Fotoğrafa Bulut Ekleme Uygulaması | Nasıl Bulut Eklenir?

Fotoğrafa bulut ekleme uygulaması nasıl bulut eklenir sorusunun cevabı bazı fotoğraflarda olmazsa olmaz hale geliyor. Sizler için nasıl yapacağınızı anlattık.

Fotoğrafa Bulut Ekleme Uygulaması

Fotoğraflarınız bulutsuz havalarda boş bir gökyüzü ile sizi karşılayabilir ya da bazen bir fotoğrafın tek ihtiyacı görkemli bir gökyüzü olabilir. Bu yazımızda size fotoğraflarınıza bulut ekleyebileceğiniz programı paylaşacağız.

Fotoğrafa Nasıl Bulut Eklenir? | Quickshot

Quickshot uygulaması sizlere tam olarak bu özelliği sunuyor. Uygulama, içerdiği özellikleri anlattığı bir arayüz ile karşınıza çıkıyor.

Fotoğrafa Bulut Ekleme Uygulaması |Nasıl Bulut Eklenir?
Fotoğrafa Bulut Ekleme Uygulaması |Nasıl Bulut Eklenir?

Quickshot, içeriğindeki gökyüzü arka planlarını pek çok başlık altında sunuyor:

  • Tupi
  • Güneşli
  • Fantezi
  • Alacakaranlık
  • Günbatımı
  • Fırtına
  • Gece
  • Aurora
  • Alev Alev
  • Sevgililer Günü

Kalp Şeklinde Bulut Ekleme

Quickshot uygulamasının Sevgililer Günü başlığı altındaki seçeneklerde kalp şeklindeki bulutlara ulaşabilirsiniz. Ancak seçeneklerden yalnızca bir tanesi ücretsiz sunulurken diğerleri ücretli versiyonuna aittir.

Quickshot Ekran Görüntüsü Alma

Uygulama ekran görüntüsü almaya izin vermiyor, screenshot almaya çalıştığınızda ise ekrana bir baykuş meme’i geliyor;

Fotoğrafa Bulut Ekleme Uygulaması | Nasıl Bulut Eklenir?

Uygulamada screenshot alabilmek için pro versiyonuna geçilmesi gerektiği ibaresi beliriyor.

Ancak uygulama “video screenshot” ile ekran görüntüsü aldığınızda bunu fark etmiyor ve screenshot’ı alabiliyorsunuz.

Uygulamada manuel olarak silme ya da tekrar boyama seçeneğinin bulunması fotoğrafı editleme konusunda büyük kolaylık sağlıyor. Aşağıdaki görselde modelin kol ve baş arasındaki boşlukları manuel olarak oynatılan silgi ile rahatça düzenleme yapabilme şansı elde edilebiliyor.

Fotoğrafa Bulut Ekleme Uygulaması |Nasıl Bulut Eklenir?
Fotoğrafa Bulut Ekleme Uygulaması |Nasıl Bulut Eklenir?

Aşağıdaki fotoğrafı yüklediğimizde, uygulama gerçekten iyi bir performans sergileyerek manuel silginin kullanılmasına gerek bırakmadan gökyüzü arkaplanını ekledi.

Fotoğrafa Bulut Ekleme Uygulaması | Nasıl Bulut Eklenir?

Uygulamada, gökyüzü arkaplanını eklemeniz ardından fotoğrafın hemen altında bir azalıp artırma barına benzer bir kısım çıkıyor, bu seçenek ise size gökyüzündeki bulutları hareket ettirme özelliği sağlıyor.

Uygulamada her gökyüzü arkaplanı ücretsiz olmamakla birlikte, ücret gerektirmeyen gökyüzü ve bulutların gayet yeterli ve iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Uygulamanın popüler olmasında katkıda bulunan en büyük özellik; kalp şeklindeki bulutlar ise genellikle 14 Şubat temalı, çift fotoğraflarında kullanılarak güzel bir atmosfer yakalanmasını sağladı.

Quickshot uygulaması maalesef Andorid cihazlarda mevcut değil.

Uygulama yalnızca bulut ekleme özelliği sunmuyor, birçok özelliği kullanıcılarına sunan Quickshot, fotoğraftan bir şeyleri yok etme seçeneğini maalesef pro versiyonuna yükselttiğiniz takdirde kullanıma açılıyor ancak

Adobe Photoshop’ta yaklaşık birkaç saniyenizi alan bu işlem, mobil cihazlarınızda ise PicsArt ya da Pitu uygulamalarını indirerek akne yok etme özelliğini kullanarak kolaylıkla ve ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz. Telefonlarınızda saklama alanı sorunu yaşayan kullanıcılarımızın Pitu uygulaması indirmesini tavsiye ederiz.

Pitu uygulaması fotoğrafılarınızda yalnızca bu özelliği içermez, makyaj, boy uzatma, inceltme, göz rengi değiştirme gibi birçok ayrıntı gerektiren özelliği de en kaliteli şekilde size sunar.

Pitu uygulamasından bahsettiğimiz yazımıza linkten ulaşabilirsiniz;

Pitu uygulaması Android ve iOS olmak üzere iki işletim sisteminde de mevcuttur ve tamamen tüm özellikleri ücretsizdir.

Fotoğrafa Bulut Ekleme Uygulaması |Nasıl Bulut Eklenir?
Fotoğrafa Bulut Ekleme Uygulaması |Nasıl Bulut Eklenir?

Quickshot Android

Android cihaz kullanan ve Quickshot indiremeyenler ise fotoğraflarına bulut eklemek için PicsArt uygulamasını indirerek kolaylıkla kullanabilir.

PicsArt uygulamasında Küçük Resimler ya da eğer uygulamayı İngilizce kullanıyorsanız Sticker kısmına “Cloud” yazarak PNG şeklinde ekranınıza gelecek bulut fotoğraflarından birini seçerek kolaylıkla fotoğraflarınıza ekleyebilirsiniz.

PicsArt üzerinden bu işlemi nasıl yapacağınızı detaylı şekilde anlattığımız yazımıza göz gezdirerek detaylı tüm bu işlemleri görsellerle desteklenmiş şekilde öğrenmeniz mümkün.

En İyi Fotoğraf Uygulamaları

PicsArt uygulamasını indirmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

PicsArt İndir Android

PicsArt İndir iOS

PicsArt’ı ücretsiz şekilde indirebilirsiniz, içeriğinde yalnızca birtakım filtreler ve içerikler ücrete tabidir.

Uygulamanın performansı, sağladığı kolaylık ile kıyaslandığında iyi bir performans sağlıyor ancak Adobe Photoshop gibi profesyonel bir programda elde edebileceğiniz bir görüntü sağlayamazsınız.

Mobil cihazlardan da yine daha önce dediğimiz gibi PicsArt uygulaması üzerinden daha iyi ve fotoğrafın kalitesinden ödün vermeden uygulayabilirsiniz.

Ancak Quickshot uygulaması tüm bu işlemleri size tek tıkta ve uğraş vermeden elde etmenizi sağlar.

Fotoğrafa Bulut Ekleme Uygulaması | Nasıl Bulut Eklenir?

Story Düzenleme Uygulaması Unfold Nasıl?

Google Fotoğraflar Yeni Logo Ile Birlikte Tamamen Yenilendi

Videoda Göz Rengi Değiştirme Uygulaması

2020’De IPhone X Alınır Mı?

WidgetUp Google News'ü Takip Edin!
WidgetUp Google News’ü Takip Edin!
Avatar
Büşra Güler

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Rehberliği mezunu, Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarım Kodlama öğrencisi. 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: