En İyi Apple Arcade Oyunları

En iyi Apple Arcade oyunları ile karşınızdayız! En iyi iOS oyunları hangileri? İşte iPhone ile oynanabilecek en güzel oyunlar listesi

Apple Arcade Nedir?

Öncelikle oyunları listelemeye başlamadan kısaca Apple Arcade sisteminden söz edelim.

  • Apple Arcade, iOS 13 ile birlikte tanıtılan aylık ücret ödeyerek abone olduğunuz bir oyun kütüphane sistemidir. Bu kütüphaneye dahil olan ve zamanla eklenecek oyunların tamamını, abone olduğunuz sürece oynayabilir olacaksınız. Bu sistemi basitçe Netflix veya Spotify abonelikleri gibi de düşünebilirsiniz.

Apple Arcade Güncel Fiyatları

2020 eylül ayı itibariyle Apple Arcade aylık abonelik fiyatı 34.99 Türk Lirası. Daha önce Apple Arcade denemediyseniz Apple bir aylık ücretsiz deneme hakkı tanıyor.

Doğrusu mobil oyunlar için bu ücretin biraz fazla olduğu görüşündeyim. Özellikle Apple Music, iCloud Depolama servislerini kullanıyorsanız bunların üzerine bir de bu ücreti ödemek sinir bozucu görünebilir.

Yine de kimse beni oyun oynamaktan alıkoyamaz diyenlerdenseniz merak etmeyin gerçekten çok eğlenceli oyunlar sizleri bekliyor.

Ayrıca Apple’ın yakın zamanda paket abonelik sistemini getireceğini aşağıdaki yazımızda duyurmuştuk. Ülkemiz için ne zaman aktif olur bilemiyoruz ama muhtemel olarak birkaç ayrı Apple servisini paket ve daha ekonomik şekilde yakın bir tarihte kullanabiliyor olacağız.

Apple Toplu Abonelik Sistemi

Gelelim biz asıl konumuz olan en iyi Apple Arcade oyunları listesine! Sizin için deneyip ve beğendiğimiz bazı Apple Arcade oyunlarını aşağıda sıralıyor olacağız. Apple Arcade aboneliği aklınızda varsa mutlaka bu oyunlara göz atın deriz!

Apple Arcade aboneliğinizi başlatmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Apple Arcade Üye Ol


Son zamanların popüler oyunu Among Us nasıl bir oyun? Among Us incelemesi ile oyun hakkındaki tüm detaylara indik, sevdikleriniz ile oynayabileceğiniz harika bir oyun. Mutlaka göz atın derim.

Among Us Nasıl Bir Oyun? – Among Us İncelemesi


En İyi Apple Arcade Oyunları Listesi

İşte Apple Arcade’te oynanabilecek en güzel oyunlar!

– Not: Bu liste sıralamalı şekilde yapılmamış, seç,beğen, al mantığında listelenmiştir.

  • Sneaky Sasquatch
  • What the Golf?
  • Neo Cab
  • A Monster’s Expedition
  • Samurai Jack
  • Skate City
  • Sonic Racing
  • Oceanhorn 2

Sneaky Sasquatch

En İyi Apple Arcade Oyunları - Sneaky Sasquatch
En İyi Apple Arcade Oyunları – Sneaky Sasquatch

Apple Arcade’in en popüler oyunları arasında şüphesiz Sneaky Sasquatch yer alıyor.

Koca ayak olarak oynadığınız bu oyunu oynarken sinsi olmak zorundasınız. Çünkü insan kılığına girdiniz ve yakalanmadan delice şeyler yapmanız gerekiyor.

Bu oyunda kamp alanlarındaki sepetlerden yemek aşırabilir, balık tutabilir, golf oynayabilir, park bekçilerini delirtebilir veya bir motorun üzerinde sosisli bile pişirebilirsiniz!

Kısacası çok uyuz bir karakter olacaksınız ama zaten bunu eğlenceli yapan şey de bu. Kesinlikle denemelisiniz!

What the Golf?

En İyi Apple Arcade Oyunları - What the Golf?
En İyi Apple Arcade Oyunları – What the Golf?

“Ne golfü lan” diyorsanız doğru yerdesiniz çünkü bu oyunun sloganı “golften nefret edenler için”.

Golf mantığını sadece deliklere bir şey sokmak olarak kullanan What the Golf oyununda kendiniz de dahil etrafta ne varsa hedef alarak deliğe sokmaya çalışacaksınız. Kulağa saçma veya tuhaf geliyor, değil mi? Bu oyunla zamanın nasıl geçtiğini fark etmeyeceksiniz. Bu kulağa hoş geliyorsa, bence deneyebilirsiniz.

Neo Cab

En İyi Apple Arcade Oyunları - Neo Cab
En İyi Apple Arcade Oyunları – Neo Cab

Kabul edelim ki ülkece şoför olmak gibi bir hobimiz var. Herkes birkaç taksi durağı dizisini hatırlar. Hatta herkesin oyun dünyasından tır veya otobüs sürme oyunları geçmiştir.

En kötü ihtimalle GTA oynarken kesinlikle taksi şoförlüğü yapmış olmalısınız. Mükemmel tespitlerimi bir kenarı koyarsak bu oyunda da temel olarak bir şoför olacaksınız. Ama amacınız insan kalabilmek!

Lina karakterini oynadığınız bu oyunda ne kimseniz ne de kalacak bir yeriniz var. Yaşamak için araba sürmek zorundasınız. Aracınıza binen her yolcunun farklı bir hikayesi var ve sizin seçimleriniz hem kendi hikayenizi hem de yolcularınızın hayatını değiştirecek.

Özetle yolcularının dertlerini dinleyen bir şoförsünüz. Ama muhteşem hikayeli bu oyunu denemeden geçmeyin!

A Monster’s Expedition

En İyi Apple Arcade Oyunları

Apple Arcade’in en yeni oyunlarından olan A Monster’s Expedition sıra dışı bir bulmaca oyunu. Çeşitli kombinasyonlar oluşturarak yolunuza devam etmek zorundasınız.

Zeka oyunlarını sevenlere bir müjde, bu oyunun yapımcıları arasında ünlü bazı bulmaca yapımcıları var!

Samurai Jack

En İyi Apple Arcade Oyunları

Katana kullanmak bir oyunsever için her zaman keyifli bir deneyim olmuştur. Katana deyince de bu işin ustası Samurai Jack de olmazsa olmazlardan.

Aku’ya karşı savaşı süren Samurai Jack ile savaşın ortasında bulacaksınız kendinizi. Gerçek aktörler tarafından seslendirilen bu oyun harika bir deneyim sunuyor. Mutlaka göz atmanız gerekenler arasında!

Skate City

En İyi Apple Arcade Oyunları

Skate City! İlk kez Apple Arcade duyurulduğunda gösterilen oyunlar arasındaydı kendisi. Doğrusu Tony Hawk oyunlarını eskiden oynadıysanız bu oyun çok nostaljik hissettirecektir.

Hareketli sokakların dinamik ortamında birçok farklı noktada kaykay sürerek yolunuza devam ediyorsunuz. İlk olarak kendinizi Los Angeles’ın sokaklarında bulurken zamanla Oslo ve Barcelona’ya da uğrayacaksınız.

Yeni hareketler deneyerek yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz bu oyun bağımlılık yapıyor.

Sonic Racing

En İyi Apple Arcade Oyunları

Sonic Racing oyunu Apple Arcade bünyesindeki en keyifli yarış oyunlarından bir tanesi. Sonic evrenine ait 15 farklı karakteri ister tek kişilik oyun modunda kullanın, ister arkadaşlarınızla, isterseniz de dünya çapındaki oyuncularla oynayın.

15 farklı pist ile her birinin farklı özelliklere sahip olduğu karakterleri teker teker deneyin, ekibinizi kurun!

Oceanhorn 2

En İyi Apple Arcade Oyunları

Yaklaşık 20 saatlik hikayeye sahip harika bir RPG oyunu oynamaya hazır mısınız? Oceanhorn 2 tam size göre o halde!

İlk oyundan yaklaşık bin yıl önce mitolojik bir ortamda geçen bu hikayede ekibiniz ile sayısız düşmana ve farklı hikayeye göğüs germek zorundasınız.

Ana hikayenin yanı sıra birçok yan görev barındıran bu oyun reflekslerinizi kullandırtarak size klasik bir RPG macera oyunu sunacak.


Xbox Series S Hakkında Her Şey – Özellikleri, Farkları

Tabii ki Apple Arcade oyunları bu liste ile sınırlı değil. Denemeye fırsat bulamadığım onlarca oyun var. Ben deneyip, beğendiklerimi sizinle paylaştım. Sizin de deneyip önerdiğiniz oyunlar varsa mutlaka yorum atın!

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: