Netflix The Irishman 5 Günde 17 Milyon İzlendi!

Netflix yapımı, Martin Scorsese’nin yeni filmi The Irishman 5 günde 17 milyondan fazla izlendi!

Netflix Yapımı The Irishman İlk Hafta Performansı

The Irishman 5 Günde 17 Milyon İzlendi
The Irishman 5 Günde 17 Milyon İzlendi

Variety’nin haberine göre Nielsen’dan alınan veriler baz alındığında, filmin yayına girdiği tarih 27 Kasım’da 751 bin kullanıcının filmin tamamını izlediği görülüyor.

Bir karşılaştırma yapmamız gerekirse Nielsen, Netflix yapımı Bird Box filmi için yayınlandığı ilk haftada 26 milyon izlenmeye ulaştığını söylemişti. Netflix ise Bird Box’ın ilk ay içerisinde 80 milyon izlenmeye ulaştığını açıklamıştı.

The Irishman Fragmanı

The Irisman, birlikte daha önce 9 film yapan Robert De Niro ve Martin Scorsese‘yi yeniden bir araya getirdi.

Robert De Niro | The Irishman
Robert De Niro | The Irishman

Film, Scorsese ve Al Pacino’yu da ilk kez birlikte çalıştırmış oldu.

İlginizi Çekebilir

The Irishman Özet

Yönetmenliğini Martin Scorsese’nin yaptığı ve Charles Brandt’ın I Heard You Paint Houses adlı eserinden uyarlanan The Irisman gerçek bir olaya dayanan bir biyografik suç filmidir.

The Irishman’ı genel olarak özetlemek gerekirse: II. Dünya Savaşı’nda askerlik yapmış Frank Sheeran’ın mafya sürecini konu alıyor The Irishman. Filmin adında bahsedilen “İrlandalı” da Frank Sheeran oluyor. Aynı zamanlarda Amerika’nın en esrarengiz suç olaylarından Jimmy Hoffa’nın bir anda ortadan yok olmasından da söz ediyor.

Martin Scorsese’nin harika bir sinemacı olduğundan sanırım kimsenin şüphesi yoktur. İçinde olduğu neredeyse her film üst düzey bir hal alıyor.

Oyuncu kadrosunda ise Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Anna Paquin, Bobby Cannavale, Harvey Keitel ve Ray Romano yer alıyor.

Film hakkında en çok dikkatimi çeken nokta ise o kadar fazla mekan var ki filmde… Gerçekten bazen takip etmek de güçlük çektim. Filme çok ciddi bir bütçe ayrılmış olmalı.

Filmin az çok konusundan bahsetmiş olduk. Pek spoiler verme niyetinde değilim. Fakat filmin 209 dakika olduğunu belirtmeliyim. 3 saatten daha uzun bir film olduğunu düşünürsek zaman zaman sizi sıkabilir.

Tamam daha fazla The Irishman hakkında konuşmak yok. Siz en iyisi boş bir vaktinizde gününüzün 8/1’ini harcayarak filmi kendiniz deneyimleyin. Ama beklendiği gibi oyunculukların ve hikayenin yüksek seviyede olduğu bir film.

Peki ya siz ne düşünüyorsunuz? The Irishman’i izlediniz mi veya izlemeyi düşünüyor musunuz?

Yorumlarınızı aşağıdaki bölümden bizimle paylaşın!

WidgetUp

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: