Google Play Pass Geliyor!

Google Play Pass Geliyor!
Google Play Pass Geliyor

Play Store’da her zaman çok beğendiğiniz ve sırf ücretli olmasından dolayı vazgeçtiğiniz uygulamalar veya oyunlar mutlaka olmuştur. İşte Google’un bu konu için artık daha mantıklı bir çözümü var. Google Play Pass geliyor!

Nedir?Google Play Pass
Ne Zaman?Google Henüz Tarih Vermedi
Bilmen GerekenlerÜcretli uygulamaları aylık kullanabileceğin abonelik sistemi

Google paylaştığı tweet ile birkaç ay önce söylentileri çıkan bu sistemi duyurdu. Net bir tarih vermese de yakında geleceğini söyledi. Peki bu sistem tam olarak nasıl çalışıyor?

Google, Google Play Pass’i Duyurdu

Mobil oyunların yükselişiyle oyuncular için üretilen Asus Rog Phone II gibi telefonların da popüleritesi yükseliyor. Medya yayını için abonelik sisteminin bir hayli fazla kullanılıyor olması Google’ın bu konuda bir fırsat kullanmasını sağlıyor. Spotify ve Netflix mantığıyla çalışan bu sistem Google Play’in abonelik sistemine bir cevabı olmuş oldu.

Google Play Pass Geliyor!
Google Play Pass

Google tam olarak bize detayları vermemiş olsa da bazı söylentiler üzerinden birkaç detayı sizlerle paylaşabiliriz. Söylentilere göre sistemin 4.99 dolar gibi bir fiyatla bizi karşılaması bekleniyor.

Açıkçası bunu direkt kur üzerinden hesaplamak sistemi mantıksız kılabilir. Fakat Google’ın Türkiye’ye özel fiyat uygulaması yapmasını bekliyorum. 9.90 civarı bir fiyat ile gelirse sistem mantıklı olabilir.

Seni Gidi Akıllı Google

Bildiğiniz üzere bugün Apple Etkinliği ile yeni iPhone’lar tanıtılacak. iPhone’ların yanında tanıtılacak Apple Watch Seri 5 ve birçok yenilik var. İşte o yeniliklerden birisi de Apple’ın ücretli oyunlar için abonelik sistemi olan Apple Arcade.

Anlaşılan Google da bu konuda önce davranmış olmak istedi.

Her neyse sözün özü ücretli oyun ve uygulamalar için abonelik sistemleri geliyor. Merak ettiğim konu ise bu sistemin, oynaması ücretsiz olan ama uygulama içi alışverişlerle büyük paralar kazanan oyunların üzerinde etkisinin ne olacağı.

Ama bu durumun kullanıcılar üzerinde olumlu etkiler sağlayacağı kesin gibi.

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: