Fitbit Charge 4 İncelemesi | Alınır Mı?

Fitbit Charge 4 incelemesi ile Fitbit Charge 4 alınır mı veya kimler almalı gibi soruları yanıtlamaya çalışıyor olacağız!

Fitbit Charge 4 Akıllı Bileklik

Fitbit Charge 4 İncelemesi
Fitbit Charge 4 İncelemesi

Fitbit Charge 4 incelemesi ile Fitbit Charge 4 ile ilgili birçok detaya ineceğiz. Fitbit Charge 4 alınır mı yoksa bir hayal kırıklığı mı? Haydi başlayalım!

Fitbit Charge 4 İncelemesi

Sporcuların vazgeçilmezlerinden birisi de şüphesiz akıllı bileklikler. Koşu, bisiklet, yüzme gibi birçok farklı spor esnasında verilerinizi tutmak hem spor takibi açısından çok faydalı hem de motivasyon açısından önemli bir nokta kesinlikle.

Xiaomi Mi Band 6 Tanıtıldı | Mi Band 6 Özellikleri

Fitbit Charge 4 akıllı bileklik de son zamanların konuşulan akıllı bilekliklerinden birisi. İşte Fitbit Charge 4’ü öne çıkaran özelliklerinin tamamı:

Fitbit Charge 4 Özellikleri

İşte dikkat çeken Fitbit Charge 4 özellikleri:

Dahili GPS

Fitbit Charge 4 dahili GPS özelliği ile kesinlikle öne çıkıyor. Bu sporcular için harika bir gelişme. Dahili GPS sahibi akıllı bilekliklerin avantajı spor esnasında telefonunuzu yanında taşımak zorunda olmamanız. Yani siz ve akıllı bilekliğiniz sporunuzu takip etmek için yeterli bir ikili olacak!

Yine de GPS takibinin özellikle adım sayma konusunda zaman zaman problem çıkardığını bilmelisiniz. Konumdaki sapmadan dolayı veriler yeterince iyi olmayabiliyor.

Sürekli Kalp Ritmi Takibi

Fitbit Charge 4 Sürekli Kalp Ritmi Takibi
Fitbit Charge 4 Sürekli Kalp Ritmi Takibi

Fitbit Charge 4 kalp ritmi takibini 7/24 yapabiliyorsunuz. Bu da kalp ritim verilerinizi daha sağlıklı ölçebileceğiniz ve olası bir durumda aksiyon alabiliyor olmanız anlamına geliyor.

Uyku Takibi

Fitbit Charge 4 Uyku Takibi
Fitbit Charge 4 Uyku Takibi

Fitbit Charge 4 uyku takibi yapabiliyor. Uykunuzun hafif, derin ve REM gibi uyku dönemlerinizi takip ederek verileri sizinle paylaşıyor. Bunu detaylı bir şekilde uygulama üzerinden sizinle paylaşıyor olması çok güzel. Ayrıca kaba olmayan yapısıyla uyku esnasında rahatsız etmiyor. Ayrıca isterseniz alarm kurarak sizi uyandırabiliyor da.

Spotify Entegrasyonu

Fitbit Charge 4 Spotify Entegrasyonu
Fitbit Charge 4 Spotify Entegrasyonu

Bir diğer önemli özellik de özel Spotify entegrasyonu. Spotify hesabınıza telefondan giriş yaptıktan sonra akıllı bilekliğinizde de Spotify kullanabiliyor olacaksınız. Tabii diğer müzik çalar uygulamaları da kullanabiliyorsunuz ancak bu özellik sayesinde Spotify daha entegre çalışıyor sadece.

Bunların dışında Fitbit Charge 4, 7 güne kadar pil ömrü sunabiliyor. Tabii bu süre kullanıma ve aktif olan özelliklere bağlı olarak değişebiliyor.

20’den fazla spor aktivite seçeneği sunuyor. Spor takibi için gayet yeterli.

Alarm, takvim, hava durumu, bildirimler ve arama cevaplama gibi günlük kullanımı kolaylaştıran özelliklere de Fitbit Charge 4 üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca Android telefonlar ile kullanıldığında gelen mesajlara hızlı yanıtlar verebilirsiniz. Bu özellik Apple Watch dışındaki tüm akıllı saat ve bilekliklerde de olduğu gibi iPhone’larda çalışmıyor.

Fitbit üzerinden özelleştirilebilen saat arayüzleri mevcut. Ayrıca temassız ödeme özelliği bulunsa da bu özellik Türkiye’de aktif değil.

Relax modu ile nefes egzersizleri yapabilirken kadınlar için Fitbit uygulaması üzerinden adet döngüsü takibi yapılabiliyor.

10 farklı renk seçeneği bulunsa da hepsini ülkemizde bulmak mümkün değil. Ama siyah, beyaz, mor gibi renklere ulaşabiliyorsunuz.

Fitbit Charge 4 Yorumlarım ve Deneyimlerim

Belki de bu yazıyı asıl inceleme yapacak kısma geçelim artık. Daha samimi ve işe yarar kısma hoş geldiniz. Bu kısımda Fitbit Charge 4 hakkındaki tamamen kişisel deneyimlerimi ve yorumlarımı paylaşıyor olacağım.

Öncelikle Fitbit Charge 4 sıradan bir akıllı bilekliğe göre daha yetenekli, bu kesin. Popüler bir örnek olması açısından Xiaomi Mi Band 5 gibi bir modelle kıyaslamak gerekirse pek aynı segmente girdiklerini düşünmüyorum. Zira Mi Band 5 yanınızda bir telefon bulunmuyorsa çok bir işe yarıyor sayılmaz. Fitbit Charge 4 dahili GPS özelliği ile bu anlamda daha giriş seviyesindeki akıllı bilekliklerden sıyrılıyor.

Gelelim bazı olumsuz yanlara… Fitbit Charge 4 için söyleyebileceğim ve diğer albenilerini öldüren şey yazılım olacaktır. Yazılım üzerine çok daha fazla yoğunlaşmalılardı bence. Tepkime süreleri yüksek ve bazen yavaş ve hatta çalışmayan animasyonlar ile karşılaşabiliyorsunuz. Bu da daha ucuz modellerin daha iyi yapabildiği bir konuyu daha fazla ödeyerek aldığınız bir akıllı bileklikte başarısız şekilde çalışmasına neden olduğu için hayal kırıklığı yaratıyor.

Samsung Galaxy Fit 2 İncelemesi

Fitbit Charge 4 Fiyatı

  • Fitbit Charge 4 fiyatı şu anda 699 TL civarda. Bu fiyat kur ve indirimlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Fitbit Charge 4 Alınır Mı?

Dahili GPS gibi harika özelliklere sahip olmasına rağmen doğrusu iade etmiş olmamın sebebi yukarıda belirttiğim başarısız yazılımdır. Eğer şu an tekrar karar verseydim Fitbit Charge 4 diğer güzel özelliklerine rağmen günlük kullanımı doğrudan etkileyen yazılımsal başarısızlık benim için “alınmaz” etkisi oluşturuyor.

Yine de denemek isteyenler için Fitbit Charge 4 satın alma linkini buraya ekliyorum.

Fitbit Charge 4 incelemesi yazımızla Fitbit Charge 4 detaylarına inip deneyimlerimizi paylaşmaya çalıştık. Sizin de deneyimleriniz veya Fitbit Charge 5 modelinde görmek istediklerinizi yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: