Google Koyu Tema Sonunda Geldi

Çoğu platform ve işletim sistemi uygulamalara ve arayüzüne karanlık mod getiriyorken Google’dan beklememek olmazdı. Google koyu tema sonunda geldi!

Google Koyu Tema Yayınlandı

Google Koyu Tema Yayınlandı
Google Koyu Tema Yayınlandı

Koyu temalar günümüzde neredeyse hemen hemen her popüler uygulamada seçenekler arasında yer alıyor. Bazıları için simsiyah bir arayüz daha tercih edilesi olabiliyor.

Görselliğin yanı sıra hem insan sağlığı hem de telefonunuzun bataryası için önemli olan koyu temalar hakkında yazdığımız Telefonlarda Koyu Tema Kullanmanın Faydaları adlı makalemize mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Google Koyu Tema Sonunda Geldi

Google, Gmail için karanlık mod getireceğini duyurdu. Bu özellik yalnızca görsel olarak değil kullanıcıların sağlığına yönelik yapılan bir hareket olduğu belirtildi. Google karanlık modu, kafa karıştırabilecek mavi ışıktan korumak için kullanıcılarına sunuyor.

Google Koyu Tema Sonunda Geldi

Google koyu tema hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilecek. Güncellemenin size gelmesi zaman alabilir. Google belli kitleler halinde bu güncellemeyi yayıyor.

Bizi Instagramdan Takip Edin

Koyu tema kervanına Google da Android 10 ile katılmıştı. Zamanla diğer uygulamaları da güncelleyerek koyu tema desteğini artırmaya devam ediyor.

Peki ya sizce koyu tema kullanma konusunda ne düşünüyorsunuz? Koyu tema mı yoksa açık tema mı tercih ediyorsunuz?

Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşmaktan çekinmeyin!

Avatar
Büşra Güler

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Rehberliği mezunu, Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarım Kodlama öğrencisi. 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: