NBA 2K21 Nasıl Olacak? | Yeni Nesil Basketbol Oyunu

NBA 2K21 nasıl olacak? Basketbol severlerin merakla beklediği yeni nesil oyunlardan NBA 2K21 yenilikleri ve detayları ile karşınızdayız!

Yeni Nesil NBA 2K21 Nasıl Olacak?

NBA 2K21 Nasıl Olacak - Ter ve Daha Fazla Ter
NBA 2K21 Nasıl Olacak – Ter ve Daha Fazla Ter

2K firmasının her yıl merakla beklenen oyun serisi bu yıl şüphesiz ki oyuncuları için ekstra meraka boğuyor. Bu yıl sonuna doğru PS5 ve Xbox Series X gibi yeni nesil konsolların çıkışı ile birlikte NBA 2K serisi gerçekçilik boyutunu bir üst seviyeye de daha çıkarmayı hedefliyor.

Kabul etmek gerekiyor ki spor oyunları arasında her zaman en gelişmiş görünün NBA 2K serisi olmuştur. MyCareer modu, hala EA gibi firmaların kanayan yarası niteliğinde.

Muhteşem grafikleri ve detayları resmen mükemmele yakın bir basketbol deneyimi sunuyor. Doğrusu bu deneyimi futbol tarafında yaşatabilecek bir oyun yok.

Peki bu yıl ne gibi devasa değişiklikler bizi bekliyor olabilir? Zaten üst seviye bir deneyim sunan NBA 2K serisi, yeni nesil konsolların gücünden nasıl faydalanacak?

NBA 2K21 Kapak Yıldızları

NBA 2K21 Kapak Yıldızları
NBA 2K21 Kapak Yıldızları

NBA 2K’da bu yıl PC, Stadia, PS4 ve Xbox One‘a çıkacak mevcut nesil serisinde kapak yıldızı Damian Lillard olacak.

Aynı zamanda NBA 2K21 Mamba Edition adı altında bu yıl hayatını kaybeden Kobe Bryant anılıyor olacak.

Yeni nesil konsollar PS5 ve Xbox One Series X‘e özel çıkacak seride ise kapak yıldızı sezonun yüksek potansiyelli çaylaklarından Zion olacak.

Yine yeni nesilde Legend Edition yerine Mamba Forever Edition adı altında Kobe Bryant’ın yer aldığı farklı bir kapak olacak.

NBA 2K21 Yeni Nesil ve Mevcut Nesil Farkı

Sanırım NBA 2K21 nasıl olacak sorusu burada önemli bir hal alıyor. Henüz yeni nesil hakkında çok fazla detaya sahip olmasak da önceki geçişlerden tahmin yürütürsek ciddi bir grafiksel değişikliğin yanında da oyun dinamikleri ve de değişikliğe uğrayacaktır şüphesiz.

NBA 2K21 maalesef PC ve Stadia için yeni nesil versiyonu ile gelmeyecek.

Yeni neslin tam gücünü ilk sene kullanamıyor olsa da RTX teknolojisi ile atmosfer ve ışıklandırma detaylarının inanılmaz olacağından şüphemiz yok.

4K 120 HZ desteği sunan Xbox Series X ile bu desteğe sahip bir basketbol oyunu işi gerçekten oynanış anlamında inanılmaz bir seviyeye taşıyabilir. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan NBA 2K21 yeni nesil versiyon fragmanı ile sizi yalnız bırakalım.

NBA 2K21 Yeni Nesil Nasıl Olacak?

PS5 ve Xbox Series X merakla beklenirken PS5 oyunlarını duyurduğu sanal etkinliğinde NBA 2K21 PS5 duyuru videosunu paylaşmıştı.

Xbox Smart Delivery Nedir?

Yine bir TikTok videosu ile yeni animasyonların stüdyo ortamında nasıl kaydedildiğini göstermişti 2K.

@nba2k

Behind the scenes at Mocap #NBA2K21 ?

♬ original sound – nba2k

NBA 2K21 PS5 duyuru videosunda gördüğümüz önemli detaylar var. RTX teknolojisini kullanan NBA 2K21 ilk olarak ışık detayları göze çarpıyor.

Havadaki toz detaylarını görebiliyoruz. Oyuncunun üzerindeki ter damlaları da oldukça ön planda. Hatta çok fazla ter var. Fazla fazla. Bu neden bu kadar önemli bilmiyorum ama FIFA 21 yeni nesil videosunda da benzer bir vurgu vardı. Umarım havlu da verirler!

Animasyonlar çok gerçekçi görünse de bunun bir oynanış videosu olmadığını hatırlatalım. Henüz bir oynanış videosu yok. Ama sinematik kısımlardaki detayların, özellikle de ışık ve gölgelerin çok iyi kullanıldığı görünüyor.

Yeni nesil konsollarda duyurulan ve üzerinde durulan önemli detaylardan birisi de oyun kumandasındaki hassasiyet ve hissiyat oldu. Söylenenlere göre bunu NBA 2K21 ile bağdaştıracak olursak atacağınız şutlar, fiziksel temaslar ve smaçları hissediyor olacaksınız.

Haptic teknoloji ile titreşimi üst boyuta taşıyor olacaklar. Bir blok yerken acısını daha fazla yaşıyor olacaksınız gibi görünüyor.

Ayrıca kişisel olarak 2K’nın bu yıl seyirci, salon atmosferinin üzerinde daha fazla duracağını düşünüyorum. NBA 2K serisi zaten maç öncesi sunumları ile harika bir deneyimi sunmakta üstüne yok. Bunu yeni neslin gücü ile birleştirdiğinizde harika bir deneyimin bizi beklediği aşikar.

2 Temmuz tarihinde yayınlanan NBA 2K21 Zion Yeni-Nesil videosu ile yeni nesil NBA 2K21 hakkında birkaç ufak görseller de paylaşılmış oldu.

NBA 2K21 Yeni Nesil - Zion
NBA 2K21 Yeni Nesil – Zion

Bu videoda çok net bir şekilde oyun gösterilmiyor. Fakat ütopik bir atmosfer gösteriliyor. Ben bunu yine atmosfer üzerine yoğunlaştıkları sonucuna çıkarıyorum.

NBA 2K21 Yeni Nesil - Zion
NBA 2K21 Yeni Nesil – Zion

Gölgeler ve ışıkların ön planda olduğu bu görselden de anlayabiliyoruz ki atmosfer ve hissiyat oyunun öne çıkan yanlarından olabilir.

İşte 2 Temmuz’da yayınlanan NBA 2K21 Zion Next-Gen Coming fragmanı:

NBA 2K21 Oyun Modları

Oyun modları belki de işin en önemli kısmı olabilir. MyTeam ve MyCareer modlarında ne gibi yenilikler olacak merak konusu.

NBA 2K20 ile MyCareer son zamanların en iyi çalışması olmuştu. Açıkçası yeni neslin ilk yılında oyun modları konusunda radikal yenilikler ve gelişmeler beklediğimi söyleyemem.

Daha çok grafiksel ve oynanış üzerinde durulacağını ve modları da şöyle bir elden geçireceklerini düşünüyorum.

Fakat bu sadece bir tahmin. Bu konu ile ilgili daha fazla detay paylaşıldığında tabii ki bu kısmı güncelliyor olacağız.

NBA 2K21 Şarkı Listesi

NBA 2K21’de hangi şarkılar yer alacak şu an için söylemek mümkün değil. Fakat NBA 2K resmi TikTok hesabından yayınlanan videoya göre oyunda yer alacak 5 sanatçı belli oldu.

@nba2k

Comment who else you wanna see on the #NBA2K21 In-Game Soundtrack ? @ray.2k

♬ Don’t I? – Tarik

NBA 2K21 Ne Zaman Çıkacak?

NBA 2K21 çıkış tarihi resmi olarak açıklanmadı. Ama 2020 sonbahar döneminde olacağı kesin. Yeni nesil versiyonun çıkışı tabii ki yeni nesil konsolların çıkışından sonra olacağı için mevcut nesle göre daha geç olacaktır.

Fakat iki sürümün de Ekim-Aralık ayları arasında çıkacağı kesin gibi.

NBA 2K21 Fiyatı Ne Olacak?

Yeni nesilde NBA 2K21, 70 dolar fiyat etiketiyle yer alacak. Mevcut nesilde ise 59 dolar çıkış yapacak olan oyundaki 11 dolarlık farkın kur ve vergiler düşünüldüğünde Türk oyuncular için kesinlikle iyi bir haber olmayacağında hem fikiriz.

Hyper Scape İncelemesi

Yeni nesil oyunların 500 lira üzerinde çıkış yapacağını bilmek ve buna alışmak acı verici…

Bu arada henüz almayan varsa PS4 ile PS Plus üyeleri için bu ay NBA 2K20 ücretsiz veriliyor.

Ayrıca NBA 2K20 uzun bir süredir Xbox Game Pass‘te de ücretsiz yer alıyor.

Bu yazımızda “NBA 2K21 nasıl olacak” yanıtlamaya çalıştık. Tabii ki zamanla detaylar geldikçe yazımızı güncelliyor olacağız.

Ağustos Ayında Çıkacak Oyunlar Listesi

NBA 2K21 Nasıl Olacak? | Yeni Nesil Basketbol Oyunu
WidgetUp Google News'ü Takip Edin!
WidgetUp Google News’ü Takip Edin!
Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: