iPhone için En İyi Diyet Uygulamaları Hangileri?

iPhone için en iyi diyet uygulamaları hangileri? Bu yazımızda iOS için diyet uygulama önerileri ve bazı tavsiyeleri paylaşıyor olacağız.

Diyet Uygulama Önerileri

iPhone İçin En İyi Diyet Uygulamaları
iPhone İçin En İyi Diyet Uygulamaları

Kilo vermek veya kilo almak birçok insanın sorunlarının başlarında geliyor maalesef. Kabul edelim ki herkesin özel diyetisyen tutabilecek bütçesi de yok. Peki ya kendi imkanlarınızla nasıl diyet yapabilirsiniz?

Karantina günlerinde evde tıkılı kalmış olmak ne yazık ki ciddi bir hareketsiz yaşamı da beraberinde getiriyor. Bu durum da tabii ki kilo verme planlarımızı altüst ediyor.

Dışarı çıkamıyor olmanın verdiği moral bozukluğunun yanı sıra bir de hareketsiz yaşamdan dolayı kilo problemi de iyice sorun olmaya başlıyor. Sonuçta tüm gün evdeyiz yemek yemeyip bir şeyler izlemekten başka ne yapabiliriz ki?

Aslında birçok şey yapabilirsiniz. Dikkatinizi dağıtacak uğraşlar bulmak faydalı olabilir.

Tamam biraz karamsar bir giriş olmuş olabilir. Ama şimdi işinize yarayabilecek iPhone için en iyi diyet uygulamaları ve bazı önerileri paylaşıyor olacağım.

Bu diyet uygulamaları sayesinde evdeki can sıkıntınızı egzersizler ve düzenli bir yeme alışkanlığı ile gününüzü verimli geçirebilirsiniz.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, bizzat deneyimlediğim ve diyet için faydalı olabilecek uygulamaları sizler ile paylaşalım!

iPhone İçin En İyi Diyet Uygulamaları ve Öneriler
iPhone İçin En İyi Diyet Uygulamaları ve Öneriler

iPhone İçin En İyi Diyet Uygulamaları

 • iPhone Sağlık Uygulaması

  iOS sisteminde kurulu gelen Sağlık uygulamasını kullanmak diyet sürecinize çok yardımcı olacaktır. Birçok kişi Sağlık uygulamasını işe yaramaz görüp bir kenara atabiliyor. Siz onlardan olmayın!

  Kişisel sağlık bilgilerinizi, boy ve kilo gibi bilgilerinizi düzenli olarak güncelleyerek, gidişatınızı grafik halinde görebilir ve motive olabilirsiniz.

  Ama uygulamanın yapabildikleri bununla sınırlı değil. Adımlarınızı takip ederek: günlük, haftalık, aylık olarak hareketlilik oranınızı tespit edebilirsiniz.

  Aynı zamanda Apple Watch kullanıyorsanız bu bilgilere kan basıncı, nabız ve kalori yakma oranınız da ekleniyor olacak.

  Eğer kendi kalori takibinizi yapıyorsanız da Besinsel Enerji bölümüne günlük aldığınız besin değerlerini ekleyerek kalori takibinizi daha kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  Bunların yanı sıra Sağlık uygulamasında sağlığınız için birçok öneri bulunmakta!
 • FatScreet Uygulaması

  AppStore’da yer alan FatScreet uygulaması yaklaşık olarak 54 mb yer kaplıyor.

  FatScreet uygulaması ile yediğiniz yemeklerin kalori takibini uygulama üzerinde yapabilirsiniz. FatScreet yiyeceklerin değerlerini bünyesinde barındırarak birçok yiyeceği kalori hesabını size bırakmadan yardımcı olur.

  Örneğin sabah kahvaltıda bir adet haşlanmış yumurta yediniz. Yapmanız gereken şey sadece uygulamaya girip Kahvaltı bölümünden haşlanmış yumurta aramasını yaparak öğünlerinizi kaydetmek.

  Bu sayede gün boyunca hangi besinleri ne kadar tükettiniz ve hangi değerleri aldınız, takip edebiliyor olacaksınız. Ayrıca bu uygulamayı iPhone Sağlık uygulaması ile eşleyip değerleri uygulamalar arasında paylaşabilirsiniz.

  FatScreet gerçekten çok severek ve beğenerek kullandığım bir diyet uygulaması oldu benim için. Bu yüzden kesinlikle kullanmanızı öneriyorum.
 • BetterMe Uygulaması

  BetterMe uygulaması da tıpkı FatScreet uygulaması gibi AppStore üzerinden ücretsiz ve Türkçe dil desteği ile indirilebilir.

  BetterMe uygulamasında yapabileceklerinizin sayısı bir hayli fazla doğrusu. Kilo vermek, kas yapmak gibi programlardan birini seçebilir ve kişisel evde ekipmansız yapabileceğiniz egzersiz kütüphanesine ulaşabilirsiniz.

  Uygulama size 28 günlük program hazırlıyor. Bunun için size diyet programı da veriyor. Hangi öğünde neler yemelisiniz veya hangi saatlerde yemek yemelisiniz buna dair güzel bir program hazırlıyor.

  Videolar eşliğinde egzersizlerin nasıl yapılacağını da gösteriyor. Kısacası BetterMe birçok uygulamayı içerisinde barındırıyor.

  Egzersiz, diyet programı, adım sayar, su takipçisi gibi güzel programları size sunuyor ve kendi programınızı basit ve verimli şekilde takip edebilmenize olanak sağlıyor.
Diyet Önerileri
Diyet Önerileri

Bu liste zamanla güncellenebilir. Sizler için birçok uygulamayı test ediyoruz ve verim aldıklarımızı bu makale ile sizlere ulaştırıyoruz. Tüm gelişmelerden haberdar olmak için WidgetUp’ı ziyaret etmeyi ve WidgetUp sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın.

Sizin de kullanıp memnun kaldığınız diyet uygulamalarını bizimle aşağıdaki yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

Ayrıca bu yazımızı çevrenizdekiler ile paylaşmayı unutmayın!


Yukarıda paylaştığımız iPhone için en iyi diyet uygulamalarını aşağıdaki linkler üzerinden indirebilirsiniz.

Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: