Discord Görüntülü Konuşma Mobil İçin Sonunda Geldi

Discord görüntülü konuşma mobil için de nihayet gelen güncelleme ile birlikte aktif oldu! Peki Discord’ta telefonda nasıl görüntülü arama yapılır?

Discord Görüntülü Konuşma Mobil İçin Aktif Hale Geldi

Discord Görüntülü Konuşma Mobil İçin Sonunda Geldi - WidgetUp
Discord Görüntülü Konuşma Mobil İçin Sonunda Geldi – WidgetUp

Oyuncular için oluşturulan sohbet platformu Discord aldı başını gidiyor. Artık Discord’ta sayısız konuda birçok oda mevcut. Doğrusu artık oyuncular için algısını söylemek pek de doğru olmaz.

Her geçen gün güzel özelliklerine yenilikler katan Discord ekibinin sıkı çalıştığını söylemek mümkün. Ah bir de şu Nitro paket uygulamasında biraz daha az sıkı olsalar iyi olacak.

Discord Nedir?

Discord nedir diye merak edenler kaldıysa kısaca açıklayalım. Discord içerisinde Sunucular ve Odalar oluşturduğunuz toplu şekilde yazılı, sesli ve görüntülü bir uygulamadır.

Discord uygulaması Windows, Mac, Android ve iOS cihazların tamamında kullanılabilir.

Genellikle oyuncuların oyun esnasında tüm takımla aynı anda sohbet etmesi için oluşturulan bu uygulama kendini ve amacını aştı. Şu anda hemen hemen her topluluk için çeşitli konularda sunucular bulunuyor.

Discord ile Telefonda Görüntülü Konuşmak

Discord bir süredir videolu görüşme özelliğini bilgisayar kullanıcıları için sunuyor. Ama uzun bir süredir görüntülü konuşma özelliği mobil kullanıcıları için yoktu.

Neyse ki oldukça sempatik Discord ekibi bu özelliği daha fazla geciktirmeden yakın zamanda yayınladıkları bir güncelleme ile Discord görüntülü konuşma mobil için de aktif olmuş oldu.

Peki Discord görüntülü arama nasıl çalışıyor?

Discord Görüntülü Konuşma Nasıl?

Şu an için yalnızca birkaç kişi ile deneme fırsatı bulsam da fena çalışmadığını söylemem gerekiyor. Tamam belki Skype veya Google Meet kadar değil ama yine de kesinlikle iş görür. Özellikle bilgisayarda pek bir sorun yaşatmıyor.

Peki mobilde Discord görüntülü konuşma nasıl?

Mobilde Discord Görüntülü Konuşma Özelliği Nasıl Çalışıyor?

  • Öncelikle telefonunuza Discord uygulamasının güncel halini indirin.
  • Ardından görüntülü sohbet başlatmak için kişi listenizden birini seçin ve video kamera logosuna dokunun.
  • Karşı taraf aramayı kabul ettiği anda görüntülü görüşme başlıyor.
  • Görüşmeyi bilgisayar veya telefon ile farklı cihazlar arasında da gerçekleştirebilirsiniz.

Biz de sizler için mobilde Discord görüntülü aramayı test ettik. Dilerseniz önce birkaç ekran görüntüsünü sizler ile paylaşayım ve ardından deneyimlerimi aktarayım.

Discord Görüntülü Konuşma Mobil Testi
Discord Görüntülü Konuşma Mobil Testi
Telefonda Discord Görüntülü Arama
Telefonda Discord Görüntülü Arama
Discord Görüntülü Arama Ayarları
Discord Görüntülü Arama Ayarları

Telefonda Discord Görüntülü Arama Deneyimlerim

Öncelikle Discord’u sık kullanan birisi olarak beklediğim özelliklerden birisi de kesinlikle görüntülü aramanın mobile de gelmesiydi. Hatta öyle ki bazı durumlarda mobilde, açılan yayınları ve karşı tarafın bilgisayar aracılığı ile paylaştığı kamera görüntüsünü dahi göremiyordunuz.

Neyse ki son güncelleme ile tüm bu eksikler giderildi.

Genel olarak görüntülü arama uygulamaları arasından FaceTime ve Whatsapp tercih ediyorum. Ama Discord’ta sunucularda da bazen görüntülü aramalara ihtiyaç duyabiliyorsunuz.

Bu yüzden Discord’a görüntülü arama desteği geldiği andan itibaren direkt test ettim.

Şunu fark ettim ki görüntü ortalama bir internet hızında gerçekten fena değildi. Hatta Whatsapp’tan daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Eğer merak ediyorsanız yukarıdaki görsellerde yapılan Discord görüntülü aramasını iPhone 8 ve Huawei Mate 20 Lite cihazları ile gerçekleştirdik, belirteyim.

Tıpkı sesli sohbette olduğu gibi Discord üzerinden görüntülü arama yaptığınız takdirde ayarlardan gürültü ve yankı engelleme gibi özellikleri aktif edebiliyorsunuz. Bu özelliklerin de iyi çalıştığını belirteyim.

Dilerseniz ekranda kendinizi tam ekran veya ikiye bölünmüş şekilde de görebiliyorsunuz.

Ayrıca ayarlar veya normal chat menüsüne geçiş yaptığınız anda da karşı taraf görüntünüzü görmeye devam ediyor. Yani bu gibi durumlarda da herhangi bir kesinti olmaması güzel.

Genel hatları ile Discord görüntülü konuşma özelliğinin mobilde de iyi çalıştığını söyleyebilirim. Muhtemelen bu özelliği kullanmaya devam edeceğim. Henüz çok sayıda kişi ile görüntülü arama deneyimi yaşamadım.

Ancak deneyimlediğim an buraya örnek görüntüleri mutlaka ekliyor olacağım.

Discord Görüntülü Konuşma Sınırı Nedir?

Discord görüntülü konuşma kaç kişilik diye merak edenler: şimdilik Discord görüntülü konuşma sayısını maksimum 25 kişi olarak belirledi. Belki zamanla bu sayı artabilir.

Peki ya siz Discord görüntülü konuşma özelliğini mobilde test etme imkanı bulabildiniz mi? Deneyimlerinizi dilerseniz aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Discord Android İçin İndir

Discord iPhone İçin İndir

Discord Görüntülü Konuşma Mobil İçin Sonunda Geldi
WidgetUp Google News'ü Takip Edin!
WidgetUp Google News’ü Takip Edin!
Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: