Yeni iPhone SE2 Ne Zaman Çıkacak?

Apple’ın orta seviye akıllı telefonlar için geçtiğimiz senelerde iPhone SE modelini çıkartmıştı. Aynı serinin yeni modeli hakkında tüm detayları sizinle paylaşıyor olacağız. iPhone SE2 ne zaman çıkacak? Detaylar makalemizde…

Yeni iPhone SE2 Ne Zaman Geliyor?

iPhone SE2 Ne Zaman Geliyor?
iPhone SE2 Ne Zaman Geliyor?

Daha düşük bütçeli kişiler için üretilen iPhone SE serisinin ikinci modelini yakında göreceğiz.

Uzun bir süredir beklenen telefon iPhone SE2 hala belirsizliğini koruyor.

Koronavirüs, teknoloji şirketlerini ciddi bir stok problemi yaşamasına sürüklüyor. Ayrıca şu an insanlar Çin bazlı alış-veriş sitelerini kullanmaktan çekinmekte.

iPhone SE2 Ne Zaman Açıklanacak?

Geçtiğimiz ay Çin’de akıllı telefon satışı yaklaşık yüzde 60 düşüş gösterdi. Haberlere göre Apple yeni iPhone’u 2020’nin sonlarına doğru sürmeyi planlıyor. Ama Apple’ın iPhone SE2’yi iPhone 12 ile aynı anda sürmek istemeyeceği için beklenenden daha önce duyurması öngörülüyor.

Daha önce Apple’ın açıklamalarında virüsün yeni iPhone’u etkilemeyeceğini ve mart ayı sonunda yeni iPhone’un piyasaya sürüleceği belirtilmişti. Daha sonrasında bunu nisan ayı ortasına erteleyen Apple yeni iPhone’un 2020 sonlarına doğru çıkarılacağına dair yol çizmektedir.

iPhone SE2 Ne Zaman Tanıtılacak?

Yeni iPhone’un sunumu her zaman ki gibi Californiya’nın Santa Clara kentindeki Steve Jobs Tiyatrosu’nda 1 Nisan’da yapılacağı belirtilmişti.

Ama Santa Clara kentinde virüs nedeniyle 1.000 den fazla kişinin aynı ortamda bulunması risk oluşturacağı için yasaklanmış olabilir. Bazı söylentilere göre Apple bu büyük çaplı sunumda virüs riskini minimuma düşürmek amaçlı yeni iPhone’un sunumu ileri bir tarihe atacak.

Yine de bir aksilik olmazsa iPhone SE2’yi 2020’nin son çeyreğinde raflarda göreceğiz diye tahmin ediyoruz.

iPhone SE2 Mi Yoksa iPhone 9 Mu?

Bir başka dedikodu ise yeni iPhone’un isminin iPhone SE2 mi yoksa iPhone 9 mu olacağıdır. Bir çoğunluk yeni iPhone’u iPhone SE2 olarak çıkacağını diğer bir çoğunluk ise yeni iPhone’un isminin iPhone 9 olacağını öngörüyor. Apple yeni iPhone için şu an ortaya bir isim sunmamakta.

Kısacası isim konusu şu an için bir bilinmeyen.

Beklenen iPhone SE2 Özellikleri

iphone se2 özellikleri widgetup
iPhone SE2 Özellikleri | WidgetUp
  • 4.7 inç Ekran
  • A13 Çip
  • 3GB Ram
  • iPhone 8 Tasarımı
  • Touch ID
  • Tek Lensli Arka Kamera
  • 399 Dolar Fiyatı Başlangıç Fiyatı
Yılmazcan Tamaç
Yılmazcan Tamaç

Yılmazcan Tamaç, WidgetUp teknoloji editörü.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: