Logitech Pebble M350 İnceleme | “Biçilmiş Kaftan” (Video)

Logitech Pebble M350 inceleme ve deneyimleri ile karşınızdayız. Logitech Pebble M350 kablosuz bluetooth mouse fiyatına değer mi?

Logitech Pebble M350 İnceleme

Logitech Pebble M350 İnceleme ve Deneyim
Logitech Pebble M350 İnceleme ve Deneyim

Yakın zamanda bir kablosuz mouse almayı düşünüyorsanız çok doğru bir yere geldiniz. Yani belki.

Çünkü uzun süredir bir mouse almak istiyordum ve sonunda onlarca mouse’a hayatımın aşkını arıyormuşum gibi özenle araştırdığım sürecin sonunda kararımı verdim ve Logitech Pebble M350 Kablosuz Bluetooth Mouse ile dünya evine girdim!

Mouse neden bu kadar önemli bir konuydu benim için gelin biraz bunu açıklayayım. Herkes mouse kullanıyor bunda hemfikiriz. Alacağınız aksesuar ya da teknoloji gereçlerde benim gibi mükemmeli arayan kişiler beni anlayacaktır. Çok anlam veremeyenler ise birazcık aşağı kaydırabilir.

Logitech Pebble M350 Kablosuz Bluetooth Mouse Mükemmel Mouse Mu?

Logitech Pebble M350 İnceleme | Fiyatına Değer Mi?
Logitech Pebble M350 İnceleme | Fiyatına Değer Mi?

Aslında benim için öyle. Tabii daha yüksek fiyatlara çok daha iyi ürünlere bakabilirsiniz. Ancak bir mouse alırken 150 lira gibi bir ücret ödemek bile benim için zaten zordu.

Aradığım mouse özellikleri minimal, şık, sessiz ve kaliteli olması idi. Önceki kullandığım mouse ise Asus WT425 modeliydi. Asus WT425 modeli birçok kişi tarafından öneriliyor ve beğeniliyor. Ancak benim aldığım ürün pek de öyle değildi. Çok kısa sürede normal kullanıma rağmen sol tık temassızlık yapmaya başladı.

Asus WT425
Asus WT425

Bu durum da Photoshop gibi uygulamaları kullanırken bu durum fazlasıyla can sıkıyordu. Buna rağmen yine de uzun süre kullanmaya devam ettim.

Bu sürede de her zaman alacağım mouse için karar vermeye çalıştım. Birçok sessiz mouse modelleri ile ilgili araştırmalar yaptım. Yorumları okudum. İmkanım olduğunda da gidip bir mağazada denedim.

Logitech markasının farklı mouse modellerine de göz attım ama nedense hiçbiri içime sinmedi. Daha sonra Logitech Pebble M350 modeli ile karşılaştım. Görüntüsü ve şıklığı çok hoşuma gitti. Uzun süre bu modeli de araştırdım. Deneme fırsatı bulamama rağmen yine de sanki kararımı vermiş gibiydim.

Okuduğum kullanıcı yorumları ve yabancı YouTube inceleme videoları da kararımı doğrular nitelikteydi.

Tek soru işareti ise Asus WT425 gibi kocaman bir mouse kullandıktan sonra Logitech M350 gibi minik bir mouse’a geçiş yapacak olmamdı. Kabul ediyorum büyük mouse kesinlikle bana göre değil. Ellerimin ortalama bir boyutta olduğunu göze aldığımda da karar vermek çok kolay değildi. Yine de kalite ve görüntüsüne aldanarak sipariş verdim.

Logitech Pebble M350 modelini Hepsiburada üzerinden 141 liraya satın aldım. Çalışır halde bir mouse’um olmadığı için acil almam gerekliydi ve koronavirüs sebebiyle evde kalmayı tercih ediyordum.

İlginizi Çekebilir

Bu sebeple Hepsiburada’nın bugün teslimat seçeneğini tercih ederek HepsiJET hizmetini kullandım.

Ayrıca HepsiJET Nasıl? HepsiJET Deneyimi adlı makalemizde bu deneyimimi de size aktarmaya çalıştım. Dilerseniz göz atabilirsiniz.

Logitech Pebble M350 Mıknatıslı Yüzey
Logitech Pebble M350 Mıknatıslı Yüzey

Ayrıca Logitech Pebble M350 modelinin üst yüzeyi mıknatıslı. Bu sayede kolayca çıkarıp kir ve tozları temizleyebilirsiniz. Mıknatıslı olduğu algısı sizi endişeye düşürmesin yanlışlıkla çıkacak bir yüzey değil.

Logitech Pebble M350 Ele Oturuşu

Logitech Pebble M350 Ele Oturuşu
Logitech Pebble M350 Ele Oturuşu

Daha önce de söylediğim gibi Logitech Pebble M350 mouse küçük ve yassı bir mouse. Ancak nedense kullanırken çok hızlı alıştım. Simetrik olması sağ ve sol tık tuşlarını daha rahat kullanmamı sağladı. Ayrıca birçok mouse sağ elini kullanan kişiler için üretiliyor. Bu da solak insanlar için problem oluşturabiliyor. Gerçi sistem onları sağ el ile mouse kullanmaya itti ve eğitti ama neyse.

Yine de bu konudan muzdarip olanlar var ise Logitech Pebble M350 simetrik bir mouse olduğu için iki elinizle de kullanabilirsiniz.

Belki çok büyük elli olanlar bu mouse’u kullanırken problem yaşayabilir. Ancak ortalama veya küçük ellere sahipseniz mouse size hiç sorun çıkarmayacaktır.

Logitech Pebble M350 Sessiz Mi?

Cevap basit ve net. “Evet“. Muazzam bir sessiz tık diyemesem de gerçekten kullanırken sizi ve çevrenizi rahatsız etmeyecek düzeyde. Bu konuda size bekleneni verecektir. Merak ediyorsanız alt kısmındaki LED ışığı görünmüyor. Bu sayede gece kullanımında da her şey yolunda demek.

Oyun İçin Uygun Mu?

Elbette basit oyunları oynarken sorun yaşamazsınız. Ancak sıkı bir oyuncu iseniz oyuncu mouselarını tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.

Bluetooth Mouse Avantajları

Logitech Pebble M350 bir kablosuz bluetooth mouse. Bluetooth özelliği sayesinde kesinti konusunda problem yaşamıyorsunuz. Ayrıca telefon, tablet, televizyon ve bilgisayar gibi birçok cihaza hızlıca ve sorunsuz şekilde bağlayabiliyorsunuz.

Fiyatına Değer Mi?

Ne aradığınıza bağlı bu. Şık ve kaliteli bir şey almak istiyorsanız zaten 100 lira üzerine çıkmak zorunda kalıyorsunuz maalesef. Şu ana kadarki deneyimlerim sonucunda fiyatına değer buluyorum. Bu konuda çok da takıntılı değilseniz daha ucuz modelleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Logitech Pebble M350 Kimler İçin Uygun?

  • Pebble M350 öğrenciler, sık seyahat edenler ya da dizüstü bilgisayar kullanıcıları için daha uygun diyebilirim. Küçük ve taşıması kolay mouse kısıtlı alanlarda da sorun çıkarmayacak kadar küçük.

Eğer sizin de Logitech Pebble M350 için yorumlarınız varsa aşağıdaki bölümden bizimle paylaşabilirsiniz.

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

5 Yorumlar

  1. AvatarSelami Yanıtla

    Bu mouseu uzun zamandır araştırıyorum. Fakat detaylı bir yazı veya açıklama bulamamıştım. Teşekkür ediyorum. ?? ??

  2. AvatarMurat Yanıtla

    Sitede çok faydalı bilgiler buluyorum. Yazıları okurken sıkılmadan sonrasında ne gelecek acaba merakı ile okuyorum. Mouse almak istiyordum bu yazıdan sonra daha çok bilgi sahibi oldum. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: