EA: Gelecek Yıl Battlefield Oyunu Olmayacak

EA yaptığı duyuru ile oyuncularına önümüzdeki yıl bir Battlefield oyunu gelmeyeceğini söyledi. EA açıkladı: gelecek yıl Battlefield oyunu olmayacak!

EA: Gelecek Yıl Battlefield Oyunu Olmayacak
EA: Gelecek Yıl Battlefield Oyunu Olmayacak
Nedir?Yeni Microsoft Office Uygulaması
Bilmen GerekenlerOffice Uygulaması Excel, Powerpoint ve Word
uygulamalarını bir araya topluyor.

Bir sonraki oyunun 2022’nin ilk çeyreğinin sonuna kadar gelmesi planlanıyor. Geliştirici şirket DICE’nın son oyunu Battlefield 5 yaklaşık bir yıl önce çıkış yapmıştı. Oyuncular ise herhangi bir haber olmadığı için önümüzdeki yıl bir Battlefield oyunu görüp göremeyeceklerini merak ediyordu. EA, şirketin bir sonraki mali yılına kadar bir Battlefield oyunu gelmeyeceğini doğruladı. Bu da 2021 Nisan-2022 Mart tarihleri arasında yeni bir Battlefield oyunu geleceğini gösteriyor.

Battlefield oyunu yokluğunda ise bugün dünya çapında 70 milyon oyuncuya ulaştığını açıklayan Apex Legends oyunun boşluğu doldurması umuluyor.

İlginizi Çekebilir

Hatta bu kararın alınmasına Apex Legends’ın başarısı bile sebep olmuş olabilir. Zira ücretsiz olan Apex Legends oyunu çıktığı günden beri ciddi bir kitleye hitap etmeyi başardı ve oyuncu kitlesini de gitgide büyütüyor.

Bu süreçte yeni Battlefield oyunu inşa edilirken Apex Legends oyuncular için güzel bir eğlence vaat ediyor olacak.

Kısacası Battlefield 6 veya diğer bir deyişle yeni Battlefield oyunu, yeni nesil konsollar ile çıkışını yapmış olacak. Önümüzdeki yılın sonunda yeni nesil konsolları görecek olmamızı düşünecek olursak EA ve DICE’ın enerjisini yeni nesil oyunlara harcaması çok mantıklı olur. Zira Battlefield 5 adına çok iyi iş çıkartamadı şirket. Bu yüzden bir- bir buçuk yıllık bir süre yeni oyun için çok daha sağlıklı olacaktır.

Battlefield 5 gibi vasat bir oyun görmektense çok daha üzerinde çalışılmış, hem hikayesinin sürekleyiciliği ile tek oyunculu kitleyi mutlu edip hem de çok oyunculu modu da geliştirerek iki kitleyi de memnun etmiş bir oyunu görmeyi herkes tercih eder.

Battlefield yeni oyunun, yeni nesil konsollara çıkacağını da düşünecek olursak EA’nin aynı zamanda iyi bir satış stratejisi de yapmış olduğunu görürüz. Sonuçta ilk yeni nesil Battlefield oyunun fiyasko olmasından daha çok ilk efsane yeni nesil oyunları arasında yer alması da EA ismi için önemli bir nokta olacaktır.

Peki ya siz bu süreci nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce de bir buçuk yıllık bu ara Battlefield serisi için iyi bir adım olacak mıdır?

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: