Google Koronavirüs Vakasına Yakalandı!

Google Koronavirüs illeti ile başı belada olan şirketler arasında yerini aldı. Üstelik en yakın hali ile. Bir Google çalışanında Koronavirüs tespit edildi!

Google Koronavirüs Belasına Bulaşan Şirketler Arasına Girdi

Google Koronavirüs
Google Koronavirüs

Ne yazık ki bu da koronavirüs hakkında yazdığımız bir başka makale daha. Her geçen gün farklı bir ülkede, şehirde ya da ünlü kişilerde görülüyor bu hastalık.

Önce Apple Koronavirüs Alarmı Verdi daha sonra da Facebook Koronavirüs Hakkındaki Aldatıcı Reklamları Kaldırıyor adlı makaleleri sizlere ulaştırmıştık.

Bu seferki durum ise daha farklı. Koronavirüs ile maddi manevi problem yaşayan onca şirketin arasına bu kez Google dahil oldu.

Aralık ayı itibariyle ile ilk olarak Çin, Wuhan‘da ortaya çıkan, resmi adı ile Covid-19 virüsü olarak anılan koronavirüs (corona virüs) açıklanan rakamlara göre şu ana dek en az 2.800 kişinin canına mal olurken 84.000 kişi için de hastalık teşhisi kondu.

Dünyanın birçok yerinde görülen koronavirüs son olarak komşu ülkeler İran ve Azerbaycan‘da görülmüştü.

Bazı kaynaklara göre koronavirüs tedavisi bulundu ve şu anda test ediliyor.

Google Zurih Ofisinde Bir Çalışan Koronavirüs’e Yakalandı

Google konu ile ilgili resmi açıklama yaptı.

“Zürih ofisinde bir çalışanda koronavirüs teşhis edildiğini doğruluyoruz. Herhangi bir belirti olmadan önce kısa bir süre ofiste kaldı. Herkesin sağlığını ve güvenliğini önemseyerek gerekli tüm önlemleri sağlık çalışanlarının tavsiyeleri üzerine aldık ve almaya da devam edeceğiz.”

Google Koronavirüs Hakkında Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz cuma günü Google koronavirüs endişeleri üzerine normalde nisan ayı sonunda yapılacak olan Google News Initiative Summit etkinliğini iptal ettiklerini duyurmuştu.

Grip başlangıcı semptomları ile ortaya çıkan koronavirüs tüm dünyada tedirginlik oluşturarak birçok sektörde planları altüst etti.

Asıl merak konusu ise Mobil Dünya Kongresi (MWC) ya da Google I/O etkinliği herhangi bir erteleme veya iptal durumunun söz konusu olup olmayacağı.

Şu an için çalışanın durumu hakkında resmi bir açıklama yok. Ancak bir gelişme olursa bu makaleyi güncelliyor olacağız. Bu yüzden WidgetUp‘ı takipte kal!

WidgetUp Facebook
WidgetUp Instagram
WidgetUp Twitter

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: