Office Uygulaması İle Excel, Powerpoint, Word ve PDF artık bir arada!

Mobil için yeni Microsoft uygulaması Office tanıtıldı. Office uygulaması ile Excel, Word, Powerpoint ve PDF artık bir arada! Daha fazla mobil kullanılabilirliği amaçlayan yeni Office uygulamasının özellikleri için sizi makalemizin daha aşağıdaki bölümlerine davet ediyoruz.

Office Uygulaması Tanıtıldı

Office Uygulaması İle Excel, Powerpoint, Word ve PDF bir uygulamada toplanıyor!
Office Uygulaması İle Excel, Powerpoint, Word ve PDF bir arada!

Office Uygulaması İle Excel, Powerpoint, Word ve PDF artık bir arada!

Nedir?Yeni Microsoft Office Uygulaması
Bilmen GerekenlerOffice Uygulaması Excel, Powerpoint ve Word
uygulamalarını bir araya topluyor.

Ben dahil birçok kullanıcı zaman zaman telefonunda Microsoft Word, Excel ve Powerpoint uygulamalarına ihtiyaç duyabiliyor. Gerek üniversite öğrencileri için acil sunum kurtarıcısı olsun, gerek görmeniz gereken bir Word, Excel veya Powerpoint dosyası olduğunda. Fakat bu uygulamaları çok sık kullanmam ya da “ben telefonda kullanmam” diyenlerdenseniz tek tek bu uygulamaları indirmek biraz sıkıcı olabilir.

İlginizi Çekebilir

Özellikle bir Android kullanıcısı iseniz telefon ile yüklü gelen Microsoft uygulamalarını silmek sinir bozucu olabilir. Silmek yerine yapabildiğiniz şey ise devre dışı bırakmak olacak. Fakat yeni uygulama Office sayesinde artık hem yerden tasarruf etmiş olacaksınız hem de karışık görünüm yerine tek bir uygulama ile daha basit bir menüye sahip olabileceksiniz. En azından devre dışı bırakmak isteyenler için tek uygulama ile uğraşmak bile güzel bir haber.

Yeni Office ile karmaşıklıktan kurtulun
Yeni Office ile karmaşıklıktan kurtulun

Karışıklığın düzeltilmesinin yanında mobil için yeni Microsoft Office uygulaması aynı zamanda bazı güzel özelliklerle de geliyor.

Fotoğrafı Belgeye Dönüştürün

Uygulama içindeki kamera ile birçok şeyi PDF veya Word dosyasına dönüştürmek mümkün. Bu özelliği kısa süre boyunca test ettim ve beni etkilediğini söyleyebilirim. Bir belgenin fotoğrafını çekin ve o veriler bir Word ya da Powerpoint dosyasına dönüşsün. Dilerseniz bir tabloyu da Excel dosyası haline getirebilirsiniz.

Office ile fotoğrafları Word, Powerpoint, Excel ve PDF dosyasına dönüştürün.
Office ile fotoğrafları Word, Powerpoint, Excel ve PDF dosyasına dönüştürün.

Eğer çok fazla seminer ve toplantılara katılan biri iseniz bu özellik sizin için not almayı farklı bir seviyeye çıkarabilir.

Uygulama aynı zamanda not almanız için bir bölüm de içeriyor. Not tutmak için ekstra bir uygulama veya Word kullanmak yerine bu bölümde not tutabilirsiniz.

Office Uygulamasını Test Edin

Office uygulaması iOS test aşaması sınırından dolayı şimdilik sadece 10,000 kullanıcı için geçerli. Fakat yakında herkese dağıtılacağından emin olabilirsiniz. Android kullanıcıları Office uygulamasını test etmek isterlerse buradan test programına katılarak yeni uygulamaya erişebilirler.

*uygulamanın size ulaşması için beklemeniz gerekebilir.

Sizce yeni Office uygulaması nasıl olmuş? Kullanılabilirliği artırdığı kesin, peki bu uygulama telefonunuzda Office uygulamalarına yer vermenizi sağlayabilir mi?

Görüşlerinizi aşağıdaki bölümden bizimle paylaşmayı unutmayın!

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: