Instagram’dan “Üzerine Dene” Özelliği

Instagram birçok kişi için sadece fotoğraf ve video paylaşma platformu değil. Ürün reklamlarının da yapıldığı Instagram artık sağladığı yeni teknoloji ile ürünleri üzerinizde nasıl duracağını gösteriyor. İşte Instagram’dan “Üzerine Dene” özelliği!

Instagram çok uzun bir süredir insanların modayı takip ettiği ve birçok konuda ilham aldığı bir platforma dönüştü. Influencer adı altında, kitlesi fazla olan kullanıcılar, aldıkları ürün reklamları ve yaptığı önerilerle takipçilerinin satış yapmasını sağlıyorlar. Instagram bu sistemin daha iyi çalışması için yeni bir özellik sunuyor. “Üzerine Dene” özelliği!

Instagram AR ads
Instagram’dan “Üzerine Dene” Özelliği

Instagram, görsellerde de görüldüğü üzere, herhangi bir markanın ürününü mağazaya gitmeden hatta evden çıkmanıza gerek kalmadan, oturduğunuz yerde ürünün sizde nasıl duracağını size gösteriyor. Ürünlerin dilediğiniz rengini tek bir hamle ile deneyebiliyor, değiştirebiliyor ve farklı ürünlere göz gezdirebiliyorsunuz.

Facebook AR ads
Instagram’dan “Üzerine Dene” Özelliği

Marshable’ın açıklamasına göre;

Bugünden itibaren, ürünlerini doğrudan Instagram’da satan pek çok marka, ürün sayfalarına yeni bir artırılmış gerçeklik deneme özelliği ekleyebilecek. Başlangıçta, yeni AR özelliği kozmetiklerle (Mac ve Nars gibi) ve gözlük markalarıyla (Warby Parker ve Ray-Ban) sınırlı olacak, ancak Instagram zaman içinde daha fazla ürün için kullanılabilir olmasını planlıyor. “

Geçtiğimiz günlerde haberini sizlerle paylaştğımız Threads isimli uygulamayı kullanıcılarına sunan ve ilk olarak IOS ve ardından Android’te yerini bulan dark mode özelliği ile Instagram pek çok yenilik ile bizleri şaşırtmayı başarıyor. En son geliştirdiği bu eTicaret sistematiği ile satışlarını artıracağa benziyor.

Instagram Checkout now lets brands use augmented reality.
Instagram’dan “Üzerine Dene” Özelliği

Instagram böylece eTicaret özelliğini farklı bir boyuta taşıyarak çok daha verimli ve uygulanabilir bir sistem ile daha fazla satış yapması beklenen bir çözüm ile bizlerle oldu. Şimdilik kısıtlı şekilde, belirli markalarla ve sadece gözlük gibi aksesuarlar, anlaşması yapılan makyaj malzemelerinin sunduğu ürünler ile yeni bir alışveriş çağına imza atacak.

Kendi alışveriş özelliklerini ekleyerek ve kullanıcıların ürünlerle etkileşime girmesini sağlayan Instagram dikkatinizi – ve muhtemelen cüzdanınızı – çekmede daha da iyi olacaktır.

Siz Instagram’ın son zamanlarda sunduğu yenilikleri ve bizlerle paylaştığı özellikleri verimli buluyor musunuz?

Büşra Güler

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Rehberliği mezunu, Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarım Kodlama öğrencisi. 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: