Netflix Zamanlayıcı Özelliği Geldi (Uyku Modu)

Netflix zamanlayıcı özelliği üzerinde çalışıyor ve bu özelliği yayınlamaya başladı. İşte Netflix uyku modu özelliği hakkındaki detaylar…

Netflix Zamanlayıcı Uyku Modu Özelliği Android Cihazlarda Test Edilmeye Başlandı

Netflix Zamanlayıcı Uyku Modu Özelliği
Netflix Zamanlayıcı Uyku Modu Özelliği

Kabul edelim Netflix bazen sizi uygulamaya hapsetmek istiyor. O yüzden bir bölüm veya film bittiğinde birkaç saniye içerisinde hemen bir sonraki şeyi otomatik açma yanlısı. Özellikle çıkışı ile birlikte beğenilen ve şu anda Netflix’in en çok izlenen dizisi olmayı başaran Bridgerton dizisi gibi başından kalkamayacağınız birçok içerik bulunuyor.

Bazen bu şekilde dalıp gitsek de bunu uyurken engellemek isteyenler de var. “Ben bir bölüme uyurum, ikincisi açılmasın” diyen kişilerden biriyseniz, haklısınız. Bu hem elektrik hem de eğer bataryalı bir cihazdan izliyorsanız batarya tasarrufu anlamına gelir.

The Sinner Nasıl Bir Dizi? | The Sinner İncelemesi

Android kullanıcıları, Netflix uygulamasını kullanırken bir çalar saat logosu fark etmiş olabilir. Bunun sebebi de Netflix’in yeni özelliği olan “zamanlayıcı uyku modunun” test aşamasına başlamış olması.

Netflix bu özelliği şu an için sadece yetişkin profillerde test ediyor. Bu özellik sayesinde batarya tasarrufu sağlanırken aynı zamanda bir şeyler izleyerek uykuya dalmak isteyenler için de güzel bir çözüm olması hedefleniyor.

Kulaklıkla Uyumak Zararlı Mı?

Peki Netflix’in yeni özelliği zamanlayıcı tam olarak nasıl çalışıyor gelin birlikte bakalım.

Netflix Zamanlayıcı Nasıl Kurulur?

Netflix zamanlayıcı özelliğini aktif etmek için aşağıdaki yönergeleri takip edin:

  1. İzleyeceğiniz içeriği telefonunuzda açın.
  2. Sağ üst köşede bulunan saat logosuna dokunun.
  3. Bulunan 15, 35, 45 dakika veya Bölümü Bitir seçeneklerinden birini seçin.
  4. İşte bu kadar!
Netflix Zamanlayıcı Uyku Modu Özelliği Nasıl Yapılır?
Netflix Zamanlayıcı Uyku Modu Özelliği Nasıl Yapılır?

Tekrar edelim: şu ana için bu özellik sadece Android cihazlarda test ediliyor. İlerleyen zamanlarda iOS, TV, Tablet ve Oyun Konsolları’nda bulunan Netflix uygulamalarında da aktif olacaktır. Netflix henüz bu konuda bir açıklama yapmadı.

2021’de Çıkacak Korku Filmleri Listesi

Umarım bu özellik daha detaylı hale gelir. Örneğin saat seçerek otomatik kapatmayı sağlamak daha yararlı olabilir. Sonuçta herkes bir bölüm süresinde uyumuyor.

Bunun yanı sıra çocuklar için de faydalı olabilecek bir özellik olabilir. Tabii daha iyi bir bölümde saklanarak ebeveynlerin işini kolaylaştırabilirler.

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: