iOS 14.1 Ne Zaman Gelecek?

Yeni güncelleme iOS 14.1 ne zaman gelecek? iOS 14.1 güncellemesi yeni neler getirecek? iOS 14.1 hakkındaki detaylar bu yazımızda!

iOS 14.1

16 Eylül’de yayınlanan iOS 14 güncellemesi büyük beğeni aldı. Her ne kadar çok daha önceden Android ile gördüğümüz özellikleri olsa da bazıları, yine de kullanıcıları oldukça memnun etti.

Hatta birçok kişi senelerdir Android’in yapamadığı widgetlar konusunda Apple’ın daha iyi iş çıkardığını bile düşünüyor. Ki haksız da sayılmazlar doğrusu. Android widgetlar’ı hep özensiz kaldı. Google umarım bu konuya daha fazla kafa patlatır.


iOS 14 Uygulama Simgesi Değiştirme | Nasıl Yapılır?
iOS 14 Uygulama Simgesi Değiştirme | Nasıl Yapılır?

iOS 14 güncellemesi ile gelen iOS 14 uygulama simgesi değiştirme, fotoğraf ekleme ve menü tasarımı yapmak şu anda trendler arasında. Siz de nasıl yapıldığını merak ediyorsanız aşağıdaki yazımızı ve videomuzu izleyebilirsiniz.

iOS 14 Uygulama Simgesi Değiştirme
Fotoğraf Ekleme, Menü Tasarımları


Ama yine de iOS 14 güncellemesinde eksik ve hatalı olan bazı özellikler var. iOS 14 Beta 1 ile gelen ve çok beğenilen “ön kamerayı yansıt ayna modu” özelliği iOS 14 Beta 4 ile birlikte kaldırılmıştı.

iPhone Ön Kamera Ayna Modu Nasıl Kapatılır?

Tüm bunlara rağmen iOS 14 güncellemesinden sadece bir gün sonra Apple iOS 14.2 Beta 1 güncellemesini yayınladı ve hepimize resmen ters köşe yaptı. Hal böyle olunca şu soruda doğal olarak akla geliyor: iOS 14.1 gelecek mi?

iOS 14.1 Gelecek Mi?

Bu konuda resmi bir yanıt yok. Pandemi sürecinden dolayı dünyada birçok şey planlandığı gibi gitmiyor. Bu yüzden Apple bile iPhone 12 serisini beklenenden geç tanıtacak.

iPhone 12 Nasıl Olacak? | Ne Zaman Çıkacak?

Söylentilere göre de iPhone 12, iOS 14.1 ile birlikte çıkış yapabilir. Apple’ın iOS 14.2 Beta sürecini başlatması da bu geciken takvimi daha geciktirmemek olabilir. Böyle düşününce taşlar yerine oturuyor ama Apple, iPhone 12 ile birlikte iOS 14.1 güncellemesini atlayarak, iOS 14.2 güncellemesini de dağıtmaya başlayabilir. Apple bu yıl her ne kadar iOS 13 güncellemelerinin isimleri konusunda kararsızlık yaşasa da iOS 14.1 güncellemesinin atlanması bana çok olası gelmiyor.

iOS 14.1 Ne Zaman Gelecek?

iOS 14.1 Ne Zaman Gelecek? - Yenilikler Neler?
iOS 14.1 Ne Zaman Gelecek? – Yenilikler Neler?

Peki ya iOS 14.1 ne zaman gelecek? Öncelikle Apple’ın iki olası senaryosu var: birisi iPhone 12 ile birlikte iOS 14.1’i paylaşacak. iOS 14.2 Beta 1 sadece süreç yavaşlamasın diye önceden paylaşıldı. Diğeri de iOS 14.1 güncellemesi iPhone 12 tanıtım tarihinden önce paylaşılacak ve iPhone 12, iOS 14.2 güncellemesi ile çıkış yapacak.

  • İkisi de muhtemel senaryolar. Bu durumda iOS 14.1 çıkış tarihi ya 21-28 Eylül haftasında olacak ya da iPhone 12 ile birlikte ekim ayının başında olacak. İki senaryoda da iOS 14.1 için bir beta süreci olası görünmüyor.

iOS 14.2 Ne Zaman Çıkacak?

iOS 14.1 Yenilikleri

iOS 14.1 şu anda tam bir yılan hikayesi konumunda. Ama yine de gelmesi beklenen yenilikler listesini sizinle paylaşacağız. Bu liste gelen bilgilere göre güncellenecektir.

iOS 14 Şarja Takınca Konuşan iPhone – Siri Şarj Kestirmesi Nasıl Yapılır?

iOS 14.1 yenilikleri:

  • Yaşanan AirDrop sorunlarının bu güncelleme ile giderilmesi bekleniyor.
  • iOS 14 ile bazı kullanıcılar batarya performansı konusunda sorun yaşıyor, Apple iOS 14.1 ile birlikte batarya tüketimi için bazı iyileştirmeler sunabilir.
  • iPhone 12 desteği sağlandı.

iPhone Arkaya Dokunarak Ekran Resmi Alma Özelliği

iOS 14.1 Ne Zaman Gelecek?

WidgetUp’ı Twitter’da Takip Et!

WidgetUp Google News'ü Takip Edin!
WidgetUp Google News’ü Takip Edin!
Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

1 Yorum

  1. AvatarOrhan Yanıtla

    Merhaba itunes den guncellemeye calisirkene cihazi 4000 hatasi aliyoz itunes guncell pc guncel ama herkes itunes den guncelliyirkene 4000 hatasi aliyor apple bildirirseniz sevineriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: