iOS 14 Beta 4 Ne Zaman Gelecek?

Beklenen güncelleme iOS 14 Beta 4 ne zaman gelecek? İşte iOS 14 Beta 4 çıkış tarihi ve beklenen özellikler…

iOS 14 Beta 4

iOS 14 Beta 4 Ne Zaman Gelecek
iOS 14 Beta 4 Ne Zaman Gelecek?

Apple, iOS 14’ü tanıttığı günden beri büyük ilgi gören iOS 14 Beta sürümü her yeni güncellemesi ile heyecanı katlamaya devam ediyor.

Eğer önceki yazılarımızı okuduysanız iOS 14 Public Beta çıktığı saat itibari ile kişisel telefonuma kurup şu ana kadar da çıkan güncellemeleri kurarak tüm deneyimlerimi size aktarmaya çalıştım. iOS 14 Beta 4 ne zaman gelecek sorusunu yanıtlamadan önce dilerseniz önceki yazımız olan iOS 14 Beta 3 hakkındaki deneyimlerimi de sizlere aktarayım.

Daha sonra iOS 14 Beta 4’ten neler bekliyoruz, enine boyuna konuşuruz.

iOS 14 Public Beta 3 Sürecim

iOS 14 Beta Kurulmadan Önce Yapılması Gerekenler

Öncelikle henüz iOS 14 Beta kurmadıysanız aşağıdaki yazımıza göz atarak yapmanız gerekenleri görebilirsiniz.

iOS 14 Beta Nasıl Kurulur?

iOS 14 Beta kurup iOS 14 Beta 3 güncellemesi hakkında pek bir detay bilmiyorsanız da bu yazımıza göz atabilirsiniz.

iOS 14 Beta 3 Yenilikleri

Gelelim şimdi yaşadığım iOS 14 Beta 3 deneyimlerime. Çıktığı anda güncellemeyi kurdum ve yukarıdaki yazımızı güncelledim. Ancak onun üzerinden bir süre geçti ve deneyimlerimi de bu kısımda size aktaracağım.

Öncelikle iOS 14 Beta 3 bazı eksikleri giderirken bazı sorunları da beraberinde getirdi. Bu güncellemede gelen yenilikleri anlattığımız için o kısmı atlıyorum. Gelelim benim yaşadığım sorunlara…

Öncelikle batarya performansı gözle görülür şekilde düştü. Basit işlemlerde dahi bataryanın hızlı tükendiğini gözlemledim. Bunun yanı sıra bazı widget’larda da hatalar mevcut. Zaman zaman boş bir ekranla karşı karşıya bırakıyorlar.

Ufak tefek performans sorunları da yaşadım, ancak bunlar ciddi ölçüde sorunlar değildi.

Yaşadığım diğer bir can sıkıcı nokta ise klavyede oldu. Klavye performansı bu güncellemeden olumsuz etkilendi. Zaman zaman takılmalar, geç tepki vermelerle karşılaştım.

Kamerayı kullanırken de ara sıra geç tepki verdiği zamanlar oldu.

Bu güncellemede en çok memnun kaldığım nokta Apple Music oldu. Yeni logo ve uygulama içindeki ufak tefek dokunuşlar ilk başta basit göründü ama kullanışlı oldu.

Ayrıca iOS 14 ile gelen Arkaya Dokun özelliğini de iPhone 8 ile test etme fırsatı buldum. İki kez veya üç kez dokunma seçeneklerine çeşitli görevler ekleyebiliyorsunuz. Ben ekran görüntüsü almayı pratik bulmadığım için iki kez dokunma seçeneğine bunu atadım. Ancak fazlasıyla yanlışlıkla ekran görüntüsü alındı. Daha sonra üç kez dokunma seçeneğine atadım ama yine çok kez istemeden ekran görüntüsü aldığım oldu. Bu durum telefonu cebinize koyarken veya çıkarırken de başınıza gelebiliyor.

Henüz bu özelliği işlevsel bulduğumu söyleyemem.

iOS 14 Beta 4 Beklenen Yenilikler

iOS 14 Beta 3 ile Yeni Neler Gelecek
iOS 14 Beta 4 ile Yeni Neler Gelecek?
 • Beklenilen ilk önemli değişikliklerin arasında Arama Görünümüne gelecek iyileştirmeler olacaktır. Birçok iddiaya göre Beta 4 ile birlikte Arama Arayüzü tasarımsal ve işlevsel bazı güncellemeler alacak.
 • Diğer en çok beklenilen özellikler arasında ise widget sayılarının artması. Twitter için widget gelmesi bekleniyor. Twitter ile birlikte iPhone uygulamalarının bazıları hala widget’a sahip değil. Mail gibi uygulamaların da widgetlarını görebiliriz.
 • Varsayılan uygulamalar: bu doğrusu çok istenen özelliklerin en başında bile olabilir. Beta 4 ile ilgili net bir bilgi olmasa da bu özelliğin de gelmesi muhtemel.
 • iMessage: iOS 14 ile tanıtılan yeni iMessage özelliklerinden sadece mesaj sabitleme kısmını şimdiye kadar gördük. Geri kalanları bu güncellemede görmemiz çok olası.
 • Duvar Kağıdı: Ayarlar bölümünde duvar kağıdı için ekstra bir sekme gelecek gibi görünüyor.
 • Optimizasyonlar: 3D Touch gibi geçici kaldırılan özelliklerin geri gelmesinin yanı sıra çeşitli birçok hatanın giderilip, batarya performansının iyileştirilmesi bekleniyor.

iOS 14 Beta 4 Ne Zaman Gelecek?

 • Apple, genellikle Beta güncellemelerini iki hafta ara ile gönderiyor. Bu durum değişiklikler gösterse de tahmini olarak 4 Ağustos itibaren ilerleyen günler içerisinde sonra iOS 14 Beta 4 güncellemesinin ilk olarak Geliştirici Sürümüne, ertesi gününde de Public Beta olarak herkese açık şekilde yayınlanmasını ön görüyoruz.

Güncelleme: 4 Ağustos

iOS 14 Beta 4 Yayınlandı

4 Ağustos akşamı itibari ile iOS 14 Beta 4 geliştiriciler için yayınlandı. Gelen yenilikleri birazdan listeye ekliyor olacağız.

iOS 14 Public Beta 4 ise muhtemelen yarın yayınlanacaktır.

iOS 14 Beta 4 Yenilikler Listesi

iOS 14-Beta 4 Yenilikleri
iOS 14 Beta 4 Yenilikleri
 • 3D Touch çalışmama sorunu düzeltildi. iOS 14 Beta 4 ile birlikte artık 3D Touch özelliği kullanılabiliyor.
 • App Store beklenmedik şekilde çökme sorunu düzeltilmiş görünüyor.
 • Mail ve Tarayıcı için artık üçüncü parti uygulamaları varsayılan olarak kullanabiliyor olacaksınız. Apple bu konunun geliştiriciler için belli kısıtlamalar içerdiğini duyurdu.

  Güvenlik amaçlı bazı kurallara göre geliştiricilerin, uygulamalarını bu yönde düzenlemelerini talep edecek.
 • iMessage için beklenen özellikler geldi. Artık grup konuşmaları yapılabilecek ve bu konuşmalarda etiketleme özelliği de kullanılabilecek.
 • Ana ekranda bazı düzenlemeler var gibi görünüyor. Widgetlara tasarımsal birkaç dokunuş yapılmış, Uygulama Arşivi bölümünde de alfabetik liste görünümü eklenmiş.
 • Apple TV de artık widgeta sahip.

iOS 14 Beta 7 Ne Zaman Gelecek?

iOS 14 Beta 4 Ne Zaman Gelecek?
WidgetUp Google News'ü Takip Edin!
WidgetUp Google News’ü Takip Edin!
Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: