iOS 13.1.1 Yayınlandı: Batarya ve klavye sorunlarını giderildi

Geçtiğimiz hafta çıkan, üçüncü parti klavye uygulamalarının iOS 13.1’de kullanıcı verilerine izinsiz tam erişim sağladığı haberi üzerine Apple gecikmeden bu açığı düzelten bir güncelleme yayınladı.

iOS 13.1.1 Yayınlandı: Batarya ve klavye sorunlarını giderildi
iOS 13.1.1 Güncellemesi Geldi, Hatalar Gitti

Üçüncü parti klavye uygulamalarının verilere izinsiz erişme açığının düzeltilmesinin yanında, telefonlarını iOS 13 sürümüne güncelleyen iPhone kullanıcılarının bir bölümü telefonlarında güncelleme öncesine nazaran batarya performansında ciddi düşüşler yaşayan kullanıcılar için de bir iyileştirme söz konusu.

Ayrıca yeni iPhonelar ( iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max) için geçerli olan Siri’nin, Anımsatıcılar uygulaması ile yaşanan gecikme sorununun da ortadan kalktığını belirtelim.

iOS 13.1.1 Yayınlandı: Batarya ve klavye sorunlarını giderildi
iOS 13.1.1 güncellemesi ile giderilen hatalar

Son olarak ise iPhone’un otomatik yedekleme yapmasını önleyen bir hata giderildi.

Ancak hala bazı sorunlar mevcut. Örneğin bazı kullanıcılar bildirim panelinde bazı uyarıların telefonu yeniden başlatana kadar kalabildiğini söylüyor.

Apple son zamanlarda iOS konusunda eski stabilitesinden uzak bir performans gösteriyor. Her ne kadar günlük kullanımda hala akıcı bir arayüz olsa da zaman zaman batarya performans düşüşü ve çeşitli küçük hataların sık meydana gelmeye başlaması gibi rahatsız edici durumlar ortaya çıkabiliyor.

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: