OnePlus 8 Pro Sızıntıları

Çinli şirketin 2020 model telefonu OnePlus 8 Pro hakkındaki tüm sızıntıları ve kesinleşen özellikleri bir araya topluyoruz! İşte OnePlus 8 Pro sızıntıları

OnePlus 8 Pro Sızıntıları

OnePlus 8 Pro Sızıntıları | WidgetUp
OnePlus 8 Pro Sızıntıları | WidgetUp

Önceki yıllarda amiral gemi katili olarak nitelendirilen OnePlus markası 2019 yolunda stratejisinde nispeten değişikliğe gitmişti. OnePlus 7 Pro ile fiyatlarında artışa gitmesine rağmen birçok otorite için yılın en iyi telefonu olarak nitelendirildi.

Her ne kadar fiyatlarını artırsa da 60 HZ ekran yenileme teknolojisini ve pop up ön kamera ile sonsuz ekran tasarımını kullanan OnePlus 7 Pro oldukça beğeni toplamıştı.

OnePlus markası başarısını sürdürürken 2020 yılı için projelerinden bahsederek yeniden heyecanlandırmaya başladı.

Bu yıl ne gibi yenilikler gelecek, neler değişecek? OnePlus 8 Pro özellikleri neler? Tek bir makalede topluyoruz.

Dilerseniz bu yılın OnePlus amiral gemisi OnePlus 8 Pro için bizleri yeni neler bekliyor birlikte bakalım!

OnePlus 8 Ekran Özellikleri

OnePlus 8 Pro Ekran Özellikleri
OnePlus 8 Pro Ekran Özellikleri

60 HZ ekran ile dikkatleri üzerine çeken OnePlus, bu yıl seviyeyi iyice yukarı çıkarmayı hedefliyor.

Yukarıda da göreceğiniz üzere sızan OnePlus 8 Pro render görselleri baz alındığında göze çarpan en büyük değişiklik ekrandaki ön kamera olacaktır.

Belki bu durum ilk bakışta OnePlus 7 Pro ve OnePlus 7T Pro ile kıyasla bir geri adım gibi görülebilir. Ama kesinlikle mantıklı bir açıklaması da var.

OnePlus 8 Pro’da Neden Sonsuz Ekran Kullanılmadı?

Biliyorsunuz ki OnePlus 7 Pro’da pop up bir ön kamera yer alırken ekran ise tamamen ekrandan ibaretti. Görsel anlamda harika görünen cihaz bazı konularda mühendislere dezavantaj yaşatıyordu.

  • Pop-Up ön kamera, motor sisteme sahip olduğu için cihazın sol üst kısmındaki bir bölümü kaplıyordu. Bu da içerideki parça yerleşimini zorlaştırır. Sadece pop-up kamerayı koymak için OnePlus kendini geliştirmekten alıkoyacaktı.

Tam da burada OnePlus burada bir tercih yaptı ve ekranlarını satın aldığı Samsung’un oluşturduğu trend, punch hole kamera tasarımını kullandı.

Peki bu adım yenilik anlamında ekrana neler getiriyor?

120 HZ Ekran

Teknoloji dünyası ekran standartlarında yavaş yavaş Full HD çözünürlükten 4K çözünürlüğe geçiş yaparken bu deneyimi iyice katlayacak bir diğer önemli konu ise ekran yenileme hızları.

Ekran yenileme hızları basitçe görüntüdeki hareketliliğin akıcılığını oluşturuyor. Bir videodan veya bir video oyunundan yola çıkacak olursak 30 FPS ile 60 FPS arasındaki deneyim farkının ciddi ölçüde olduğunu görmüşsünüzdür.

  • Önceki modelinde 60 HZ ekran yenileme teknolojisi ile başarı yakalayan OnePlus, bu yıl 13 Ocak’ta yaptığı bir etkinlikte yeni modellerinde kullanacağı 120 HZ ekranı tanıttı!

Bu yılın amiral gemi telefonlarında trend özellikler arasında yer alacak 120 HZ ekran yenileme hızı Samsung’un yeni tanıtılacak amiral gemisi Samsung Galaxy S20 serisinde de kullanılıyor. Fakat bu konuda OnePlus bir adım önde görülüyor. Buradaki makaleden Samsung Galaxy S20 hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

OnePlus 8 Pro ekranı çalışırken görüntülendi
OnePlus 8 Pro ekranı çalışırken görüntülendi

OnePlus 8 Pro Ekranında MEMC Teknolojisi Kullanılacak

OnePlus CEO’su Pete Lau’nun resmi Twitter hesabında paylaştığı bir gönderi ile MEMC teknolojisinin OnePlus 8 Pro’da nasıl kullanılacağından bahsetti.

Eğer yüksek kaliteli televizyonları gördüyseniz, MEMC’ye yabancı sayılmazsınız. Biz de 30 kare videoları, 120 kareye kadar yükseltebilen özel bir MEMC chip geliştirdik. Bu sayede, telefonunuzdaki herhangi bir videoyu bizim 120HZ Fluid Display ekranlarımızda 120 kare deneyimi sağlayacak.

Örnek bir video ile MEMC kullanılan muhtemel 30 kare bir videonun nasıl gösterileceğine dair bir deneyim yaşamamızı sağlanmış oldu.

Doğrusu OnePlus ekibini bu konuda takdir etmekten başka bir şey yapamayız. Çünkü ürettiğiniz bir cihaza sadece donanım koymak çoğu firmanın sağlayabileceği bir şeyken yeniliklerle yazılımlarla da onu daha üst seviyelere çıkarmak takdiri hak eder.

OnePlus 8 Pro Donanım Özellikleri

Donanım olarak en yüksek fiyatlı amiral gemileri ile doğrudan yarışan OnePlus markası bu yıl da istisnaya yer vermeyecektir. Bu yüzden OnePlus 8 Pro’da ciddi donanım görmeyi bekleyebilirsiniz. Bu alanda net bir sızıntı olmasa da birçok teknoloji sever gibi nasıl teknik özelliklerle geleceğini tahmin etmek çok da zor sayılmaz.

OnePlus 8 Pro Özellikleri

İşlemciSnapdragon 865
RAM8GB – 12GB – 16GB
Batarya4500mah+
Depolama128GB – 256GB

OnePlus 8 Pro Kamerası Nasıl Olacak?

OnePlus 8 Pro Kamerası | WidgetUp
OnePlus 8 Pro Kamerası | WidgetUp

Sanırım OnePlus markası fiyatlarında artışa gittiğinden beri aldığı en büyük eleştirilerden birisi kamera performansı konusunda oldu.

Kullanıcılar haksız değil. OnePlus kamera konusunda diğer rakiplerinin gerisinde kalıyor. Her ne kadar hız, akıcılık ve stabilite gibi özelliklerde gerçekten öne çıksa da günümüzdeki telefonların kameraları oldukça iyi iş çıkarıyor.

Doğrudan OnePlus 7T Pro için kamera performansı kötü diyemeyiz fakat rakip amiral gemilerinin ciddi oranda gerisinde kaldığı da aşikar.

Bu yüzden her ne kadar pek bir söylenti çıkmamış olsa da OnePlus 8 Pro kameralarının gelişmesini umuyorum. Umarım bu sessizlik bir hüsran değil de gizli silah anlamında olur.

OnePlus 8 Pro Türkiye’de Satışa Sunulacak Mı?

Evet, resmi olarak OnePlus markası bu yıl Türkiye’ye giriş yapacak. Bu da OnePlus 8 Pro gibi cihazları OnePlus Garantili şekilde satın alabileceğiz anlamına geliyor. Ancak fiyatlarının da İthalatçı Garanti altında satılan modellerin üzerinde olacağı da aşikar.

Bu makalemizde OnePlus 8 Pro özellikleri ve sızıntılarını bir araya topladık. Konu ile ilgili bir gelişme olduğunda bu makaleyi güncelliyor olacağız. Gelişmelerden haberdar olmak için arada bir WidgetUp‘ı ziyaret etmeyi unutma!

Güncellemerden anında haberdar olmak istersen bizi sosyal medyadan da takip edebilirsin.

Twitter

Instagram

Pinterest

Son Güncelleme: 21 Ocak

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: