En İyi Hızlı Şarj Adaptörleri – Hızlı Şarj Adaptör Önerileri

Bu yazımızda en iyi hızlı şarj adaptörlerini derleyerek sizin için hızlı şarj adaptör önerileri ile karşınızda olacağız!

En İyi Hızlı Şarj Adaptörleri Hangileri?

Kabul edelim ki hayat çok hızlı ilerliyor ve bazen telefonu şarj etmeye dahi vakit bulamadığınız anlar oluyor. Powerbankler her ne kadar hayat kurtarsa da insanlık hali ile bazen her şeyi unuttuğumuz gibi onları da doldurmayı unutabiliyoruz.

Sabah normalden daha geç kalktınız veya rutin yaşantınızdan önce bir görüşmeniz var. Onlarca senaryo üretilebilir, zaten evren, siz işinize, okulunuza geç kalın diye uğraşıyor gibi!

Tam da bu anlarda gece şarja takmayı unuttuğunuz telefonunuzun çok az bir bataryaya sahip olduğunu görünce sanki kıyamet kopuyor. İşte böyle anlar için 10-20 dakika içerisinde size kayda değer bir batarya dolumu sağlayacak hızlı şarj adaptörleri devreye giriyorum. Gerçekten onlar yokken ne yapıyormuşuz biz?

Telefonunuz hızlı şarj destekliyor ama o da ne: telefon üreticiniz kutuya bir tane hızlı şarj adaptörü koymamış… Zaten ne olduysa hep o ısırılmış elmanın yüzünden oldu!

Duymayanlar için iPhone 12 serisi ve hatta yenilenecek iPhone SE (2020) ve iPhone XR kutularından daha artık bir şarj adaptörü çıkmayacak. Evet, normal bir adaptör bile yok. Maalesef Apple bu şekilde doğayı koruma kararı aldı ve üçüncü parti üreticilere milyonlarca gereksiz rekabetli adaptör üretme şansı tanıdı…

Her neyse, bu dünyanın sonu değil. Biz bu yazımızda deneyimlediğimiz ve önerdiğimiz bazı hızlı şarj adaptör önerilerinde bulunacağız.

Hızlı Şarj Adaptör Önerileri

Bunun için öncelikle hızlı şarj destekleyen bir telefona ihtiyacınız var. Son birkaç yıl içerisinde almış olduğunuz tüm telefonlar bir şekilde hızlı şarj destekliyor. Şayet desteklemese dahi normale göre bu adaptörler daha hızlı dolduracaktır ama bu teknik olarak hızlı şarj olmuyor.

Hızlı şarj seçerken nelere dikkat etmeliyiz peki? Aslında birçok temel sebep var:

  • Yeterince hızlı olması (Watt gücü)
  • Ergonomik olması
  • Fiyat, performans ürünü olması
  • Tasarımı
  • Güvenirliliği

Bu kriterleri temel olarak ele aldığımızda kesinlikle yapmamanız gereken ilk adım bilinmedik bir markadan herhangi bir şarj adaptörü almak olacak. Bu konuda hem kendi sağlığınızı hem de telefonunuzu riske atmaktan kaçınmalısınız.

Kendini kanıtlamış markalar ve ürünler telefon bataryanıza herhangi bir zarar vermeyecektir.

Şimdi dilerseniz belli koşullar ve senaryolar için derlediğimiz özel listemize göz atalım.

Çoklu Cihaz ve Seyahat İçin Hızlı Şarj Adaptörü Önerisi

Birden fazla telefon, tablet, bilgisayar veya farklı elektronikleriniz var hepsi için çantanıza atacağınız tek bir adaptöre ihtiyaç duyuyorsunuz. Son derece haklısınız!

Bu tip senaryolar için güçlü ve fazla çıkışa sahip bir adaptör tercih etmelisiniz. İşte bizim önerimiz:

RAVPower 60W 6-Port Type C Çoklu Hızlı Şarj Adaptörü

Adı üzerinde olan bu model 6 çıkışa sahip. 5 adet USB Tip A ve bir adet USB Tip C çıkışına sahip bu model 60W hızlı şarj performansı sağlıyor.

En İyi Hızlı Şarj Adaptörleri - Hızlı Şarj Adaptör Önerileri
RAVPower 60W 6-Port Tip C Çoklu Hızlı Şarj Adaptörü

Bu hızlı şarj adaptörü ile rahatlıkla telefonlarınızı, tabletlerinizi, powerbanklerinizi ve hatta MacBook gibi bazı dizüstü bilgisayarları dahi şarj edebilirsiniz.

Bu özelliklerinin yanında maalesef fiyatı pek iç açıcı değil. RAVPower 60W 6-Port adaptörü için şu anda HepsiBurada üzerinde 399 TL gibi bir fiyat etiketi var. Kökten çözüm için değebilecek bir alışveriş olabilir yine de!

Daha uygun bir fiyat ile aynı anda 3-4 cihazı şarj etmek için sıradaki önerimiz: Spigen Essential 34W Hızlı Şarj Cihazı 4 Port

Spigen Essential 34W 4 Port Hızlı Şarj Adaptörü

34W ve 4 Port çıkışı ile dikkat çeken bu ürünün fiyatı şu anda indirimli fiyatı ile 100 TL civarında!

Spigen Essential 34W 4 Port Hızlı Şarj Adaptörü - En İyi Hızlı Şarj Adaptörleri
Spigen Essential 34W 4 Port Hızlı Şarj Adaptörü – En İyi Hızlı Şarj Adaptörleri

Üzerinde 4 USB Tip A çıkışı bulunuyor. Yassı bir şarj adaptörü olan bu model birden fazla cihazı şarj edebiliyor. Yine seyahatler için çok uygun ve hesaplı bir tercih olacaktır!

Ergonomik ve Güçlü Hızlı Şarj Adaptörü Önerisi

“Çantama bir tane şarj adaptörü koyayım, şöyle küçük, şık ve güçlü bir şey olsun” diyorsanız kişisel olarak benim de tercihim olan Anker Atom PowerPort 30W sizin için biçilmiş kaftan, bulunmaz Hint kumaşı!

Anker Atom PowerPort 30W Hızlı Şarj Adaptörü

Bu modeli, yukarıda da söz ettiğim gibi küçük, şık, güçlü ve kaliteli bir ürün arayışı sonucunda karar vererek satın almıştım.

En İyi Hızlı Şarj Adaptörleri - Hızlı Şarj Adaptör Önerileri
En İyi Hızlı Şarj Adaptörleri ve Hızlı Şarj Adaptör Önerileri – Anker Atom PowerPort

iPhone 8 kullanıcısıyım ve malum kutusundan bir hızlı adaptör çıkmıyor. Daha öncesinde Samsung ve Google Pixel telefonları kutularından çıkan hızlı şarj adaptörleri ile kullanmış birisi olarak Apple’ın standart şarj adaptöründen nefret ederken buldum kendimi.

Bana hızlı, şık, minimal ve ileriye dönük bir hızlı şarj adaptörü lazımdı ve tercihim Anker Atom PowerPort 30W oldu. Zaten çok popüler bir model olan Atom PowerPort oldukça dikkatimi çekti. Bir süre araştırmanın ardından yaklaşık 220 TL civarına satın almıştım.

Bu modeli detaylı şekilde inceleyeceğim bir yazı ve bir inceleme videosunu ilerleyen günlerde paylaşıyor olacağım.

Basitçe bahsetmek gerekirse verdiği güce oranla inanılmaz küçük olan bu model USB Tip C çıkışı sunuyor. Eğer uygun bir kablonuz yoksa bir tane sipariş etmeyi unutmayın. Ben yine Anker markasının Powerline kablosunu tercih ettim.

Bu modem adı üstünde Atom Karınca olmak için yapılmış. Sunduğu 30W destek ile her telefonu çok hızlı şarj edebiliyor. Ayrıca tabletler, powerbankler ve hatta MacBook bilgisayarları dahi şarj edebiliyor bu Atom Karınca!

En iyi hızlı şarj adaptörleri listemizde benim de tercihim ve dolayısı ile favorim Anker Atom modeli oldu.

En İyi Hızlı Şarj Adaptörleri - Hızlı Şarj Adaptör Önerileri
WidgetUp Google News'ü Takip Edin!
WidgetUp Google News’ü Takip Edin!
Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: