMORPG kategoresine bir çok yenilik ile bambaşka bir soluk katıyor diyebiliriz. Son zamanlarda oyunun yaşadığı kitlesindeki artış oyunu oynayanlar için çok iyi bir artı. Zengin karakter seçenekleriyle oynayanlara pek çok seçenek sunuyor diyebiliriz. Uçsuz bucaksız haritasında bulunan orman derinliklerinden çöl bölgesine devasa okyanuslarından deniz aşırı kentlerine çok geniş bir skalada doyasıya maceraya varım diyorsanız bu oyuna göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Black Desert Online Açık Dünya
Black Desert Online Açık Dünya

Bu yazımızda Black Desert Online incelemesi yaptık. Oyun hakkında sizin de öneri ve fikirleriniz varsa aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz!

Project CARS 3 Duyuruldu

Talha Demirhan
Talha Demirhan

Talha Demirhan, 23 yaşında. Bilim, teknoloji ve E-Spor ile ilgileniyor. Starcraft delisi.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: