Google Pixel 4 XL Kutu Açılışı ve İlk Bakış (Video)

Google Pixel 4 XL kutu açılışı ve ilk bakış deneyimlerimizi sizler ile paylaşmak istiyoruz.

Google Pixel 4 XL Kutu Açılışı

Google Pixel 4 XL Kutu Açılışı
Google Pixel 4 XL Kutu Açılışı

Google Pixel 4 serisinden Google Pixel 4 XL modelinin kutu açılışı videosunu WidgetUp YouTube Kanalı‘nda paylaştık.

YouTube kanalımıza abone olarak gelecek Google Pixel 4 XL incelemesi ve birçok test videolarından haberdar olabilirsiniz.

Google Pixel kamera performansı ve yalın Android ile gelmesinden dolayı temiz ve akıcı arayüzü sayesinde beğeni toplar. Geçtiğimiz Google Pixel modellerinde her zaman tek kamera ile başardığı işler büyük beğeniler topladı. Özellikle ön kamera (selfie) performansı sayesinde ciddi bir kitle topladı.

Ancak günümüzde akıllı telefon kameraları çok üst seviyelere çıkmaya başlıyor. iPhone 11 ailesinden iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max fotoğraf ve video başarıları ile hala birçok kişinin listesinin en başında yer alıyor. Yarışa çok ciddi özellikler ile katılan Samsung adeta Galaxy S20 ailesinden Samsung Galaxy S20 Ultra ile şov yaptı.

Google Pixel 4 XL Kamera
Google Pixel 4 XL Kamera

2019 yılında son telefonunu çıkaran Google için de farklı bir yıl oldu. Arka kamerada bir kamera yerine iki kamera tercih eden Google bu anlamda yine de eleştirilere maruz kaldı.

Çünkü artık birçok akıllı telefonda üç veya daha fazla kamera bulunuyor. Zaten tek kamera ile yazılım desteği sayesinde harika fotoğraflar çeken Google Pixel telefonlar pek de telefoto lenslere ihtiyaç duymuyordu.

Yine de Google ikinci kamerada tercihini ultra geniş açılı lens yerine telefoto lensten yana kullandı. Google’a göre birçok insan geniş açı yerine portre ve optik zoom özelliklerini tercih ediyormuş. Eleştirilere bakılırsa pek öyle görünmüyor Google!

Ancak ben bu konuda Google’dan şikayetçi değilim. İkinci kamera olmasa bile olurdu ama ikinci kameranın telefoto lens olması veya bir başka deyişle ikinci lensin telefoto lens olmaması benim için çok da bir şey ifade etmiyor.

Hala önemli fotoğrafçılık işlerim için DSLR fotoğraf makinelerini kullanıyorum. Mobil fotoğrafçılık genellikle anlık yakalamak istediğim şeyler varsa ve bana gerçeğe yakın renkler ile net bir fotoğraf veriyorsa bir anlam ifade ediyor.

Google Pixel 4 XL modeli benim için tam olarak bunları vaat ediyor. Günlük hayatımda 90 HZ ekran yenileme, Stok Android ve hızlı güncelleme bir Android telefonda görmek istediğim önemli şeyler arasında yer alıyor.

Google Pixel 4 XL birçok kişi için beklentinin altında kalmış bir telefon olabilir. Fakat benim için biçilmiş kaftan!

Yine de çıkış fiyatının 1000 dolar üzerinde olduğunu varsayarsak ilk tercih olmayabilir. Ama benim yaptığım gibi büyük bir indirime denk gelirseniz ki cihaz ne yazık ki Türkiye’de resmi olarak bulunmuyor, bu iyi bir fırsat olabilir.

Eleştirilerin çok olması böylesine bir cihazı sık ve güzel indirimler uygulamaya itiyor. Kısacası ben halimden memnunum!

Google Pixel 4 XL Özellikleri

  • Ekran: 6.3 inç QHD+ (90 HZ Destekli) Smooth Ekran
  • İşlemci: Snapdragon 855
  • Ram: 6GB
  • Hafıza: 64GB & 128GB
  • Batarya: 3700 mah
  • Arka Kamera: 12 Dual-Piksel ve 16 Megapiksel Telefoto Lens
  • Hoparlör: Stereo
  • Ek Özellikler: Yüz Tanıma, Hareket Sensörü
  • Android 10

Detaylı Google Pixel 4 XL Özellikleri için makalemizi ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla telefon özellikleri ve fotoğraf çekim örnekleri için Mercek adlı sayfamıza mutlaka göz atın.

Mobil dünyadan daha fazla haber için Mobil sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Google Pixel 4 XL kutu açılışı ve ilk bakış videomuz hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşmaktan çekinmeyin!

Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: