Ekim Ayında Çıkacak Oyunlar (2020)

Ekim ayında çıkacak oyunlar listesi ile karşınızdayız!

Ekim Ayında Çıkacak Oyunlar Listesi

Ekim Ayında Çıkacak Oyunlar Listesi
Ekim Ayında Çıkacak Oyunlar Listesi (2020)

Yazı geride bırakıp sonbahar aylarına girdiğimiz bu dönemde vaktini bilgisayar ve konsol başında geçirenlere ilaç gibi gelecek olan bu ay içerisinde çıkacak oyunlara göz atacağımız listemiz ile karşınızdayız.

Ekim Ayında Hangi Oyunlar Çıkacak?

Ekim ayında çıkacak oyunları merak edenler için hazırladığımız liste ile oyun severlerin yüzlerini güldürebileceğimizi düşünüyoruz.

Phasmophobia İncelemesi – Phasmophobia Nasıl Bir Oyun?

İşte 2020 Ekim ayında çıkacak oyunlar listesi:

  • Age of Empires III Definitive Edition
  • Baldu’s Gate 3
  • The Dark Pictures: Little Hope
  • FIFA 21
  • NHL 21

Sony PS5 Güncellemeleri ile Fan Performansını İyileştirecek

1-) Baldur’s Gate 3 (PC / Stadia)

Baldurs Gate 3 - Ekim Ayında Çıkacak Oyunlar Listesi (2020)
Baldur’s Gate 3 – Ekim Ayında Çıkacak Oyunlar Listesi (2020)

Larian Studios tarafından geliştirilip yayınlanan, rol yapma hayranlarının gönüllerinde taht kuran Baldur’s Gate çıkış tarihinde tekrar bir değişiklik olmadığı takdirde 6 Ekim tarihinde erişime açılacak.

Baldur’s Gate 3 Çıkış Tarihi Neden Ertelendi?

Normal şartlar altında 30 Eylül tarihinde piyasaya sürülmesi beklenen oyun firma tarafından “Erken erişim için yol gösterici ilkemize göre, daha küçük hataların veya birkaç şeyin cilalanmış olması sorun değil. Ancak mümkün olduğunca az kilitlenme ve çökme sorunu ile eğlenceli bir oyun deneyimi sunmamız gerekiyor. Neredeyse bu noktaya ulaştık. Ancak bazı beklenmedik gecikmeler yaşadık ve hala kontrol etmemiz gereken stabilite sorunları mevcut.

Yaşanan bu gecikmeler nedeniyle çevirilerimiz de mevcut plan akışımızdan biraz daha geç gelecek. Erken erişim için duyurduğumuz dillerin yerelleştirmelerinin bir çok ülkede bulunan hayranlarımızın iyi vakit geçirmesi için olabildiğince güçlü olmasını istiyoruz. Bunları sizlere sunabilmek için 1 haftalık bir gecikmeye ihtiyacımız var” şeklinde bir açıklamanın ardından oyunun piyasaya sürülme tarihinde 6 günlük bir gecikmeye gitti.

Baldur’s Gate 3 Konusu Ne Olacak?

Baldur’s Gate 3, Larian’ın şimdiye kadar olan en büyük macerası olan Forgotten Realms of Dungeons & Dragons macerasına konu olacak. Bunun yanı sıra bir çok D&D ırkları ve sınıfları arasında seçimler yapılacak ve ana karakter olarak oynayabileceğiz.

Baldur’s Gate 3 Grafikleri Nasıl Olacak?

Oyunun grafikleri için Divinity: Original Sin II’den temel alındığını görüyoruz. Genel hatlarıyla beğenilen grafiklerde, karakter ve çevre animasyonları ve diyalog kameralarında yakın çekim kalitesi kullanıcılar tarafından göze çarpan özellikler arasında.

Sıra Tabanlı Dövüş Sistemi

Baldur’s Gate 3 oynayanlarının en çok üstünde durduğu konu dövüş sistemlerinin sıra tabanlı olması olmuştur. Hayranları eski sistemi daha çok sevdiğini dile getirse de bu yeni sistemle oluşacak yeni strateji çeşitliğini merak ettiklerini belirttiler.

Oyun multiplayer oynanabilirliğin yanı sıra çevrimiçi halinde bu sayı dört kişiye kadar yükselmekte.

Oyunu dilerseniz erken erişim için steam platformundan listenize ekleyebilirsiniz. Platformda ücreti hakkında bir bilgi yer almasa da Larian Studios erken erişim fiyatının 59.99 dolar üzerinden satışa sunulacağını açıklamıştı.

2-) FIFA 21 (PC / PS4 / Xbox One)

FIFA 21 - Ekim Ayında Çıkacak Oyunlar Listesi (2020)
FIFA 21 – Ekim Ayında Çıkacak Oyunlar Listesi (2020)

Electronic Arts tarafından geliştirilip yayınlanan dünya çapında fazlasıyla büyük bir kitlesi olan futbol oyunu FIFA 21 piyasaya çıkış için firmanın belirttiği tarih 9 Ekim.

Frostbite grafik motoru ile geliştirilen FIFA 21, Şampiyonlar Ligi dışında Libertadores Kupası gibi büyük orginizasyonların lisansına da sahip. Oyun içerisinde sokak futbolu modunun bulunacağı da açıklandı. Bunların yanı sıra FUT (FIFA Ultimate Team) modunda artık oyun severlere sunulacak online seçenekler ve FIFA 21 oyunu yeni nesil konsollarda yer alacağının haberi hayranlarının en çok merak ettiği konular içerisinde. Ülkemiz için konuşursak ligimize ait lisans veya gelecek yeni stadyumlar arasında bir Türk stadyumu olmayacak.

FIFA 21 FUT Modu

FIFA 21 Ultimate Team modunda oyuncular artık arkadaşlarıyla takım kurabilecek ve Rivals’ta diğer oyuncularla karşılaşabilecekler. Mücadeleler yapay zeka, tekli ve ikili mücadeleleri kapsayacak şekilde olacak. Bunun yanı sıra çift kişi olarak oynayacağımız bu mod farklı ödül toplamamıza olanak sağlayacak. Ayrıca bu modda takım etkinlikleri bulunacak. Takımınızın puanı arttıkça yine aynı şekilde farklı ödüller kazanılabilecek.

Aynı zamanda bu yıl FUT oyuncuları stadyum özelleştirmeleri de yapabilecek.

FIFA 21 Kariyer Modu Nasıl Olacak?

Uzun senelerdir kariyer modu oyuncuları bu konuda EA’ye yakınıyordu. Geçen yıl ile birlikte FIFA serilerindeki en önemli kariyer modu adımlarından birisi atılmıştı.

Menajerinizi kendiniz yaratarak, özelleştirebiliyor ve çeşitli maç öncesi ve sonrası basın toplantılarına katılabiliyor oldunuz.

FIFA 21 ile EA, kariyer modu için bir büyük adım daha atıyor. FIFA 21 kariyer modu bu yıl özel takım antrenman programı, bireysel antrenmanlar, transfer detayları gibi birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Çok daha detaylı ve keyifli bir kariyer modu sizi bekliyor olacak!

FIFA 21 Kariyer Modu Tanıtım Fragmanı:

FIFA 21 Ne Zaman Çıkacak?

Oyun 9 Ekim tarihinde satışa sunulacak. Ultimate veya Champions Edition satın alanlar ise 6 Ekim tarihinde oyunu indirebilecekler.

EA Access ve Origin Access Basic üyeleri için 1 Ekim’den itibaren oyunu deneyecek. Origin Access Premier’e sahip olan kullanıcılar ise oyuna tam erişim sağlayabilecek.

FIFA 21 Fiyatı Ne Olacak?

FIFA 21 oyununu bilgisayarı için almak isteyen kullanıcılar steam platformu üzerinden Standart Edition 419.99, Champions Edition 559.99, Ultimate Edition’a ise 599.99 liralık fiyat karşılığında sahip olabilirler.

Oyunu PS4 platformundan satın almak isteyen kullanıcılar Standart Edition 499.90 (EA Play için 449.91 lira), Champions Edition 599.90 (EA Access 539.91 lira), Ultimate Edition’a ise 699.90 (EA Play 629.91TL) liralık fiyat karşılığında sahip olabilirler.

Xbox One platformundan satın almak isteyen kullanıcılar ise Standart Edition 497.50, Champions Edition 597, Ultimate Edition’a ise 699 liralık fiyat karşılığında sahip olabilirler (EA Access indirimleri PS4 ile aynı fiyat bandındadır).

1 Ekim itibari ile FIFA 21, EA Play aboneleri için 10 saatlik oynama süresi dahilinde ücretsiz şekilde yayınlandı. 12 lira ödeyerek aylık EA Play abonesi olabilirsiniz. FIFA 21, UFC 4, Madden NFL 21 gibi oyunların deneme fırsatı bulabilirsiniz.

EA Play bünyesinde birçok EA oyunu ücretsiz şekilde indirilebiliyor. Üstelik FIFA 21’i deneyimlemek için ön sipariş etmiş olmanıza da gerek yok.

EA Play aboneliğine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3-) Age of Empires III — Definitive Edition (PC)

Age of Empires III Definitive Edition - Ekim Ayında Çıkacak Oyunlar Listesi (2020)
Age of Empires III Definitive Edition – Ekim Ayında Çıkacak Oyunlar Listesi (2020)

Microsoft tarafından yayınlanan ve geliştiricisi Ensemble Studios olan efsane oyun Age of Empires, serinin üçüncü oyunu remastered sürümü ile 15 Ekim tarihinde piyasaya sürülmek için hazırlanıyor. Strateji türündeki oyunları sevenlerin hemen hemen hepsiyle yolları kesişmiş bir oyun olan Age Of Empires, döneminin adeta parlayan bir yıldızıydı.

Oyun piyasaya sadece görsel iyileştirmeler ile birlikte çıkmayacak. Gamescom 2020 etkinlinğinde verilen bilgiler ışığında oyuna görsel ve ses iyileştirmelerin yanı sıra yeni içeriklerin ekleneceği bilgileri de yer alıyor.

Yeni Medeniyetler ve Modlar!

Age of Empires 3 Definitive Edition ile birlikte göreceğimiz iki yeni medeniyet bulunuyor. Açıklamalara göre İnka ve İsveç medeniyetleri yeni sürümde hayranlarıyla buluşacak.

Medeniyetlerin yanı sıra oyuna eklenen yeni özelliklerden birisi ise The Art of War modu olacak. Bu modda çeşitli mücadeleleri ve rekabeti esas alacak ve sürekli daha iyi olmaya zorlayacak bir sistem mevcut. Bir diğer modda ise tarihte yer almış gerçek savaşların birer simülasyonunu yaptığımız ve savaşın şartlarını belirleyemediğimiz bir sistem mevcut olacak.

Age of Empires 3 Definitive Edition hangi platform olduğuna bakmaksızın tüm oyuncularına aynı sunucuda oynama imkanı verecek.

Oyunu steam platformu üzerinden ön sipariş etmek isteyenler 32 liralık bir ücret ödeyerek oyunu sipariş edebilirler.

4-) NHL 21 (PS4 / Xbox One)

NHL 21 - Ekim Ayında Çıkacak Oyunlar Listesi (2020)
NHL 21 – Ekim Ayında Çıkacak Oyunlar Listesi (2020)

Electronic Arts tarafından geliştirilip yayınlanan hokey tutkunlarını tatmin eden oyun olan NFL 21 firma değişiklik yapmadığı taktirde 16 Ekim tarihinde yerini raflarda almaya hazırlanıyor. Oyun yeni nesil konsollar oynanabilir olacak ancak yeni nesil konsol için özel bir sürümü çıkmayacak.

NHL 21, Be a Pro modunun yeniden tasarlanmasıyla ligin en iyi oyuncularından biri olma yarışı her zamankinden daha heyecanlı hale geliyor. Kadro ve tekniği ile ilişkilerden, sponsorluk anlaşmasına ve maaşına kadar tüm detayların adeta yeniden oluşturulması ve bunun yanı sıra gelişmiş diyalog sistemiyle birlikte pist dışındaki hayatta olan etkileşimler bile maçtaki performansı etkileyebilecek.

Oyunu PS4 platformu için ön sipariş etmek isteyen kullanıcılar Standard Edition için 499.90, Deluxe Edition için 599.90, Great Eight Edition için 699.90 liralık bir ücret ödeyerek satın alabilirler.

Oyunu Xbox One platformu için ön sipariş etmek isteyen kullanıcılar ise Standard Edition için 497.50, Deluxe Edition için 597, Great Eight Edition için 699 liralık bir ücret ile bu işlemi gerçekleştirebilirler.

5-) Amnesia: Rebirth (PC / PS4)

Frictional Games tarafından geliştirilip yayınlanan Amnesia korku oyunu serisi Rebirth serüvene devam etmeyi planlıyor. Korku oyunu sevenler için bir klasik ve türünün en iyilerinden olan ve sonrasında bir çok oyuna ilham kaynağı olan Amnesia serisi yeni oyunu hayranlarıyla 20 Ekim tarihinde buluşacak.

Amnesia serisinin bu oyunu 10 yıl önce çıkan Amnesia: Dark Descent oyununa bağlı olan ve onun devamı niteliğinde olacağı bildirildi.

Mart ayında duyurulan serinin bu oyununda bizi insan direncinin sınırlarını keşfedip yalnızlık ve çaresizlik duygularını yoğun yaşatacak bir yolculuk bekliyor. Cezayir çölünün ortasında uyanan Tasi Trianon adlı karakteri yönlendireceğiz. Nerede olduğumuz neler yaptığımız ve neler ile karşılaşacağımızı bilmediğimiz bu yolculukta bizi sona götürecek tek şey kendi iç korkularımızla savaşıp galip gelmek. Ancak zaman kısıtlı!

Amnesia: Rebirth, steam platformu üzerinden ön sipariş etmek isteyenler 50 liralık bir ücret ödemesi gerekiyor.

Eğer oyunu PS4 platformu üzerinden ön sipariş edecekseniz 128 liralık bir ücretle bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

6-) The Dark Pictures: Little Hope (PC / PS4 / Xbox One)

Supermassive Games tarafından geliştirilen ve Project CARS serisi ile tanıdığımız Bandai Namco Games tarafından yayınlanan The Dark Pictures serisi Little Hope ile serüvene 30 Ekim tarihinde devam etmeye hazırlanıyor. Net olarak açıklanmasa da videoda Little Hope dört halkanın ikinci halkası olarak görülüyor. Yani oyunun dörtlü seriden oluşacağı biliniyor.

The Dark Picture, korku hikayesi bazlı 5 kişilik ekibe kadar çevrimiçi oynanabilen, hikayesi diğer oyunlardan bağımsız ama ortak noktaları korku işinde bir hayli iyi olan oyun serisidir.

Korkuyu doruklarda hissetmenize neden olacak oyunun bu serisinde 4 üniversite öğrencisi ve profesörleri terk edilmiş bir kasaba olan Little Hope’ta mahsur kalır. Yoğun sis içinde ve ruhların kol gezdiği ormanın bulunduğu bölgede 18. yüzyıla ait Andover Cadı Mahekemeleri olaylarının etkisi altındaki imgelemlere tanık olurken çaresizce kaçmaya çalışırlar.

Oyunu steam platformu üzerinden 149 liralık bir ücretle ön sipariş edebilirsiniz. PS4 platformu üzerinden 134, Xbox One platformu üzerinden ise 139 liralık ücret karşılığında ön sipariş edebilirsiniz.

Ekim ayında çıkacak oyunlar listemizden beklediğiniz bir oyun varsa veya listemizde bulamadığınız bir oyun var ise yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Ekim Ayında Çıkacak Oyunlar (2020)
WidgetUp Google News'ü Takip Edin!
WidgetUp Google News’ü Takip Edin!
Talha Demirhan
Talha Demirhan

Talha Demirhan, 23 yaşında. Bilim, teknoloji ve E-Spor ile ilgileniyor. Starcraft delisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: