Instagram Güvenlik Kontrolünü Sizin Elinize Verecek!

Instagram güvenlik kontrolünü kullanıcılarına devrediyor. Sosyal medya uygulamalarının güvenlik ve gizlilik sorunları bitmek bilmez iken Facebook şirketine ait olan Instagram güvenlik kontrolünü sizin elinize verecek!

Instagram Güvenlik Kontrolünü Sizin Elinize Verecek!
Instagram üçüncü parti uygulama kontrollerini size devrediyor.
Nedir?Instagram’dan Güvenliği Artıran Bir Özellik
Bilmen GerekenlerÜçüncü parti uygulamaların kontrolleri
artık sizin elinizde olacak.

Instagram hesabınız ile ilişkili tüm üçüncü parti uygulamalarını görmemizi, kontrol etmemizi ve isteğe bağlı olarak erişimi kesmemizi sağlayacak bu sistem Instagram’daki kişisel güvenliğinize tam erişim sağlayacak.

Neden bu önemli ki?

Instagram Güvenlik Kontrolünü Sizin Elinize Verecek!
Neden Instagram güvenliğiniz çok önemli?

Bu konuyu sabaha kadar konuşabiliriz. Ama birkaç dakikaya sığdırıp size bir özet sunmamız gerekince size kısaca anlatıyor olacağız.

Bazen çeşitli uygulamaları kullanırken Instagram hesabınıza erişim talep edebiliyorlar. İlk anda bunda bir sakınca görmüyor olabilirsiniz. Ama bu uygulamaların, sadece paylaştığınız fotoğraflara erişim sağlamadığını bilmeniz gerek. Mail hesaplarınız, telefon numaranız ve diğer kişisel bilgilerinizin barındığı bir ortamı, güvenliği tartışılacak uygulamaların erişimine sunmak verilerinizin güvenliği için büyük bir hata olabilir.

Instagram ise bu konuda sorun yaşamamak için kısacası hangi uygulamaların, neye eriştiğini siz görün ve dilerseniz erişimi kesin.” diyor.

Doğrusu kişisel verilerin güvenliği, dönemimizde bu kadar büyük bir konu iken Instagram’ın bu tercihini takdir etmemek elde değil.

Öncelikle bu özelliğin kademeli bir şekilde dağıtıma sahip olduğunu, yani zamanla herkese geleceğini belirtmek de fayda var. Instagram, bu özelliği herkese kavuşturmak birkaç ay sürebilir diyor.

Arada kontrol etmek de fayda var tabii. Bu sebeple kontrol etmek isteyen okurlarımız için tam olarak nereye bakmaları gerektiğini anlatalım.

Bu seçenek Instagram uygulamasında Ayarlar > Güvenlik > Uygulamalar ve Web Siteleri bölümünde yer alıyor olacak. Henüz size gelmemiş olabilir ama zamanla herkese geleceğini ve geldiğinde de mutlaka bir göz atmanız gerektiğini hatırlatalım.

O yüzden akrabalarınızın gönderilerine acımasızca iki kez vururken arada bir de gidip kendi güvenliğinizi kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Pardon?

Instagram Güvenlik Kontrolünü Sizin Elinize Verecek!
Pardon? Birkaç saniyenizi alabilir miyiz?

Söylemeden geçemeyeceğim bu haberlerin ilginizi çekebileceğine inanıyorum. Vaktiniz var ise mutlaka göz atmalısınız!

Şimdilik detaylar bu şekilde. Kısaca özetlemek gerekirse Instagram üçüncü parti uygulamaların kontrolünü size devrediyor.

Peki ya sen sevgili takipçimiz, Instagram bu şirinliği hakkında ne düşünüyorsun? Yorumlarını bizden esirgeme. Aşağıdaki bölümden görüşlerini bizimle paylaş olur mu? Bir sonraki haberimize kadar kendine iyi bak!

Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: