Call of Duty Mobile Rekor Kırdı!

Geçtiğimiz günlerde çıkışını yapan Call of Duty Mobile rekor kırdı!

Call of Duty Mobile Rekor Kırdı!
Call of Duty Mobile Rekor Kırdı!
Nedir?Call of Duty Mobile açılış haftası indirme sayısı
Bilmen GerekenlerCoD: Mobile ilk haftadan 100 milyon indirme
sayısına ulaştı

Video oyunlar denilince ilk akla gelen oyunlar arasında yer alan Call of Duty serisi uzun bir beklemenin ardından mobil oyunu Call of Duty: Mobile’ın açılışını geçtiğimiz günlerde yaptı. Çıkış haftası indirme sayıları ise bir rekor oldu.

Bir süre ön kayıt olarak bekleyen Call of Duty: Mobile ekim ayının başında resmi çıkışını yaparak büyük bir ilgi topladı.

ABD’li bir analiz şirketinin verilerine göre ise oyun çıktığı hafta mobil oyun dünyasına adeta damga vurdu. Oyuncuların büyük ölçüde iyi geri bildirim yaptığı Call of Duty: Mobile indirme sayıları ile en büyük rakipleri PUBG Mobile ve Fortnite için şimdiden büyük bir korku saldı.

Sensor Tower’ın analiz verilerine göre oyun ilk haftasında 100 milyondan fazla indirilerek bir rekor kırdı. Oyunun en büyük rakiplerinden PUBG Mobile ilk haftasında 28 milyon indirme sayısına ulaşırken, Fortnite (ilk olarak iOS’e çıkarmak gibi bir hata dahil) ise çıkış haftasında 22.5 milyon indirme sayılarına ulaşmıştı.

Call of Duty Mobile Rekor Kırdı!
Call of Duty Mobile çıkış haftasında 100 milyondan fazla indirildi!

Call of Duty’nin bu sayıları neredeyse dörde katlamış olması rakip firmaların için bir hezimet oldu.

İşin daha da ilginç kısmı ise oyunun Çin açılışı buna henüz dahil değil bile. Çünkü oyun henüz Çin’de yok.

Sensor Tower’ın verilerine göre oyun indirmelerinin %55.7’si iOS kullanıcıları tarafından yapıldığı yönünde.

Call of Duty Mobile Rekor Kırdı!
Call of Duty: Mobile

Henüz Çin’deki çıkışını yapmamış olsa da oyun Çin, Shenzhen şehrinde Tencent’in Timi Stüdyolarında geliştirilip Activision tarafından yayınlandı.

TİMİ stüdyoları ise mobil oyun dünyasındaki en popüler oyunlardan biri olan League of Legends stili mobil MOBA türündeki Honor of Kings’i geliştirmiş olmasıyla biliniyor.

Call of Duty markası da mobil dünyaya attığı ilk büyük adımında yaptığı indirme sayıları ile ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Peki siz Call of Duty: Mobile’ı denediniz mi? Oyun hakkındaki görüşlerinizi de aşağıdaki yorumlar bölümünden belirtmekten çekinmeyin!

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: