Lens Distortions Uygulaması Nasıl? | Lens Distortions Filtreleri

Lens Distortions uygulaması ile doğanın kendisinin size o fotoğraf karesinde sunmadığı atmosferi oluşturabilirsiniz. Bu makalemizde Lens Distortions uygulaması nasıl sorusuna yanıt getireceğiz ve filtrelerin incelemesi yapacağız. Ayrıca Photoshop Nasıl Yapılır? | Photoshop Yapmak Zor Mu? adlı yazımıza göz atmanızı öneriyoruz!

Lens Distortions Uygulaması ve Lens Distortions Filtreleri

Lens Distortions Uygulaması Nasıl?|Lens Distortions Filtreleri
Lens Distortions Uygulaması Nasıl?|Lens Distortions Filtreleri

Sosyal medya başta olmak üzere günlük hayatta pek çok kez fotoğraf çekilir ve bunu paylaşma isteği duyarız. Paylaşılan fotoğraflar ne kadar ilgi çekiciyse o kadar da beğeni alır.

En az postlarınız kadar önemli olan Instagram Hikayelerinizi de geliştirmek mümkün. Nasıl daha etkileyici Instagram hikayesi çekebileceğinizi anlattığımız makalemizi de okuyabilirsiniz.

Lens Distortions uygulaması ile bu fotoğrafları çok daha ilginç hale getirebileceğiz birbirinden farklı ve enteresan Lens Distortions filtrelerini hangi görsellerde kullanabileceğimizi öğreneceğiz.

Ücretli mi?

Lens Distortions Andorid ve iOS olmak üzere her iki cihazda da ücretsizdir ancak içeriğindeki birtakım filtreler ücretli olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Ancak ücretsiz ulaşabileceğiniz filtre çeşitleri ve kalitesi yeterli seviyede olduğu için ek ödeme yapmanıza gerek olmayacağını belirtmek isteriz.

Lens Distortions Filtreleri

Lens Distortions Filtreleri
Filtreler

Lens Distortions içeriğinde kadrajınıza normal şartlarda kendiliğinden gelen doğal ışık sızıntılarını, güneş ışığı, yağmur, sis, kar gibi filtreleri barındırıyor. Herbir filtre opaklık kısma ya da artırma, keskinlik gibi detaylı ayarlamalara sahip.

Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Öncelikle fotoğraf çekmek ile ilgili kendinizi yetersiz hissediyorsanız fotoğraf çekerken dikkat etmeniz gereken püf noktaları ve nasıl düzenlemeniz gerektiğinizi yazdığımız makalemize göz atmanızı öneririz.

Hangi Fotoğraflara Uygulanabilir?

Lens Distortions Uygulaması
LD

Fotoğraflara filtre uygularken uyguladığınız fotoğraflardaki atmosferleri göz önünde bulundurarak ekleyin.

Aşağıdaki görselde hava kapalı olmasına rağmen sarı gün ışığı eklenmiştir. Bu görüntü ise tuhaf ve yapay görünmesine sebep olmuştur.

Kapalı hava olan bir fotoğrafa rüzgar,kar,sis ekleyebilirsiniz.

Lens Distortions Uygulaması Nasıl?|Lens Distortions Filtreleri
LD Filtreleri

Ancak doğru filtre doğru ışıktaki bir kadraja eklenirse fotoğraflarınız Lens Distortions uygulaması ile ilgi çekici hale getirilebilir.

Kar Filtresi

Lens Distortions uygulaması kullanıcılarına 5 farklı kar filtresi sunuyorken diğer kar filtrelerini ise ücrete tabi tutuyor.

Aşağıdaki görseldeki kar arka planı photoshop ile yapılmıştır ancak Lens Distortions Uygulaması ile eklenen kar filtresi ile görsel çok daha gerçekçi hale getirilmiştir.

LD
LD

Şeffaflığını azaltıp, artırarak, konumunu değiştirebilirsiniz.

LD
LD

Duman ve Sis Efekti

Sis filtresini uygularken opaklığı bir kısarak sis ve duman görüntüsünün daha gerçekçi olmasını sağlayabilirsiniz.

Lens Distortions Uygulaması
LD

Lens Distortions Uygulaması yine kullanıcılarına 5 farklı sis çeşidi sunarken kalanlar ise yine ücrete tabi tutuluyor.

Fotoğrafa Renkli Duman ve Sis Eklemek

Kullanıcılar sis filtresinin yanı sıra dilerlerse “Colour” ve “Saturation” özellikleri ile fotoğraflarına renkli sis görüntüsünü rahatça ekleyebiliyor.

Lens Distortions Uygulaması
LD
Lens Distortions Uygulaması
LD

Yağmur Efekti

5 ücretsiz yağmur efekti ile gelen Lens Distortions uygulaması diğer yağmur filtrelerini ücretlendirmiş.

Tıpkı sis ve duman efektinde renk değiştirebilirlik özelliği gibi yağmura da dilediğiniz rengi verebiliyorsunuz.

Lens Distortions Uygulaması
LD
Lens Distortions Uygulaması
LD

Işık Sızıntı Efektleri

Her fotoğrafa yakışmayan, yakıştığı fotoğrafı da çok daha kaliteli hale getiren bu Lens Distortions filtresi birçok çeşitten oluşuyor.

Gün Işığı Filtresi

Aydınlık bir havadaki kadraja konulduğunda gerçekten farksız bir filtre olan Gün Işığı Filtresi’nin fotoğrafa farklı bir sıcaklık kattığı söylenebilir.

Lens Distortions Uygulaması
LD

Mercek Yansıması Filtresi

Günlük hayatta başımıza gelmesi çok olası olan bu Mercek Yansıması filtresi ile fotoğraflarınıza sanatsal bir bakış katabilirsiniz.

Lens Distortions Uygulaması
LD
İlginizi Çekebilir

Aydınlık Filtresi

Siyah Beyaz fotoğraflarda denendiğinde kendini gösteren bu filtre pek çok fotoğrafta kullanılabilir.

Lens Distortions Uygulaması
LD

Mercek Bulanıklığı Filtresi

Hem mercek bulanıklı hem de yansıması ekleyen bu filtre, mobil cihazdan çekilmiş fotoğraflarınızı fotoğraf makinesinde çekilmiş bir profesyonelliğe taşıyabilir.

Lens Distortions Uygulaması
LD

Sizler için Lens Distortions Uygulaması nasıl sorusuna cevap vererek Lens Distortions Uygulaması filtrelerini kendi görsellerimizle inceledik.

Mobil cihazlarda filtre ve fotoğraf düzenleme uygulamalarına genel bir bakış attığımızda bu konuda önde gelen uygulamalardan biri olan VSCO’da böyle bir özellik yokken bir diğer çok kullanılan uygulamalardan biri olan PicsArt’ta ise “Sticker” bölümüne “Light Leak” yazarak kendi bulduğunuz PNG görseller ile biraz uğraşarak uygulabileceğiniz özelliği Lens Distortions Uygulaması çok pratik şekilde sunuyor.

Mobil cihazlardaki en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarını derlediğimiz makaleyi okumak için linke tıklayabilirsiniz;

En İyi Fotoğraf Uygulamaları

Siz de fotoğraflarınıza farklı bir açı ve etkileyici kadrajlar için Lens Distortions Uygulaması’nı AppStore’dan ya da Google Play’den indirerek ücretsiz şekilde ulaşabilirsiniz.

Lens Distortions Uygulaması’nı İndir iOS

Lens Distortions Uygulaması’nı Android

Avatar
Büşra Güler

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Rehberliği mezunu, Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarım Kodlama öğrencisi. 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: