Instagram ile Web Üzerinden Mesajlaşma

Günümüzde Instagram, sık mesajlaşılan platformlardan biri. İşte yeni haber de tam bu konuyla ilgili. Instagram ile Web üzerinden de mesajlaşma geliyor.

Instagram farklı konular üzerinde paylaşım yapılan ve ilham alınan çok büyük bir platform olmasının yanında mesajlaşmanın da yoğun şekilde yapıldığı, her geçen gün daha da eğlenceli hale getirilen bir yere dönüştü.

Geçtiğimiz günlerde, yeni Instagram mesajlaşma uygulaması olan Threads‘i sizlerle paylaşmıştık. Threads, kısaca anlatılmak gerekirse, Snapchat’e çok benzeyen bir Instagram mesajlaşma uygulaması. Instagram, sadece mesajlaşma alanında bir uygulama yapıyor ise, bu konuda en çok kullanılan platformlardan biri olduğu aşikar.

Instagram ile Web Üzerinden Mesajlaşma
Instagram’ın Yeni Sunduğu Threads Uygulaması

Durum böyleyken, Web arayüzüne de bir mesajlaşma kolaylığının getirilmeyeceğini düşünmek büyük bir hata olurdu. Sosyal medya uzmanı olan Jane Manchun Wong‘ın radarına bu özellik yakalandı bile.

Instagram Direct on web app
Instagram ile Web Üzerinden Mesajlaşma


Geçtiğimiz Şubat ayında Wong, bu ekran görüntüleri ile, web arayüzüne bir “Dm” özelliği geleceği haberini bizlerle paylaşmıştı. Şubat ayından beri hala bu özelliğin gelmemesi, biraz daha bekleyeceeğimiz anlamına da, hemen yarın uygulamaya konulacağı anlamına da gelebilir. Gerçek şu ki, eTicaret gibi, alım, satış ve benzeri işleri Instagram Dm aracılığı ile gerçekleştiren kullanıcılar için tüm bunları Web üzerinden yürütebilmek epey kolaylık sağlayacak gibi görünüyor.

Instagram ile Web Üzerinden Mesajlaşma
Yeni Instagram Web Arayüzü

Sosyal medya uzmanı Wong, web’e gelecek olan Dm özelliği hakkında attığı ilk tweet’in ardından Instagram yöneticisi olan Adam Mosseri, Wong’ı takibe aldı. Bu olay, haberin doğruluğunu gösteriyor da olabilir, altında hiçbir neden yatmıyor da olabilir. Önümüzdeki günlerde bunu öğreneceğiz.

Adam Mosseri’in Wong’ı takibe almasını sağlayan Tweet’i görmek için aşağıdaki link’e tıklayabilirsiniz;

Siz Web arayüzüne gelecek olan Instagram mesaj özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Instagram birkaç zamandır mesajlaşma üzerine güncellediği yeni özellikleriyle en sık mesajlaşma gerçekleştirilen platformların üzerine çıkabilecek mi? Şu anda dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları sırasıyla şöyle; WhatsApp, Facebook Messenger, WeChat, Viber, LINE, Telegram, IMO.

Son zamanlarda mesajlaşmanın daha rahat ve eğlenceli olması için uğraşan Twitter da bu rekabetin içinde görünüyor, bu konu hakkında yaptıkları yenilikleri aşağıdaki link’lere tıklayarak öğrenebilirsiniz;

Twitter’dan Kötüye Kullanıma Karşı Bir Yenilik

Twitter’da İş Kolaylaştıran Mesajlaşma Özelliği

Bu ateşli rekabetin sonucunda kazanan Instagram mı Twitter mı olacak ya da zirvedekiler yerlerinde kalmaya mı devam edecek bekleyip göreceğiz.

Avatar
Büşra Güler

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Rehberliği mezunu, Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarım Kodlama öğrencisi. 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: