Elon Musk NASA ile Dalga Geçti!

Space X CEO’su Elon Musk ile NASA yöneticisi Jim Bridenstine ile söz dalaşı gitgide farklı bir boyuta çıkıyor. Son sözleri ile adeta Elon Musk NASA ile dalga geçti!

Elon Musk NASA Hakkında Yaptığı Esprili Yaklaşımı İle Gündemde

Elon Musk NASA ile Dalga Geçti
Elon Musk NASA ile Dalga Geçti

Konu uzay araçlarına geldiğin de Elon Musk ve NASA yöneticileri arasındaki tartışma bir türlü bitmek bilmedi.

Olay Nasıl Başladı?

Her şey geçtiğimiz cumartesi günü SpaceX’in Mars’a insan götürebilecek uzay aracını tanıtmasından bir gün önce NASA yöneticisi Jim Bridenstine’ın Twitter’da yayınladığı bildiriyle başladı.

Ayrıca En İyi Elektrikli Araba Hangisi? adlı makalemize mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

” Yarınki SpaceX açıklamasını dört gözle bekliyorum. Bu sırada, Commercial Crew programın bir hayli gerisindedir. NASA, Amerikan vergi mükellefinin yatırımları üzerine odaklanan coşkunun aynısını beklemektedir. Şimdi teslimat zamanı.

Commercial Crew, ABD’nin kurduğu ve NASA yönetiminde olan astronotların ve gelecekte insanların uzaya gidebilmesini sağlayan platformdur.

Jim burada SpaceX‘in Mars’a gitmeyi vaat ettiği aracın kullanacağı Commercial Crew platformunun bu düzeye hazır olmadığını söyleyerek tanıtımdan önce SpaceX ve Elon Musk’a gönderme yapmış oldu.

Viv adlı kullanıcının paylaşımında Elon Musk’ın NASA yöneticisinin eleştirilerine verdiği cevabı görüyoruz.

Elon Musk sorulan soru süzerine NASA ile dalga geçti!

Bunun üzerine CNN Business’ın Elon Musk‘a bu açıklama hakkında soru yöneltmesi üzerine Elon, “Programın gerisinde kalan Commercial Crew mü yoksa SLS mi?” diyerek gülüp Jim‘e gönderme yapmış oldu.

SLS ise NASA’nın geliştirmekte olduğu yeni nesil uzay aracı. NASA’nın gelecekte insanları uzaya götürebilmek için üzerinde çalıştığı bir proje yani.

Elon da programın gerisinde kalan şey kalkış platformu değil sizin uzay araçlarınız diyerek NASA ile dalga geçmiş oldu.

Açıkçası bu iki şirketin birbiriyle dalga geçmesi eğlenceli bir boyuta dönüştü. Biz konu takipçileri de iki şirketin de birbiriyle olan rekabetin teknolojiyi daha hızlı gelişmesini sağlamasını umarak bu tartışmaya gülerek tanıklık ediyoruz.

Daha fazla uzay ve bilim haberleri için Bilim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: