Haziran Ayında Çıkacak Oyunlar 2020

Haziran ayında çıkacak oyunları merak edenler için bu yazımızda bundan bahsedeceğiz.

Haziran Ayında Çıkacak Oyunlar Listesi

Dünyanın gündemine oturan COVID-19 salgını insanların gündelik yaşamlarının büyük bir kısmını evde geçirmesine neden oluyor. Haliyle insanlar sosyal medya, bilgisayar ve konsol başı gibi seçeneklerle vaktini değerlendiriyor.

Haziran Ayında Hangi Oyunlar Çıkacak?

Haziran ayında çıkacak oyunları konu alan bu yazımız ile vaktini bilgisayar ve konsol başında geçirip oyun oynayan insanları mutlu edebileceğini umut ediyoruz.

1-) Valorant (PC)

Haziran Ayında Çıkacak Oyunlar - Valorant
Haziran Ayında Çıkacak Oyunlar – Valorant

Valorant, Riot Games tarafından geliştirilen duyurulduğu günden itibaren oyuncuların hevesle beklediği çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunudur.

2 Haziran tarihinde çıkması planlanan Valorant, ücretsiz olacak şekilde çıkacağı duyuruldu.

Valorant resmi tanıtım fragmanına göz atmak isteyenler için;

Valorant oynanış videosuna göz atmak isteyenler için;

2-) The Elder Scrolls Online: Greymoor (PC/PS4/Xbox One)

Haziran Ayında Çıkacak Oyunlar - ESO - Greymoor
Haziran Ayında Çıkacak Oyunlar – ESO – Greymoor

The Elder Scrolls Online kitlesel çok oyunculu rol yapma oyunudur. ZeniMax Online Studios tarafından geliştirilen oyunun çıkacak son eklenti paketi olan Greymoor’da Batı Skyrim’in buzla kaplı düzlüklerini ve karlı dağlarını keşfedecek, bu eklenti paketinin kötüsü olacak müthiş bir Vampir Lordu’nun Tamriel’i ele geçirmesine engel olmaya çalışacağız.

Eklenti Paketi Kapsamında ESO: Greymoor oyuncularına sunacağı yenilikler şöyle olacak;

  • Yeni bölge: Batı Skyrim
  • Skyrim’in Karanlık Kalbi destanına yakından bağlı gotik bir ana hikaye görevi
  • Eski Eserler Sistemi
  • Kyne’s Aegis – Yeni devasa 12 oyunculu girişim
  • Horrowstoorms – Yeni Dünya Etkinlikleri
  • Yeni delfler, açık zindanlar ve bağımsız görevler
  • Yenilenen Vampir Yetenek Hattı da dahil olacak şekilde performans ve yaşam kalitesi geliştirmeleri (tüm oyunculara ücretsiz olacak)

The Elder Scrolls Online: Greymor eklenti paketi 9 Haziranda tarihinde Xbox One ve PS4 kullanıcılarıyla buluşmayı planlıyor.

ESO: Greymoor eklenti paketinin ücreti PS Store üzerinde henüz belirtilmese de Xbox One ve PC kullancıları için şu şekilde;

PC kullanıcıları steam platformunda sadece eklenti paketi 189 liralık bir ön sipariş ücreti sunarken Digital Collector’s Edition 249 lira olarak belirlenmiş.

Xbox One kullanıcıları için eklenti paketi 300 liralık bir ön sipariş fiyatı sunarken Collector’s Edition 395 lira olarak belirlenmiş durumda.

Elder Scrool Online: Greymoor eklenti paketinin resmi sinematik videosuna göz atmak isteyenler için;

3-) The Last Of Us Part II (PS4)

Haziran Ayında Çıkacak Oyunlar - The Last Of Us Part 2
Haziran Ayında Çıkacak Oyunlar – The Last Of Us Part 2

Naughty Dog tarafından geliştirilen, aksiyon-macera ve hayatta kalma-korku kategorisinde ve post apokaliptik bir dünyada geçen üçüncü şahıs nişancı oyunudur.

Firmanın asıl belirlediği çıkış tarihi olan Mayıs 2020, COVID-19 salgını sebebiyle 19 Haziran tarihine ertelenmişti. Bir aksilik daha olmadığı taktirde firma bu tarihte oyunu çıkarmayı planlıyor.

Premier Lig Seyircisiz Maçlar İçin FIFA Stadyum Seslerini Kullanacak

PS Store oyun için belirlediği ön sipariş fiyatı 429 lira olurken Dijital Deluxe Edition paketini sipariş etmek isteyen kullanıcıları için 489 liralık bir ücret belirlemiş durumda.

Oyunun geçtiğimiz günlerde 23 dakika uzunluğunda 4K çözünürlük kalitesinde oynanış videosu yayınlandı. İlginizi çektiyse aşağıdaki videoya göz atmanızı tavsiye ederim.

4-) Command & Conquer Remastered Collection (PC)

Haziran Ayında Çıkacak Oyunlar - Command and Conquer Remastered Collection
Haziran Ayında Çıkacak Oyunlar – Command and Conquer Remastered Collection

1995-2003 yılları arasında Westwood Studios tarafından yapılan daha sonra bu stüdyonun EA Games bünyesine katılmasıyla bu şirket tarafından geliştirilen Command & Conquer strateji kategorisinde yer alan uzun soluklu diyebileceğimiz bir oyun serisidir.

EA Games oyunu 5 Haziranda piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Oyunu steam platformu üzerinden 129 liraya ön sipariş verebilirken origin platformunu tercih etmeniz durumunda şu an ki euro kur farkı ile 150 liraya ön sipariş edebilirsiniz.

Oyunun resmi fragmanına göz atmak isteyenler için;

5-) Borderlands 3: Bouny of Blood: A Fistful of Redemption (PC/PS4/Xbox One/Stadia)

Haziran Ayında Çıkacak Oyunlar - Borderlands 3 Bounty of Blood
Haziran Ayında Çıkacak Oyunlar – Borderlands 3 Bounty of Blood

İlk oyununu 2009 yılında çıkaran yayıncısı 2K Games ve geliştiricisi Gearbox Software Borderlands, kendine özgün çizgi grafikleriyle co-op destekli birinci şahıs nişancı, aksiyon ve rol yapma kategorilerini içinde barındıran uzun soluklu bir oyun serisidir.

Yeni çıkacak eklenti paketi serinin üçüncü oyununa genetiği değiştirilmiş vahşi canavarlardan oluşan The Devil Riders adında tehlikeli bir grubu alt etmek için Gehenna adlı gezegende zorlu görev sunuyor. Kreig karakterinin geri döneceğini açıklayan firma ayrıca Juno ve Rose adlı karakterlerin bize eşlik edeceğini açıkladı. Yeni bir hoverbike çok sayıda yeni görev ve loot, silahlar ile oyuncularıyla buluşmayı bekliyor.

Yeni eklenti paketi 25 Haziran tarihinde piyasa giriş yapmaya hazırlanıyor. Ayrıca 4 Haziran’da oyuna ücretsiz bir içerik güncellemesi olan “Takedown at the Guardian Breach” yayınlanacak. Bu güncellemede gizem bir Guardian sinyalinin kaynağının yerini tespit etmek için Minos Prime gezegenini ziyaret edeceğiz. Yeni düşmanlar, mini boss, son boss, düşük yer çekimli platform bölümleri ve çevre bulmacaları içerecek. Ödüller arasında silahlar, teçhizat, ve toplanabilir kozmetikler yer alıyor.

Oyunun bu eklenti paketinin şu an için bir ön sipariş seçeneği mevcut olmasa da bu durum ilerleyen günlerde değişebilir.

Eklenti paketinin içeriklerine göz atmak isterseniz;

Project CARS 3 Duyuruldu

Temmuz Ayında Çıkacak Oyunlar

Temmuz ayında çıkacak oyunlar listesi adı altında paylaştığımız yazı ile gelecek oyunlara da göz atabilirsiniz!

Temmuz Ayında Çıkacak Oyunlar Listesi

Talha Demirhan
Talha Demirhan

Talha Demirhan, 23 yaşında. Bilim, teknoloji ve E-Spor ile ilgileniyor. Starcraft delisi.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: