Instagram Konum Oluşturma

Instagram'da yeni konum yaratma
Instagram’da yeni konum yaratma

Instagram konum oluşturma ve Instagram’a yeni konum ekleme nasıl yapılır sizlerle bu yazımızda detayları ile paylaşacağız.

Instagram Konum Oluşturma

Instagram’da yeni konum yaratma işlemi nasıl yapılır okurlarımıza tüm detayları ile anlatacağız ancak Instagram konum oluşturma işlemi için bir öncelikle bir Facebook hesabı gerekmektedir. Öyleyse başlayalım!

Instagram’a Yeni Konum Ekleme

Yeni bir işletme sahibi iseniz ve Instagram ve Facebook’a eklenmiş bir konum yoksa, hem işletmenizin sosyal ağlardaki gücü için hem de daha güncel kalmak adına bir konum eklemek sizin için yararlı olacaktır.

Sosyal mecralarda kimi zaman öncesinde eklenmiş konumlarda hata bulunmakta, yeni konum eklemek için pek çok neden var, üstelik bu işlem pek karmaşık sayılmaz.

Bu yazımızda WidgetUp websitesi için yeni bir konum oluşturarak Instagram’da bu konumu kullanacağız.

İlk olarak Facebook’a giriş yaparak, durum paylaşma kısmında konuma basarak Instagram’da oluşturmak istediğiniz konumu yazıyorsunuz,

Instagram ile Facebook aynı şirketten olduğu için Facebook’ta oluşturacağımız konum Instagram’da da yer alacak;

Facebook Yeni Konum Oluşturma Facebook Giriş

Instagram'a Yeni Konum Ekleme 2020
Instagram’a Yeni Konum Ekleme 2020

Konuma tam olarak oluşturmak istediğiniz konumu giriyorsunuz, büyük küçük harf farına ve boşluklara dikkat ederek yazmalısınız.

Unutmayın ki işlem tamamlandığında nasıl yazdıysanız aynı şekilde konumda görünecek.

Instagram Konum Oluşturma
Instagram Konum Oluşturma

Yaratmak istediğiniz konum eğer yoksa, tamamen yazdığınızda konumu ekle seçeneği direkt olarak yukarıdaki gibi karşınıza çıkacaktır.

Konumu ekle seçeneği ardından konumun içeriğini girmelisiniz, Just for Fun/ Eğlence dışındaki kategorilerden uygun olanı seçmelisiniz.

Instagram Konum Oluşturma
Instagram Konum Oluşturma

Instagram’a ekleyeceğiniz konum hakkında bilgi ekleme kısmına, ekleyeceğiniz konumun yer aldığı il ve ilçeyi girmelisiniz.

Instagram Konum Oluşturma
Instagram Konum Oluşturma

Bu konuda şunu belirtmemiz gerekir ki, Instagram için konum ekleme yaparken, o an bulunduğunuz konumu eklemek Instagram’da yeni konum ekleme başarı ihtimalini artırıyor.

Örneğin biz bu işlemi yaparken ilk olarak sitenin ait olduğu asıl konum olan Sarıyer ilçesi eklendiğinde işlem bir süre bekleme ardından gerçekleşmedi, sonrasında bu işlemi yaparken bulunduğumuz konum eklenerek işlem hatasız şekilde tamamlandı.

İşlemin yapıldığı anda olduğunuz konumu eklemenizde fayda var.

Eğer bir işletme sahibi iseniz ve bir logonuz var ise bir profil resmi de ekleyebilirsiniz.

Instagram Konum Oluşturma
Instagram Konum Oluşturma

Konum bu işlemlerin ardından tamamlandı, son olarak bu konumu onaylamanız gerekiyor.

Instagram Konum Oluşturma
Instagram Konum Oluşturma

Paylaştığınız konuma tıklayarak ekrana gelen sayfada “Bu senin işletmen mi?” seçeneğine tıklayarak konumu üzerinize almalısınız.

Instagram Konum Oluşturma
Instagram Konum Oluşturma

Bu işlem ardından Facebook sizi arayacak, telesekreter size bir kod söyleyecek ve o kodu Facebook’ta gelen ekrana girmelisiniz, konumun gerçekleşmesi için birkaç saat beklemelisiniz, işlem bu kadar!

Instagram Konum Oluşturma
Instagram Konum Oluşturma

WidgetUp konumu olan bir işletme hesabı olmadığı için Facebook bu kararı onaylamadı ancak yine de Instagram’da yaratmak istediğimiz konum olan WidgetUp.com birkaç saat içinde zaten eklenmiş oldu.

Aşağıdaki görselde de gördüğünüz gibi Instagram’a eklemek istediğimiz konum bu işlemler ardından başarıyla gerçekleşti.

Instagram Konum Oluşturma
Instagram Konum Oluşturma

Instagram ile ilgili bu içerik ilginizi çekebilir!

Instagram Reels Nedir?

Instagram’da Eklediğim Konum Görünmüyor

Instagram’da güncel yeni bir konum oluşturmak hem işletme sahiplerinin hem de sosyal medyayı severek kullanan takipçilerin nasıl yapacağını merak ettiği bir konuydu. Instagram 2015 yılına kadar yeni konum oluşturma özelliğini kullanıcılara direkt olarak Instagram üzerinde konum ekle butonunda ulaşılmak istenen konum yoksa yeni bir konum oluşturma şansını tanıyordu.

Ancak alınan karar ile 2015 yılından itibaren sadece oluşturulmuş konumlar kullanıcılara sunuldu, bu yöntem ile arzu ettiğiniz konumu kullanabilecek ve Instagram’da konum oluşturma seçeneğini sıraladığımız işlemleri tek tek uygulayarak basit şekilde yapabileceksiniz.

Bu işlem her ne kadar kolay olsa da Instagram’ın bu oluşturduğunuz yeni konumu görmesi biraz vakit alıyor, bir süre bekledikten sonra ara ara Instagram hesabınızda oluşturmaya çalıştığınız bu yeni konumun gelip gelmediğine bakarak kontrol edebilirsiniz, işlem biter bitmez konumunuzun Instagram’da görünmüyor olması doğaldır.

iPhone ile Fotoğrafta Boy Uzatma (Uygulama İndirmeden)

Konumun gelme süresi, konumu oluştururken bulunduğunuz yeri seçmenizle de ilişkilidir aynı zamanda, genellikle Instagram bu şekilde seçilmiş konumları daha çabuk doğruluyor ve görüyor, işlem sonrasında da bu konumun Instagram’da yer alma şansı kendiniz haritadan seçerek eklediğiniz bir konuma göre daha fazla şansa sahip oluyor.

Instagram Konum Oluşturma

Bulanık Fotoğraf Netleştirme Photoshop | Titreyen Fotoğrafları Düzeltme

iOS 14 Beta 5 Ne Zaman Gelecek?

Fotoğrafları Polaroid Yapma Uygulamaları

WidgetUp Google News'ü Takip Edin!
WidgetUp Google News’ü Takip Edin!
Avatar
Büşra Güler

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Rehberliği mezunu, Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarım Kodlama öğrencisi. 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: