Hyper Scape İncelemesi

Hyper Scape İncelemesi ile karşınızdayız. Bu haberimizde önümüzdeki hafta piyasaya sürülmesi beklenen oyunla ilgili ilk izlenimlerimizi sizinle paylaşacağız.

Hyper Scape İncelemesi – Yeni Tip Battle Royale

Hyper Scape İncelemesi - Nasıl Bir Oyun
Hyper Scape İncelemesi – Nasıl Bir Oyun

Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen Hyper Scape, uzak bir gelecek olan 2054 yılında geçiyor. Oyun 99 kişilik harita olan sanal Neo-Arcadia şehrinde oyuncular arasında temposu yüksek ve bol aksiyonlu kıyasıya bir mücadele sunuyor. 12 Temmuz tarihinde piyasaya sürülmeye hazırlanılan oyun oynaması ücretsiz olacak şekilde yayınlanacak.

Drop Sistemi Aktif!

Hyper Scape, yayın platformu olan Twitch üzerinde ilk çıkış saatinde anlık 450 bin izleyiciye ulaşarak çok hızlı bir girişe imza attı. Ne kadar oyunu bekleyen geniş bir kitle olsa da bunun diğer bir nedeni geçtiğimiz ay çıkan Valorant oyununda da olan drop sisteminin aktif olmasından kaynaklanıyor. Bu sistemde oyun yapımcılarının seçtiği yayıncılar oyunu oynuyor ve siz bu yayıncıları izleyip rastgele aralıklarla eğer şanslıysanız izleyiciler içinden insanlara oyuna erişim hakkı tanınıyor.

Battle Royale İçin Yeni Bir Soluk “Hyper Scape”

Oyun, hareket seviyesi yüksek bir tempoda ve aynı şekilde akıcı bir şekilde çıkıyor karşımıza. Takımlar dilerseniz 3 kişilik bir ekip halinde dilerseniz tek başınıza mücadele edeceğiniz bir sisteme dayanıyor. Oyun dar ve geniş sokakların bolca bulunduğu haritada savaşırken yapıların çatılarını ve iç alanlarını kendi stratejinizi belirleyecek şekilde kullanmanıza izin veriyor.

Oyunun getirdiği bir farklı yenilik ise, kıyasıya savaştığımız sanal şehir olan Neo-Arcadia‘da harita içerisinde dağılmış silahların yanı sıra toplayabildiğimiz bir başka obje olan hack kabiliyetleri battle royale kategorisine yeni bir bakış açısı katıyor. Ayrıca harita içerisinde bulunan zıplama rampaları ile binaların çatılarına tek seferde zıplayabilme özelliğinin oyunu biraz daha hızlandırdığı kesin.

Geliştirilebilen Silahlar ve Hack Özelliği

Oyun, içerisinde silahları yüksetebileceğimiz bir mekanizmaya sahip. Örneğin bir keskin nişancı tüfeği ile normalde 2 kafadan vuruş ile bir rakibi öldürebiliyorken bu silahın geliştirilmiş haliyle tek vuruş ile rakibinizi alt etmeniz mümkün. Yani anlayacağımız silahları yükselttiğimiz takdirde silahın özelliklerinde bir artış meydana geliyor.

Bence bu oyunu biraz daha göz önüne çıkaran özelliği olan hack özelliği aynı silahlar gibi haritaya dağılmış hack kabiliyetlerini toplamamız sonucunda hack yeteneğimizi geliştiren bir sistemi bulunuyor.

Temmuz Ayında Çıkacak Oyunlar Listesi

Oyun içerisine farklı bir hava katan hack özelliği oyuncuya mayın döşeme, bir düşmanı arama, açıkta kalan ekibini anında oluşturduğu bir duvarla koruyabilme, ekibini görünmez hale sokabilme, bir süreliğine duvar ve kapı arkası görüş kazanma ve oyunun mekaniğini fazlasıyla değiştiren zıplama yetenekleri gibi birçok özelliği sunuyor.

Herkes Ölmedikçe Pes Etmek Yok!

Oyunun bir diğer güzel özelliği ise ölen takım arkadaşını canlandırma mekaniğidir. Ölen arkadaşınızı kaldırma noktasına kadar götürdüğünüz süre içerisinde ölen oyuncular haritada hayalet oyuncu olarak dolaşabilme özgürlüğüne sahiptir. Bu özelliğin olmadığı battle royale oyunlarında oyunun erken safhalarında ölen bir arkadaşımız olursa bu durum gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Bu durum göze alınınca Hyper Scape içerisinde böyle bir özelliğin olması gerçekten sevindirici.

Hyper Scape Taç Nedir? – Oyun Nasıl Kazanılır?

Her battle royale oyununda olduğu gibi oyunu kazanmak için öncelikle oyun dışında kalan alana dikkat etmeli ve sağ kalan son takım olmalısınız. Ancak bu oyunda farklı olarak “Taç” ile birinci olma gibi seçenek var. Bu opsiyon ile oyunu kazanmak isteyenler oyun içerisinde tacı bulmalı ve 45 saniye gibi bir süre boyunca taca basılı tutmak gerekiyor. İlk başta kulağa kolay gelebilir ancak hızlı temposu ve aksiyonun hiç bitmediği bir oyunda savaş ortasında bunu yapmak fazlasıyla zor.

Rastgele Oyun Modları

Twitch yayıncıları ile anlaşılan bu oyunda yayıncıların yaptığı yayın esnasında izleyenlere maç ortasında gelen anket oylamasında o maç içerisinde hangi modun gelmesi istendiği soruluyor. İzleyicilerin oyuyla belirlenen bu olay ile bir anda haritada yer çekimi kapanabiliyor, tüm oyuncular birbirini bir an görebiliyor, sonsuz cephaneye sahip olabiliyor ve bunun gibi değişik senaryolar ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Bu özellik ile oyun yapımcıları oyuna etki edecek anketlerle seyirci ile oyunu oynayanlar arasında bir etkileşim kurmayı başarmış gibi gözüküyor.

Hyper Scape Ne Zaman Çıkacak?

Oyun 3 Temmuz tarihinde kapalı beta testine başladı ancak oyunun piyasaya sürülme tarihi 12 Temmuz olacak. 12 Temmuz tarihinde sadece PC için çıkacak oyun ilerleyen günlerde PS4 ve Xbox One dünyasına girmek için hazırlanıyor.

Hyper Scape Sistem Gereksinimleri

Hyper Scape Sistem Gereksinimleri
Hyper Scape Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi : Windows 7, Windows 8, Windows 10 (64 Bit Sürümleri)
  • İşlemci : Intel Core i3 3220 @ 3.3GHz veya AMD FX-4130 @ 3.8GHz
  • Ekran Kartı : NVIDIA GeForce GTX 660 (2 GB), AMD Radeon HD 7870 (2 GB) veya Intel HD 520
  • RAM : 6 GB
  • Hard Disk : 20 GB Boş Alan

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi : Windows 7, Windows 8, Windows 10 (64 Bit Sürümleri)
  • İşlemci : Intel Core i7 4790 veya AMD Ryzen 5 1500X
  • Ekran Kartı : NVIDIA GTZ 970 (4GB) veya AMD Radeon RX 480 (480)
  • RAM : 8 GB
  • Hard Disk : 20 GB Boş Alan

Hyper Scape İncelemesi Genel Bakış

İncelememiz ışığında edindiğimiz bilgilere göre oyun gerçekten battle royale dünyasını kızıştırabilecek bir kaliteye sahip gibi gözüküyor. Ve bu dünyaya yeni getirdiği özellikler oynayan kitle tarafından sevildiği taktirde diğer firmaları bir atak yapmaya zorlaması muhtemel. Oyun diğer türleri ile kıyaslandığında Apex Legends’a bazı yönlenlerden benzetilebiliyor. Hız ve akıcılık, oynadığımız karakterlere has yetenekler gibi yönler ile oyunu oynayanları kendi bünyesine katabilir.

Hyper Scape incelemesi ile Ubisoft’un Battle Royale oyunu hakkında sizi bilgilendirmek istedik. Sizin de fikirleriniz var ise yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Hyper Scape İncelemesi
WidgetUp Google News'ü Takip Edin!
WidgetUp Google News’ü Takip Edin!
Talha Demirhan
Talha Demirhan

Talha Demirhan, 23 yaşında. Bilim, teknoloji ve E-Spor ile ilgileniyor. Starcraft delisi.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: