Irkçılık Karşısında Twitter ve Manchester United Birleşti

Irkçılık ne yazık ki ciddi bir sorun teşkil ediyor. Manchester United’ın Fransız yıldızı Paul Pogba geçtiğimiz günlerde o isimlerden birisi oldu. Neyse ki Twitter ve Manchester United ırkçılığa karşı adım atıyor.

Irkçılık Karşısında Twitter ve Manchester United’ı Bir Araya Geldi

Irkçılık Karşısında Twitter ve Manchester United Birleşti
Irkçılık Karşısında Twitter ve Manchester United Birleşti

Geçtiğimiz Pazartesi oynanan Wolverhampton-Manchester United karşılaşmasında Fransız oyuncu Paul Pogba’nın penaltıyı kaçırması ardından Twitter’da birçok ırkçı hakarete maruz kalmıştı.

Konu ile ilgili Twitter, Manchester United ile bir araya geliyor.

1-1 biten karşılaşmanın ardından bu çirkinliğe maruz kalan Paul Pogba’ya takım arkadaşları ve hayranları tarafından büyük destek geldi.

Irkçılık Karşısında Twitter ve Manchester United Birleşti

Twitter’dan Açıklama

“Kullanıcılarımızı korumamız için daha fazlasını yapmamız gerektiğini biliyoruz. Irkçı söylemlerin bizim platformumuzda yeri yok ve bu durumu son derece kınıyoruz.”

Olaydan sonra Twitter’a büyük bir tepkinin gelmesinin ardından Twitter ilerleyen haftalarda kulüp ve ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek çözüm arayacaklarını açıkladı.”Bu duruma bir son vermek için kuruluşlarla çok yakından çalışıp çözüm arayacağız. O zamana dek Twitter olarak, kurallaramızı ihlal eden tüm konuşmaları inceleyip gerekenleri yapacağız.”

Siber saldırıların günümüzde hala bu kadar yoğun olmasına ne yazık ki bir anlam veremiyorum. Premier Lig gibi önemli bir organizasyonda her sene defalarca benzeri örnekleri görmek çok üzücü. Geçtiğimiz hafta İstanbul‘da oynana UEFA Süper Kupası’nda Chelsea’li futbolcu Tammy Abraham da ne yazık ki ırkçı söylemlere maruz kalmıştı.

Umarız yakında gerekli kuruluşlar bu konuya ciddi bir önlem alır ve bu çirkinlik bir son bulur.

Kaynak: Sky Sports

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: