Microsoft Konami Şirketini Satın Mı Alıyor?

Dev teknoloji şirketi Microsoft Konami oyun şirketini satın alıyor olabilir! Ama tabii bu bir söylenti. Gelin birlikte detaylara bakalım!

Microsoft Konami Şirketini Satın Alıyor Söylentisi

Microsoft Konami Şirketini Satın Mı Alıyor?
Microsoft Konami Şirketini Satın Mı Alıyor?

Teknoloji devlerinden Microsoft oyun konsolu Xbox serisinin yeni nesil versiyonu Xbox Series X modeli için güçlü geliyor.

Donanım olarak en büyük rakibi Sony’nin PlayStation 5’inden daha iyi bir donanıma sahip olması yine Microsoft’un Xbox’ı için birçok artı sağlayabilir gibi görünüyor.

Ancak en güçlü konsol algısı eğer konsolunuzdaki oyun sayısı az ise çok da bir şey ifade etmiyor sanırım. Tam da bu yüzden yeni Xbox, Xbox Series X için Microsoft kolları sıvıyor!

Belki de PlayStation karşısındaki en büyük kaybı oyun kütüphanesindeki kısıtlılıktır. Xbox tarafından özel oyun sayısının azlığı veya bir başka deyişle PlayStation için üretilen özel oyunların cazipliği yarışta Xbox’ı geride tutuyor.

Peki ya Xbox bu yıl Xbox Series X ile geri dönüş yapabilecek mi?

Microsoft Konami Anlaşması Gelebilir

Metal Gear, Pro Evolution Soccer (PES) ve Silent Hill gibi önemli oyunları bünyesinde bulunduran Japon oyun firması Konami zaman zaman büyük eleştiriler alıyor.

Tekrar eden ve gelişmeyen oyunlar yaptığı yönünde birçok eleştiri alan Konami yine de önemli oyunlara imza attı. Fox Engine gibi güçlü bir oyun motorunu elinde bulunduran Konami PES ve Metal Gear gibi serilerle oyuncular için ayrı bir önem arz ediyor.

Son söylentilere göre ise Microsoft Konami şirketini satın alabileceği yönünde. Açıkçası bu ilk kez olmuyor. Geçmiş dönemlerde de buna benzer söylentiler ortaya atılmıştı. Ama “söylenti” olmaktan öteye gidemedi.

Ancak yine de bu söylentinin kaynağının çok ciddi bir bilgi dahilinde olmadığını belirtmekte fayda var.

Twitter’da IdleSloth1984 adlı kullanıcının attığı Tweet’te: “[Söylenti] Micrososft Konami’deki tüm oyun kataloğunu satın alma işlemini tamamlayacak” dedi.

İddia nereden geliyor bilinmese de birçok kişi bu söylentiyi ciddiye almıyor.

Ancak PES ve Xbox ortaklığını hatırlamakta fayda var.

Kim bilir belki de bu iddia gerçekleşir ve Konami’yi Microsoft bünyesine katılmış halde görürüz. Bu iddia gerçekleşirse Xbox oyun konsolları için çok güzel bir gelişme olur. Zira Xbox’ın böyle özel oyunlara ihtiyacı var.

Böyle bir anlaşma var mı bilemiyoruz tabii ancak gerçekleşirse Xbox oyuncularının bu durumdan çok memnun kalacağından eminim.

Peki ya siz bu söylentiyi nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce asılsız bir iddia mı yoksa gerçeklik payı olabilir mi?

Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: