iOS 15 Ne Zaman Gelecek? | iOS 15 Yenilikleri

iOS 15 ne zaman gelecek, iOS 15 yenilikleri neler olacak? Bugün Apple, WWDC 21 etkinliği ile birlikte iOS 15 tanıtıldı. İşte iOS 15 detayları…

iOS 15

iOS 15 Ne Zaman Gelecek - iOS 15 Yenilikleri Neler
iOS 15 Ne Zaman Gelecek – iOS 15 Yenilikleri Neler

Bugün Türkiye saatiyle 20.00’da YouTube üzerinden yapılan WWDC 21 etkinliği ile birlikte iOS 15 tanıtıldı. Doğrusu iOS 14’ün ardından gelen yenilikler çok cezbedici değilmiş gibi görünebilir. Ama önemli geliştirmeler ve yenilikler kesinlikle var. Bugünden itibaren iOS 15 Beta süreci de başlıyor olacak. iOS 15 Beta sürümünü indirmek için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz.

iOS 15 Beta Nasıl İndirilir?

iOS 15 Beta nasıl indirilir bu kısımda anlatıyor olacağız. Ancak bunu yapmadan önce sizi uyarmamız gerek. Beta sürümleri genellikle kararsız çalışır, performans ve batarya kaybı yaşatır. O yüzden ana cihazınıza kurmanızı tavsiye etmiyoruz.

iOS 15 Beta Nasıl Kurulur?

 • Bunun için önce cihazınızı hem iCloud’a hem de bilgisayara yedekleyin mutlaka.
 • Daha sonra Safari üzerinden BetaProfiles web sitesine gidin.
 • iOS 15 Beta için profili indirin ve açarak onay işlemlerini yapın.
 • Ardından Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne iOS 15 Beta sürümü gelmiş olacak.

iOS 15 Yenilikleri Neler?

İşte iOS 15 Yenilikler Listesi:

Facetime Yenilikleri

iOS 15 FaceTime Yenilikleri: Portre Modu
iOS 15 FaceTime Yenilikleri: Portre Modu
iOS 15 FaceTime Yenilikleri: SharePlay
iOS 15 FaceTime Yenilikleri: SharePlay
 • Toplantı Linkleri: FaceTime, iOS 15 ile artık toplantılar oluşturabiliyor. Bir toplantı oluşturup link paylaşarak davet gönderebilirsiniz.
 • FaceTime Android ve Windows’ta da Kullanılabilecek: En sürpriz gelişmelerden birisi de yukarıda bahsettiğimiz toplantı linkleri kullanarak bir Android telefonda veya Windows bilgisayardan da tarayıcı ile FaceTime görüşmesi yapabiliyor olacaksınız.
 • Portre Modu: Artık iOS 15 ile birlikte FaceTime görüşmelerinde portre modu efektini kullanabileceksiniz.
 • Uzamsal Ses: Apple Music ve daha birçok farklı yerde görmeye başladığımız Apple teknolojisi Uzamsal Ses A12 Çip ve sonrasını kullanan tüm Apple cihazlarda artık FaceTime ile birlikte de kullanılabilecek.
 • Ses İzolasyonu: Apple lansmanda oldukça abartılı bir senaryoda bu özelliği tanıtmıştı. Test etmeden bilinmez ama iddiaya göre FaceTime görüşmelerinde arkanızdaki gürültü ne olursa olsun sesini izole edilecek.
 • SharePlay: Bu özellik sayesinde müzik, video, dizi ve filmleri sevdikleriniz ile birlikte senkronize şekilde FaceTime üzerinden deneyimleyeceksiniz.
 • Ekran Paylaşımı: iOS 15 ile beklenen özelliklerden birisi de FaceTime görüşmesinde ekran paylaşımıydı, iddialar da doğru çıktı.

iMessage

Hava Durumu

Harita

Safari

GÜNCELLENİYOR…

iOS 15 Ne Zaman Gelecek?

 • Her ne kadar iOS 15 çıkış tarihi netlik kazanmamış olsa da bunu tahmin etmek o kadar zor değil. Apple her yıl yeni iPhone serisini tanıttığı dönemde yeni iOS, iPadOS, WatchOS, MacOS gibi yazılımlarını da yayınlar. Tahminlere göre iPhone 13 ile birlikte 6-13 Eylül tarihleri arasında iOS 15 güncellemesini görebiliriz.

iPhone 13 Nasıl Olacak?

Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: