Instagram ve Facebook Çöktü

Zaman zaman çökmeler yaşayan sosyal medya dev firmaları yine aynı konu ile gündemde. Instagram ve Facebook çöktü. Konu ile ilgili açıklama yapıldı.

Instagram ve Facebook Çöktü
Instagram ve Facebook Çöktü

Instagram ve Facebook Çöktü

28 Kasım akşam saatlerinde Instagram ve Facebook dünya genelinde sunucu problemi yaşadı. Özellikle Şükran Günü’ne denk gelmesinden ötürü yurt dışında büyük tepki aldı.

Neredeyse her an düzenli olarak çöken Facebook, Instagram ve Whatsapp yine şaşırtmadı. Milyarlarca kullanıcıyı bir arada tutmanın yan etkileri olsa gerek.

Facebook ve Instagram’dan Çökme İle Alakalı Açıklama Geldi

Konu ile alakalı Facebook sunucudaki problemleri giderdiklerini açıklarken. Instagram ise Twitter’dan bir duyuru yaptı.

Instagram dahil olmak üzere Facebook ailesindeki bazı uygulamalara kısmi kesim tarafından erişimde sorun yaşanıldığının farkındayız. Her şeyi biran önce normal haline döndürmek için çalışıyoruz.”

Ardından ise:

Geri döndük. Verdiğimiz rahatsızlık için özür diler ve mutlu şükran günleri dileriz.

Facebook CNBC’e Açıklama Yaptı:

“Gün ortasında merkezi yazılım sistemlerimizden birisinde oluşan hata birçok kullanıcının Facebook ailesi uygulamalarına erişiminin kesilmesine neden oldu. Çabucak araştırma yaptık ve tekrar erişim sağlamak için çalışmaya başladık. Şimdi ise kesin çözümler üzerinde araştırma yapıyoruz. Verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz”

Yaşanılan kesintinin Facebook, Instagram ve bazı kesimlerde Messenger’da yaşandığı tespit edildi. Sorun her ne kadar dünya genelinde olsa da büyük çoğunluğu Avrupa’da hissedildi.

Ülkemizde de sık sık çökmeler yaşayan Facebook, Instagram ve Whatsapp can sıkıcı olabiliyor. Umarız Facebook ekibi bu konu hakkında ciddi önlemler alarak sorunu kökünden çözebilir.

Gerçi yıllardır koyu temanın Whatsapp’a gelmesini beklerken yaşlandık. Sözde şu sıralar bazı yerlerde test ediliyor. Bu arada koyu tema kullanmanın faydaları hakkında yazdığımız makaleye göz atmanızı da öneriyoruz.

Neyse ki Twitter genellikle sapasağlam duruyor. Biz de Twitter’da instagram çöktü mü, whatsapp çöktü mü gibi aramalar yaparak Instagram’ın da Whatsapp’ın da çöküp çökmediğini Twitter’dan öğreniyoruz. Seni seviyorum Twitter!

Ama endişelenmeyin biz de uygulama çökme haberlerini sizlerle paylaşıyor olacağız.

Sizce de Instagram ve Whatsapp çökmeleri can sıkıcı olmaya başlamadı mı? Sohbetin en güzel yerindeyken yolladığınız masumane fotoğrafın karşı tarafa ulaşmadığını görmek sizi de üzmüyor mu?

Lütfen görüşlerinizi bizimle paylaşın!

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: