Kasım Ayında Çıkan Oyunlar Listesi 2020

Kasım ayında çıkan oyunlar listesi 2020 ile yavaş yavaş gelen kış soğuğuna karşın içinizi ısıtacağını umuyoruz. Kasım ayında hangi oyunlar çıkacak?

Kasım Ayında Hangi Oyunlar ve Konsollar Çıkacak?

Kasım Ayında Çıkan Oyunlar Listesi 2020
Kasım Ayında Çıkan Oyunlar Listesi 2020

Kasım ayında çıkan oyunlar neler? Kasım ayı, her zaman oyuncular için çok önemli bir dönem olmuştur. Bu yıl her ne kadar herkesin en kötü hatırlayacağı yıllardan biri olsa da aynı zamanda 2020 yılı oyuncular için yeni nesil konsollar ve oyunlar anlamına geliyor. İşte kasım ayında çıkan oyunlar listesi 2020!

A Way To Be Dead Duyuruldu | Çok Oyunculu Türk Korku Oyunu (2021)

İşte Kasım Ayında Çıkan Oyunlar Listesi 2020:

  • Dirt 5
  • Need for Speed: Hot Pursuit Remastered
  • Destiny 2
  • Assasin’s Creed Valhalla
  • Watch Dogs Legion
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  • Call Of Duty: Black Ops Cold War
  • The Sims 4: Snowy Escape
  • World of Warcraft: Shadowlands

Fortnite Black Panther Paketi Kaç TL?

1) Dirt 5 (PC / PS4 / Xbox One / Stadia / PS5 / Xbox Series X/S)

Codemasters tarafından geliştirilip yayınlanan uzun soluklu yarış oyunu serisi Dirt, serinin beşinci oyunuyla 6 Kasım tarihinde raflarda yerini alıyor.

Codemaster oyunun aynı zamanda yeni nesil konsollarda da destekleneceğini söylerken Xbox’ın smart delivery sistemini destekleyeceğini de belirtti.

Oyun bilgisayar versiyonu için 92 liraya Amplified Edition 119 liraya raflarda olacak. Oyunu steam üzerinden satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Oyun Xbox versiyonunu 197,50 liraya, Amplified Edition 255 liradan piyasaya çıkardı. Oyunu Xbox üzerinden satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Playstation için 499 liraya, Amplified Edition ise 639 liraya satışa çıktı. Satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2) Need for Speed: Hot Pursuit Remastered (PC / PS4 / Xbox One / Nintendo Switch)

Electronic Arts tarafından geliştirilip yayınlanan efsane yarış oyunu serisi olan Need for Speed, Hot Pursuit Remastered ile 6 Kasım tarihinde raflarda yerini alıyor.

Neredeyse 10 yıl aradan sonra remastered versiyonu ile karşımıza gelecek Hot Pursuit oyununda orijinal oyunda olan gibi polis veya yarışçı olarak kariyer oluşturabileceğiz. Oyun sadece daha iyi grafiklerin yanı sıra 6 saatlik ek içerik ile gelecek. Aynı zamanda çapraz platform desteği de bulunacak.

Oyunu bilgisayar için steam platformu üzerinden 219,99 lira karşılığında satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Playstation üzerinden 279 lira karşılığında satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Xbox üzerinden 278 lira karşılığında satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3) Xbox Series S / X

Xbox Series X

Xbox Series S

Microsoftun yeni göz bebekleri olan yeni nesil konsollar için dünyanın dört yanından insanlar adeta gün sayıyor denilebilir. Yeni nesil konsollar 10 Kasım tarihinde bekleyenleriyle buluşacak.

S ile X Arasında Ne Fark Var?

En çok eleştirilen konulardan birisi olan Xbox Series X modelinin boyutları ve görünüşü S modelinde %60 daha küçük olacak. Tabi bu küçülmenin sonucunda bazı donanım parçaları X modeline göre biraz daha alt seviyede. İki konsol da aynı işlemciyi kullansalar da S modelinde 4 TFLOPs AMD RDNA 2 ekran kartı bulunurken X modelinde 8 TFLOPs AMD ekran kartı bulunmakta. S modeli 10GB GDDR6 belleğe sahip iken X modeli 16GB GDDR6 belleğe sahip. Depolama olarak ise S modelinde 512 GB SSD varken X modelinde 1 TB depolama alanı bulunmakta. Ayrıca X modelinde HD Blu-Ray optik sürücüsüne sahip. İki konsollarda da Ray Tracing teknolojisi bulunacak. Yani ışık hüzmeleri gerçek hayatta nasıl bir yansımaya sahip ise dijital ortamda da aynı etkiye sahip olacak.

Fiyat olarak Xbox Series S modeli 5399, Xbox Series X modeli 8299 liradan piyasaya sürülmeye hazırlanıyor.

Sonuç olarak ikisi arasında kararsız kalanlar için şunu söyleyebiliriz. S modeli daha düşük bütçeye hitap ederken kaliteden çokta fazla ödün vermeyecek. X modeli ise biraz daha pahalı ancak kalite olarak üst seviye bir deneyim sunacak

Bu konudaki detaylı yazımıza göz atabilirsiniz.

Xbox Series S Hakkında Her Şey!
Series X vs Series S Karşılaştırması

4) Destiny 2 (PC / PS4 / Xbox One / Xbox Series X/S / PS5 / Stadia)

Bungie Software tarafından geliştirilip yayınlanan Destiny 2, 10 Kasım tarihinde yeni güncelleme paketini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Asıl çıkış tarihi 22 Eylül olan paket corona virüs sebebiyle oluşan gecikmeler yüzünden bu tarihe ertelenmişti.

Beyond Light olan yeni paketin ismi planlanan üçlü güncelleme paketinin ilk dalgası olarak nitelendiriliyor. Yapımcı firma hikayenin güçlü olacağını ve yeni özelliklerin yolda olduğunu belirtti.

Oyunu steam platformu üzerinden normal sürümünü 170,99 lira, oyun ile birlikte season pass ile 215,49 lira ve Deluxe sürümünü 304,99 lira olacak şekilde ön sipariş etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Oyun Xbox için steam platformunda yapılan aynı fiyatlandırmaya sahip. Ön sipariş etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Oyun Playstation için de steam platformu ile aynı fiyatlandırmaya sahip. Ön sipariş etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

5) Assasin’s Creed Valhalla (PC / PS4 / Xbox One / Xbox Series X/S / PS5 / Stadia)

Ubisoft tarafından geliştirilip yayınlanan efsanevi video oyunu serisi Assasin’s Creed serinin yeni oyununu hayranlarıyla buluşturmak için gün sayıyor. Aksilik olmadığı taktirde 10 Kasım tarihinde çıkması beklenen oyun için bekleyenlerin sayısı bir hayli fazla.

Serinin 22. oyunu olacak Valhalla firma tarafından yapılan açıklamanın ardından neredeyse her seride olan bazı oyun içeriklerinde köklü değişiklikler olacağa benziyor.

Oyunu Epic Games üzerinden ön sipariş vermek isteyenler için normal sürüm 269, Gold Edition 449, Ultimate Edition ise 495 lira olacak şekilde açıklandı. Ön sipariş için buraya tıklayabilirsiniz.

Oyunu PS Store üzerinden normal sürüm 499, Gold Edition 599 ve Ultimate Edition 649 lira olacak şekilde ön sipariş etmek isteyenler için buraya tıklayabilirsiniz.

Xbox üzerinden normal sürüm 470, Gold Edition 600 ve Ultimate Edition 700 lira olacak şekilde ön sipariş vermek isteyenler buraya tıklayabilir.

6) Watch Dogs Legion (PC / PS4 / Xbox One / Xbox Series X/S / PS5 / Stadia)

Ubisoft tarafından geliştirilip yayınlanan ve ilk iki oyununda ses getirmeyi başaran oyun serisi Watch Dogs üçüncü oyunu olan Legion ile 10 Kasım tarihinde raflarda olmayı planlıyor.

Hikaye olarak yapay zeka yüzünden ekonomik sıkıntıya giren İngiltere’nin ekonomik çöküşünü anlatan yeni oyun içerisindeki herhangi bir karakter ile etkileşime girip onu kontrol etmenize olanak sağlıyor. Bu durum başta garip görülsede insanların merakını uyandırmayı başardı. Grafik olarakta gayet başarılı gibi gözüken Legion yan görevlerin sayısını da bir hayli arttırmış gözüküyor.

Oyunu Epic Games üzerinden normal sürümü 269, Gold Edition 449 ve Ultimate Edition 539 lira olacak şekilde ön sipariş etmek isteyenler buraya tıklayabilir.

Oyunu PS Store üzerinden normal sürümü 499, Gold Edition 599 ve Ultimate Edition 649 lira olacak şekilde ön sipariş etmek isteyenler buraya tıklayabilir.

Oyunu Xbox üzerinden normal sürümü 470, Gold Edition 600 ve Ultimate Edition 700 lira olacak şekilde ön sipariş etmek isteyenler buraya tıklayabilir.

7) Playstation 5

Sony tarafından geliştirilen ve şu anda göz bebeği konumunda olan yeni nesil oyun konsolu Playstation 5 bekleyenleriyle buluşmak için 12 Kasım tarihini bekliyor.

26 yıllık oyun sektörüne damgalar vuran yeri geldiğinde sistemi köklerini değiştiren Playstation iki farklı sürümü ile çıkacak. Ayrıca kullanıcıların konsolu ister yatar ister dikey şekilde kullanabileceği bir stant geliştirildi. Eski oyunlarla uyumluluğu olacak PS5 RTX sistemine sahip olacak. RTX sistemiyle birlikte ışık hüzmelerinin gerçek hayattakine benzer şekilde dijital ortamda görebileceğiz. Sanal gerçekliği bir adım öteye taşıması beklenen konsol 8K çözünürlük desteği olacak.

Dualsense ismini verdiği yeni oyun kolunda arka tuşlar değişik seviyelere göre direncinin değiştiği bir sisteme sahip. Yani bir işi yaparken iş zorlaştığı taktirde tuşa uygulanması gereken güçte artacak. Ayrıca titreşim konusunda da geliştirilmeler bulunurken batarya ömrü eskisine göre daha uzun dayanıyor diyebiliriz.

AMD Zen 2 mimarisi 8 çekirdekli 3.5 GHZ işlemciyle birlikte 16 GB GDDR6 bellek bulunmakta. 825 GB SSD depolamasının yanı sıra arttırabilmesi için konsol içerisinde slot bulunmakta.

Playstation 5 12 Kasım tarihinde 8299 liralık fiyatıyla raflarda olmayı planlıyor.

8) Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (Playstation 4/5)

Insomniac Games tarafından geliştirilip Sony tarafından yayınlanan, sevilen video oyunu serisi Marvel’s Spider-Man için yeni oyun Miles Morales 12 Kasım tarihinde piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Oyun daha öncesinde yayınladığı tanıtım fragmanı ile izleyenlerini adeta büyülemişti. Yeni nesil konsollarda da çıkacak şekilde geliştirilen yeni oyun hayranları için adeta gün saydırıyor.

Oyunun normal sürümü 459, Ultimate Edition sürümünü ise 619 liradan olacak şekilde ön sipariş etmek isteyenler buraya tıklayabilir.

9) Call Of Duty: Black Ops Cold War (PC / PS4 / Xbox One / Xbox Series X/S / PS5)

Raven Software tarafından geliştirilip Activision tarafından yayınlanan hemen hemen herkesin bildiği efsanevi birinci şahıs nişancı video oyunu Call of Duty serisine yeni katılacak olan Black Ops Cold War 13 Kasım tarihinde hayranlarıyla kavuşacak.

Hikayesinde Türkiye’de bulunan yeni oyun 1980 yıllarında yaşanan soğuk savaşı konu alacak.

Oyunu Blizzard üzerinden normal sürümü 60 euro, Ultimate Edition 90 euro olacak şekilde ön sipariş etmek isteyenler buraya tıklayabilirsiniz.

PS Store üzerinden normal sürüm 499, Cross Gen Paketi 569, Seçkin Sürüm 699 lira olacak şekilde ön sipariş etmek isteyenler buraya tıklayabilir.

10) The Sims 4: Snowy Escape (PC / PS4 / Xbox One)

The Sims Studio tarafından geliştirilip Electronic Arts tarafından yayınlanan hemen hemen herkesin bildiği rol yapma oyunu olan The Sims 4, yeni eklenti paketi Snowy Escape için 13 Kasım tarihini verdi.

Yeni eklentide yeni bir kış mahallesi bulunuyor. Bu bölgede onsen hamamı, dağ ve bambu orman manzaralı yürüyüş alanları ve bunların yanı sıra kızak, snowboard, kızak ve kaya tırmanışı gibi sporlar bulunmakta. Yaklaşık 130 yeni giyim eşyası eklendiği de gelen bilgiler arasında

Oyunun eklentisini Origin üzerinden 40 euro karşılığında ön sipariş etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Oyunun eklentisini PS Store üzerinden 280 lira karşılığında ön sipariş etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Oyunun eklentisini Xbox üzerinden 305 lira karşılığında ön sipariş etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

11) World of Warcraft: Shadowlands (PC)

Blizzard tarafından geliştirilip yayınlanan World of Warcraft yeni eklenti paketi Shadowlands için 23 Kasım tarihini verdi.

Eklenti Torghast’ta oluşturulmuş mega zindan, Damned Tower ve 6 yeni bölge, Covenants, yeni karakter özelliştirmeleri, yeni seviye sistemi, yeni bölge ve haritalar gibi içeriklere ev sahipliği yapacak.

Oyunu Blizzard üzerinden normal sürümü 40 euro, Heroic Edition 55 euro, Epic Edition 75 euro olacak şekilde ön sipariş etmek isteyenler buraya tıklayabilir.

12) Football Manager 2021 (PC / Macintosh)

Sports Interactive tarafından geliştirilip SEGA tarafından yayınlanan futbol severlerin gözdesi olan Football Manager serisi 2021 yılı için çıkacak oyunun 24 Kasım tarihinde geleceğini duyurdu.

Tanıtım sonrasında kullanıcılar oyunun bir önceki oyundan pek farklı olduğunu düşünmese de bunu net olarak oyun çıktığında anlayacağız. Oyuna yapılan eklemelerin bazıları transferler ve transfer piyasası etrafında gelişiyor. Yöneticiler, işe alım toplantıları düzenleyebilecek ve oyuncuların uygunluğu konusunda temsilciler ile iletişime geçebilecek. Yeni taktik seçenekleri sunulan yeni oyunda oyunu her zamankinden daha ayrıntılı yönetme şansımızın olacağı belirtildi.

Oyunu Steam üzerinden 249 lira karşılığında ön sipariş etmek isteyen için buraya tıklayabilir. Ayrıca aynı fiyat karşılığında Epic Games üzerinden sipariş vermek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kasım Ayında Çıkan Oyunlar Listesi 2020 ile bu ay çıkan oyunları derledik. Dilerseniz ekim ayında çıkan oyunlar listesi için aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Ekim Ayında Çıkan Oyunlar Listesi (2020)

Talha Demirhan
Talha Demirhan

Talha Demirhan, 23 yaşında. Bilim, teknoloji ve E-Spor ile ilgileniyor. Starcraft delisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: