Microsoft Edge Yenilendi!

Microsoft’un tarayıcısı Microsoft Edge logo tasarımını değiştirdi. En azından artık Internet Explorer’a benzemiyor!

Microsoft Edge Yenilendi!
Yenilenmiş Microsoft tarayıcısı!

Yazılım deyince akla ilk gelen şirketlerin başındaki Microsoft’un bildiğiniz gibi tarayıcılar konusunda çok başarılı bir karnesi yok. Internet Explorer ve ardından piyasaya sürülen Edge ile bir türlü kendine kitle oluşturamadı. Bundan yaklaşık olarak 4 yıl önce piyasaya sürülen Edge tarayıcısı bugün logosunda bir değişikliğe gitti.

Yapılan tasarımsal değişiklik ile Internet Explorer ile arasındaki benzerlikten sıyrılıp daha modern bir görünüme sahip olmuş yeni Edge.

Microsoft aynı zamanda Edge için Chrome tabanlı bir sisteme geçeceğini geçtiğimiz ağustos ayında duyurmuştu.

Şimdi Chrome Tabanlı Microsoft Edge Beta’yı Deneyin

Microsoft Edge Beta Nasıl Kayıt Olunur?
Microsoft Edge Beta Nasıl Kayıt Olunur?

Aynı zamanda chromium ile oluşan Edge tarayıcısını denemek isterseniz de buradan beta programına ücretsiz şekilde kayıt olabilirsiniz.

Microsoft Edge Beta İndir
Microsoft Edge Beta İndir

Tamamlanmış sürümün ne zaman yayınlanacağı şimdilik bilinmiyor. Görünen o ki bu yıl gelmesi muhtemel değil. Belki 2020’de ilk aylarda görebiliriz. Fakat o zamana kadar beta kullanarak Microsoft’a yardımcı olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Microsoft yenilenmiş Edge tarayıcısı ile birlikte senkronizasyon ve tarayıcı eklentileri üzerine çalıştığını biliyoruz. Ayrıca Koleksiyon adı verilen bir bölümle de İnternet kullanıcıları için yazı ve görsel edinmelerini kolaylaştırması umuluyor.

Yenilenmiş Edge sürümü yayınlandığında eski Edge tarayıcı bilgisayarınızdan otomatik olarak silinip chrome tabanlı versiyonu ile değiştirilecek.

Anlaşılan Microsoft tarayıcı konusunda kötü gidişata rağmen pes etmiş görünmüyor. Chrome tabanlı bir tarayıcıya geçmiş olması doğru bir hamle fakat piyasada Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera ve Brave gibi ciddi rakiplerinin olduğunu da hatırlamakta fayda var. Microsoft bu yarışta ciddi bir yer edinmek istiyorsa özellikle Windows 10 kullanıcıları için albeniler oluşturmak zorunda.

Yarışta Microsoft’un da yer edinmesi biz kullanıcılar için her zaman olumlu olacak bir durumdur. Sonuçta rekabet gelişmeye iter, öyle değil mi?

Peki ya siz yenilenmiş Edge tarayıcı hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce kendine tarayıcı yarışında yer edinebilir mi? Yoksa Microsoft için bu yeni bir hüsran mı demek?

Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

2 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: